Szkoła Damskiego i Męskiego Stylu miała przyjemność prowadzić zajęcia z aktywizacji zawodowej w ramach projektu dla osób z mniejszych miast i rodzin zagrożonych ubóstwem, który powstał we współpracy z MOPS-em w Makowie Podhalańskim.
aktywizacja zawodowa zajęcia

Zajęcia z aktywizacji zawodowej w Makowie Podhalańskim

Zajęcia z aktywizacji zawodowej dedykowane są osobom do 30 roku życia, które nie chcą lub nie potrafią znaleźć pracy, mają kłopoty w komunikacji. Szkolenie prowadziła Style COach oraz Coon Hunter Agnieszka Świst-Kamińska. Szkolenie obejmowało tematykę związaną z:
 • wizerunkiem,
 • komunikacją,
 • stylizacją i makijażem,
 • zarządzaniem własnym czasem,
 • zarządzanie budżetem.
Celem szkolenia było przede wszystkim zwiększenie pewności siebie u uczestników, zdobycie umiejętności zaprezentowania oraz sprzedania siebie podczas rozmowy z pracodawcą, aby pozyskać pracę lub awans.

Szkolenie z aktywizacji zawodowej – dlaczego warto skorzystać?

Aktywizacja zawodowa odgrywa bardzo istotną rolę w procesie przygotowania, zwłaszcza młodych, ludzi do wejścia na rynek pracy. Polega na podejmowaniu wszelkich działań, których celem jest pobudzenie osób bezrobotnych do aktywności zawodowej. Niestety nie każdy potrafi odnaleźć się na rynku. Wiele osób ma problem z wiarą w siebie, w swoje możliwości, nie posiada umiejętności zaprezentowania swoich mocnych stron, a  tym samym sprzedania siebie podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub rozmowy o awans z obecnym pracodawcą. Dla takich osób zostało stworzone szkolenie z aktywizacji zawodowej. Dlaczego warto z niego skorzystać? Przede wszystkim zajęcia te:
 • motywują do nauki,
 • pomagają podjąć odpowiednie decyzje dotyczące dalszej ścieżki zarówno edukacji, jak kariery, która w przyszłości przyczynia się do sukcesu zawodowego,
 • dokonują analizy potencjału zawodowego, wskazując mocne strony uczestnika,
 • budują świadomość własnego potencjału,
 • ukazują skuteczne metody poszukiwania pracy,
 • uczą komunikacji, która odgrywa niezwykle istotną rolę podczas poszukiwania pracy,
 • uczą autoprezentacji ( sprawdź kurs wystąpień publicznych).

Opanowanie wszystkich umiejętności oraz zbudowanie świadomość własnego potencjału pozwala na pełne wykorzystanie swoich zalet i umiejętności zawodowych w przyszłości. To z kolei stanowi klucz do odnalezienia się na rynku pracy i znalezienia satysfakcjonującej pracy.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie. Poniżej przedstawiamy zdjęcia metamorfozy uczestniczek projektu.

aktywizacja zawodowa szkolenie zajęcia z aktywizacji zawodowej

 

 

szkolenie z aktywizacji zawodowej