Długie skarpety męskie latem to zbrodnia czy kwestia dopasowania? A może lepiej bez skarpet? Noszenie skarpet latem to dylemat, z którym boryka się wielu panów. Jak to w końcu jest – skarpety czy bez skarpet?

skarpety męskie na lato

Dlaczego dobór skarpet jest także ważny?

Dobór odpowiednich skarpet, zarówno pod względem długości, jak i koloru, jest niezwykle istotny, ponieważ wiele o Tobie mówi. Ponadto warto mieć na uwadze, że:

  • sprane, a tym samym wyglądające nieestetyczne skarpety odbierają klasę nawet, gdy założysz najdroższy i najlepszy garnitur,
  • gdy przyjmiesz pozycję siedzącą lub założysz nogę na nogę, to skarpety są widoczne – każdy je zobaczy,
  • umiejętnie dobrane skarpety mogą być Twoim znakiem rozpoznawczym,
  • goła łydka to modowy faux-pas.

Warto dodać, że ostatnio popularnością cieszą się również kolorowe skarpety. Panowie zaczęli doceniać ich potencjał. Jeżeli masz ochotę na nie, to zapraszamy Cię do przeczytania naszego poradnika JAK NOSIĆ KOLOROWE SKARPETY, w ktorym podpowiadamy do czego i na jakie okazje można założyć wzorzyste skarpety.

Jak nosić długie skarpety męskie latem?

Skarpety to element garderoby, który niestety nie jest doceniany przez mężczyzn. Wielu z nich bagatelizuje ich istnienie i znaczenie. Szkoda, ponieważ skarpety potrafią powiedzieć wiele o mężczyźnie, a także wnieść dyskretnie swobodny styl do formalnego outfitu.

Bez względu na to, jaki styl preferujesz na co dzień i na jaką okazję tworzysz outfit, wybierz skarpety  męskie wysokie, a dokładnie o takiej długości, aby zasłoniły łydkę. Co ciekawe, powszechnie uznaje się, że odsłoniętą łydka jest jednym z największych błędów, popełnianych przez panów. Także niezależnie od tego, czy zakładasz spodnie od garnituru, dżinsy, czy chinosy, koniecznie zadbaj o to, aby skarpeta sięgała mniej więcej do połowy łydki albo wyżej.

długie skarpety męskie na lato

A czy długie skarpety męskie latem są zbrodnią czy kwestią dopasowania? To zależy. Panowie o niskim wzroście powinni nosić szorty ze stopkami. Dlaczego? Dlatego, że skarpety męskie długie sprawią, ze będziesz optycznie niższy. Jeśli jesteś wysoki – rób, co chcesz! Z powodzeniem możesz założyć długie skarpetki męskie latem.

Skarpety męskie za kostkę, stopki czy bez? Męski dylemat

Skarpety męskie za kostkę, stopki czy bez? Które wybrać? To jeden z dylematów każdego faceta. Co więcej, jednym z najczęściej popełnianych błędów w ubiorze, jest nieodpowiedni dobór skarpet. Kiedy mężczyzna powinien nosić skarpety, a kiedy z nich zrezygnować?

Buty bez skarpetek to rozwiązanie na lato. Podczas upałów ma być komfortowo, a więc przewiewnie, wygodnie i lekko. Bez skarpetek można nosić loafersy, mokasyny oraz buty żeglarskie. Mogą to być także monki, brogsy a nawet buty derby. Koniecznie zrezygnujcie ze skarpetek, jeśli zakładacie sandały! Najciekawiej buty bez skarpetek prezentują się, gdy ubierze się szorty lub długie spodnie (węższe), które odsłaniają częściowo kostkę. Jednak wiele mężczyzn wybiera skarpety ze względów higienicznych.

Jakie skarpety męskie na lato? Świetnie rozwiązanie stanowią tzw. „niewidzialne” skarpetki, czyli takie, których materiał nie wychodzi poza cholewkę buta. To idealna propozycja dla tych Panów, którzy nie lubią nosić obuwia bez skarpetek. Decydując się na gołe stopy, Warto skorzystać  z kilku rozwiązań:

  • regularna wymiana wkładek (o ile to możliwe),
  • stosowanie antybakteryjnych środków do obuwia,
  • przemywanie wnętrza buta mokrą gąbką i mydłem.

Podsumowując, lato to świetny okres, aby zrezygnować ze skarpetek lub skorzystać z opcji „niewidzialnych”. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie nie zawsze się sprawdzi. W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej, spotkania biznesowego czy ślubu, powinniście jednak postawić na skarpety. A Wy, drodzy Panowie, wolicie nosić buty z czy bez skarpetek?

długie skarpety męskie latem

A Ty jakie skarpety nosisz latem? Daj nam koniecznie znać!