Projekt dla szkół w Jeleniej Górze to kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Szkołę Damskiego i Męskiego Stylu.

Makijaż foto – Projekt dla szkół w Jeleniej Górze

Szkoła Damskiego i Męskiego Stylu miała przyjemność tworzyć kolejny świetny projekt. Tym razem to projekt dla szkół w Jeleniej Górze. W ramach przedsięwzięcia Style Coach i Cool Hunter, Agnieszka Świst-Kamińska, prowadzi zajęcia w trzech szkołach zawodowych z makijażu fotograficznego. Zapisało się aż 41 osób. Młodzież uczęszcza w trybie zajęć popołudniowych oraz sobotnich, a same zajęcia będą trwały 2 miesiące.

Zajęcia składają się z dwóch części:

  • teoretycznej – która polega na przekazaniu podstawowej wiedzy na temat makijażu. Uczestnicy zdobywają wiedzę dotyczącą makijażu fotograficznego: czym jest make up foto foto, jakie makijaże się do niego zaliczają, a także czym się charakteryzuje dany make up. Podczas zajęć Style Coach zdradza również tajniki danego rodzaju makijażu oraz triki, które pozwolą uwydatnić atuty i zakryć ewentualnie niedoskonałości,
  • praktycznej – w tej części uczestnicy projektu tworzą makijaże na podstawie zdobytej wiedzy.

W ramach projektu omówione zostaną rodzaje makijażu foto:

Achromatyczny

Kolory achromatyczne to biel, czerń oraz odcienie szarości, którymi można stworzyć niezwykłe makijaże.

Ślubny

Idealny makijaż ślubny ma za zadanie uwydatnić naturalne piękno, podkreślić urodę, a jednocześnie ukryć niedoskonałości np. cienie i worki pod oczami, mniejsze lub większe kolory. Ważne, aby był dopasowany do stylizacji ślubnej, tworząc spójną całość. Ponadto musi być wytrzymały, aby Panna Młoda dobrze wyglądała aż do białego rana.

Beauty

Makijaż beauty powinien być wyrazisty, a także bardzo dokładny. Absolutnym must have jest podkład kryjący, który stosuje się nie tylko na twarz, ale również szyję, dekolt oraz ramiona.

Artystyczny

Makijaż artystyczny wyróżnia się ogromną swobodą i możliwościami. Tutaj nie ma miejsca na zasady dotyczące form czy łączenia kolorów. Oczywiście wszystko musi być z umiarem i pasować do określonego wydarzenia.

Amerykański

Cechuje się wyrazistością i potrzebuje więcej uwagi.

Cały projekt dla szkół w Jeleniej Górze zakończy się egzaminem. Każdy uczestnik dostanie certyfikat wiedzy i umiejętności z zakresu makijażu.

Poniżej możecie zobaczyć nasza pierwszą fotorelację. Będziemy na bieżąco wrzucać Wam zdjęcia z zajęć.

Projekt dla szkół w jeleniej górze

Serdecznie dziękujemy za zaufanie!

Zajęcia z makijażu fotograficznego – co dają?

W ramach prowadzonych zajęć „Projekt dla szkół w Jeleniej Górze”, uczniowie zdobędą:
  • wiedzę ogólną na temat produkcji sesji zdjęciowych,
  • wiedzę na temat makijażu sesyjnego,
  • wiedze teoretyczną i praktyczną z zakresu makijażu fotograficznego,
  • certyfikat wiedzy i umiejętności w zakresie make up foto.