Nie ma wątpliwości, że kolorowe skarpetki to dodatek, który potrafi zrobić całą stylizację. To trend, który na stałe wpisał się do świata mody.  Jak nosić kolorowe skarpetki, by wyglądać stylowo? Dziś podpowiadamy!

jak nosić kolorowe skarpety

Jak nosić kolorowe skarpetki?

Wbrew pozorom skarpetki wcale nie są nieistotnym elementem stylizacji. Okazuje się, że ich wybór wcale nie może być przypadkowy. Odpowiednio dobrane sprawią, że cały zestaw będzie oryginalny. Ich siłę docenili projektanci na całym świecie, tworzą wzorzyste modele w całej palecie barw. Kolorowe skarpetki męskie, bo o nich mowa, święcą triumfy już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, że odejdą w zapomnienie. W błyskawicznym tempie podbiły serca miłośników zabawy modą. Trudno się dziwić! To bardzo wdzięczny element garderoby, który odnajdzie się w wielu stylizacjach. Nie tylko casualowych, ale i eleganckich. Jak nosić kolorowe skarpetki? Możliwości masz mnóstwo, a ograniczyć się może jedynie Twoja wyobraźnia! Skarpety pasują zarówno do jeansów, spodni materiałowych, a nawet do garnituru czy koszuli i eleganckiej marynarki. Najważniejszą zasadą jest ich dobranie do innych ubrań i dodatków, aby całość była spójna i dobrze się ze sobą komponowała.

Jeżeli lubisz wyróżniać się z tłumu, postaw na skarpetki nie do pary, które dostępne są w sklepie Manymornings. Noszone zarówno przez mężczyzn, kobiety i dzieci, rzucają się w oczy i wywołują uśmiech na twarzy. Znajdziesz na nich praktycznie każdy wzór, począwszy od słodkich zwierzaków np. sowy, foki, przez pyszne przekąski i abstrakcje, aż po świąteczne motywy! Są to idealne skarpetki na prezenty , które możesz podarować bliskiej Ci osobie z okazji świąt czy urodzin. Dzięki różnorodności możesz wybrać parę, która odzwierciedla Twoje pasje, pokazuje, co lubisz i co w życiu cenisz! To doskonały i niebanalny sposób na wyrażenie siebie.

kolorowe skarpetki jak nosić

Pamiętaj, że kolorowe skarpetki, choć modne, nie zawsze się sprawdzą. Zrezygnuj z nich, jeżeli w Twoim miejscu pracy panuje ściśle określony dress code. Nie warto ich również zakładać na biznesowe spotkania oraz uroczystości, które wymagają wizytowego stroju. Natomiast, jeśli wydarzenie ma mniej oficjalny wydźwięk, to śmiało możesz sobie pozwolić na kolorowy dodatek.

Do czego dopasować skarpety?

Kolorowe skarpetki świetnie odnajdują się w streetwearowych stylizacjach, które rządzą się własnymi prawami. Ciekawie wyglądają również w połączeniu z total look’ami w stonowanych barwach, stanowiąc element wyróżniający. Możesz wtedy szaleć ze wzorami, wybierając modele z książkami, zwierzętami czy statkami. Pamiętaj, aby nosić je do spodni 7/8 lub z podwiniętymi nogawkami. W końcu mają być widoczne! Wzorzyste modele idealnie będa komponować się z jeansami i t-shirtem, dodając zestawowi pazura.

jak nosić kolorowe skarpetki

Wzorzyste skarpety sprawdzą się również do garnituru. Co prawda, nie do pracy, uroczystą galę czy eleganckie wyjście, ale na event ze znajomymi, a nawet i na wesele śmiało można je założyć. Jak je dobrać? Możesz postawić na jednokolorowe modele lub na wzorzysty model, który rzuca się w oczy! Pamiętaj o zasadzie, że wzór lub kolor skarpet muszą być dopasowane do pozostałych elementów garderoby np. koszuli, krawata bądź poszewki. Dzięki temu całość będzie spójna.

Jak nosić kolorowe skarpetki? – zasady, o których nie możesz zapomnieć!

Jeśli zdecydujesz się na noszenie kolorowych skarpetek, stosuj się do poniższych zasad, dzięki którym stworzyć ciekawą stylizację:

  1. Zrezygnuj z łączenia skarpetek i spodni w tym samym odcieniu. Kolorowe skarpetki mają być widoczne.
  2. Dobieraj skarpetki do pozostałych elementów garderoby. Dopasuj je kolorystycznie lub na zasadzie kontrastu do jednej, wybranej rzeczy. Całość ma być spójna i przemyślana.
  3. Niech skarpetki grają pierwsze skrzypce! Dlatego dobierz do nich obuwie w stonowanych barwach, takich jak czerń, odcienie szarości i brązu oraz granat. Na tle takich kolorów wzorzyste skarpetki będą lepiej widoczne.
  4. Nie bój się eksperymentować i baw się modą!
  5. Przy wyborze kieruj się również długością skarpet. Muszą być na tyle długie, aby nie było widać gołej łydki.
  6. Pamiętaj o stonowanym obuwiu. Jeżeli zakładasz wzorzyste skarpetki, niech buty będą gładkie, najlepiej w jednym odcieniu, który komponuje się ze skarpetami. Dzięki temu nadruki na skarpetach będą widoczne