Szkoła Damskiego i Męskiego Stylu miała przyjemność po raz kolejny wziąć udział w niezwykłym projekcie. To projekt dla kobiet poszukujących pracy w Milanówku, zrealizowany wspólnie z Centrum Usług Społecznych w Milanówku.

projekt dla kobiet w milanówku
Projekt dla kobiet poszukujących pracy w Milanówku to wyjątkowy projekt dla kobiet, które zamieszkują małe miasto i ukończyły 30. rok życia. To grupa kobiet, które ze względu na osobiste doświadczenia, takie jak choroba, urlop macierzyński, mają problem ze znalezieniem oraz podjęciem pracy, a także komunikacją z innymi ludźmi oraz życiem w społeczeństwie.

Projekt Milanówek ma na celu:

  • aktywizację zawodową (sprawdź nasz wpis: zajęcia z aktywizacji zawodowej),
  • chęć wyjścia z domu,
  • komunikację z innymi ludźmi,
  • podniesienie swojej wartości oraz samooceny.

W ramach projektu Style Coach i Cool Hunter, Agnieszka Świst-Kamińska, przeprowadziła metamorfozę wszystkich uczestniczek projektu. Uczestniczki miały robiony makijaż oraz fryzurę. Style Coach doradzała uczestniczkom, jak mają się uczesać oraz umalować w zależności od okazji. Projekt został zrealizowany wspólnie z Centrum Usług Społecznych w Milanówku. Kolejna edycja już w przyszłym roku.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z warsztatów.

projekt dla kobiet poszukujących pracyw milanówku

Projekt dla kobiet, które poszukują pracy – dlaczego warto?

Aktywizacja zawodowa jest niezwykle ważna na każdym etapie życia, szczególnie u osób, które mają trudności z wejściem na rynek pracy. Dotyczy to m.in. kobiet, które są po urlopie macierzyńskim, przebytych chorobach. W efekcie kobiety są poza rynkiem pracy przez pewien okres. Natomiast, gdy chcą wrócić, mają problem ze znalezieniem lub podjęciem pracy. Projekt, który realizowaliśmy wspólnie z Centrum Usług Społecznych w Milanówku ma na celu przede wszystkim pomóc uczestniczkom przygotować się na ponowne wejście na rynek pracy. Warsztaty motywacyjne przede wszystkim pozwalają przygotować się do podjęcia pracy. Ponadto, uczestniczki zdobywają wiedzę z zakresu stylizacji oraz makijażu, które są niezbędne w procesie powrotu na rynek pracy.

Dzięki wiedzy zdobytej podczas warsztatów oraz zbudowaniu świadomości potencjału, kobiet mogą w pełni wykorzystać wszystkie swoje atuty i znaleźć pracę.

warsztaty dla kobiet w milanówku