Kurs wystąpień publicznych dla uczniów szkół zawodowych to kolejny projekt, który mieliśmy okazję zrealizować.
wystąpienia publiczne

Kurs wystąpień publicznych dla uczniów szkół zawodowych

Szkoła Damskiego i Męskiego Stylu miała po raz kolejny przyjemność stworzyć wyjątkowy projekt. Tym razem był to kurs wystąpień publicznych dla uczniów szkół zawodowych ze współpracą z katowicką strefą ekonomiczną. Szkolenie trwało dwa dni i obejmowało trzy miasta w regionie Południa Polski:
  • Katowice,
  • Poręba,
  • Żywiec.

Kurs wystąpień publicznych składał się z zajęć teoretycznych i praktycznych, których celem było:

  • przygotowanie młodzieży do wystąpień publicznych,
  • umiejętność tworzenia prezentacji,
  • aktywizacja na rynku pracy.

Program zajęć obejmował m.in. asertywność, obycie ze sceną oraz kamerą, a także określenie swoich mocnych stron. Podczas zajęć praktycznych uczestniczy mieli za zadanie stworzyć własny projekt. W prezentacji należało przedstawić pomysł, który pragnie się wdrożyć w przyszłości w swojej firmie lub firmie, w której uczestnik będzie zatrudniony.

kurs wystąpienia publiczne

wystąpienia publiczne kurs

Wystąpienia publiczne – dlaczego są ważne?

Umiejętność wystąpień publicznych jest bardzo istotna i niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim:

  • pomaga w karierze zawodowej – dla wielu osób pierwszym wystąpieniem publicznym będzie rozmowa kwalifikacyjna o pracę. Choć nazywamy to rozmową, tak naprawdę stanowi prezentację siebie. To, w jaki sposób się zaprezentujesz, zadecyduje o tym, czy dostaniesz pracę, czy ktoś innych,
  • zmniejsza stres – wystąpienia publiczne są dla wielu osób stresujące. Umiejętność wystąpień zmniejsza stres u prelegentów,
  • pomaga w interesach – niestety sam produkt nie zawsze wystarcza. Bardzo ważna jest umiejętność zaprezentowania siebie, swojej marki oraz produktów. Nie bez znaczenia pozostaje również jasne i przekonujące przemawianie do swoich pracowników, inwestorów, klientów, a także i opinii publicznej,
  • poprawia wizerunek firmy Klienci bardzo często oceniają produkty, markę, firmę na podstawie jej prezentacji.

Nieodłącznym elementem wystąpień publicznych jest prezentacja, która przyczynia się do sukcesu wystąpienia. Powinna być atrakcyjna, przejrzysta i zawierać najważniejsze informacje dotyczące tematu wystąpienia.

 

kurs wystąpień publicznych