Sypialnia to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Powinna być przytulna, aby zapewnić nam maksymalny relaks i odpoczynek. Jak ją zaaranżować? Sprawdź pomysł na dekorację do sypialniplakaty Desenio.

Pomysł na dekorację do sypialni – plakaty Desenio

Wbrew pozorom aranżacja sypialni nie należy do najłatwiejszych zadań. Pomieszczenie to odgrywa niezwykle istotną rolę. To właśnie w sypialni relaksujemy się po ciężkim dniu pracy, odpoczywamy i śpimy. Dlatego urządzenie tego pomieszczenia wymaga przemyślenia. W sypialni istotną rolę odgrywa przede wszystkim łóżko, na którym śpimy, materac, który gwarantuje wygodny i bezpieczny sen. nie bez znaczenia pozostaje również pościel. Jednak to nie wszystko. Istotne są także meble oraz dodatki, które dopełniają całość. Powinny być dopasowane do stylu, w jakim zaaranżowana jest sypialnia, aby wszystko perfekcyjnie się ze sobą komponowało.  Nie wiesz jak udekorować pokój? Nie martw się! Przedstawiamy Ci pomysł na dekorację do sypialni – plakaty Desenio!

dekoracje do sypialni

Modne plakaty – jakie wybrać?

Plakaty już od wielu lat święcą triumfy w trendach wnętrzarskich. Dostępne w różnych rozmiarach, z różnymi ramkami, w wielu wariantach kolorystycznych, przedstawiające różne krajobrazy, napisy, ludzi, są idealnym sposobem na urozmaicenie wnętrza. Ich zaleta jest to, że są tanie! I co najważniejsze, nie wymagają remontu, którego zapewne większość nie lubi. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce na plakat

  • na ścianie nad łóżkiem – bardzo fajnie prezentuje się galeria plakatów nad łóżkiem sypialnianym. Warto dobrać plakaty w taki sposobów, aby się ze sobą komponowały. Możemy postawić jeden, dominujący kolor w każdej grafice np. żółty, zielony, fioletowy czy granatowy. To doskonały pomysł na dekorację do sypialni. Świetnie sprawdzi się również zestaw plakatów o tej samej tematyce np. plakaty z morzem, muszelkami i plażą
  • na komodzie – popularne jest nie tylko wieszanie plakatów na ścianie, ale również estetyczne postawienie ich na komodzie. Może to być jeden plakat lub zestaw np. 2-3. Komodę warto ozdobić dodatkowo wazonem z kwiatem, aby kolorystycznie pasował do barw, znajdujących się na plakatach.

dekoracje w sypialni plakaty

Jaki plakat do sypialni wybrać?

Wybór plakatów do sypialni to kwestia indywidualna. Zależy od własnych preferencji, upodobań, a także aranżacji pomieszczenia. Pamiętajmy, że plakaty do pomysł na dekorację do sypialni, a wszelkie dodatki powinny być dopasowane do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Jeśli w pokoju dominują stonowane barwy, wybierzmy neutralne kolory, takie jak biel, beże czy odcienie szarości. Pięknie b będą wyglądać krajobrazy np. fale. To doskonały pomysł na dekorację do salonu!

dodatki w sypialni

Ewentualnie możemy pokusić się o barwę kontrastową, wprowadzając mocny akcent kolorystyczny. Ożywi pomieszczenie i doda mu charakteru. W przypadku, gdy w sypialni dominują kolory, zwłaszcza na ścianie, pójdźmy w stroję minimalizmu, aby nie było zbyt kiczowato. Co z wielkością plakatów? Jeżeli ściana jest duża i cała wolna do wygospodarowania, możemy postawić na większe wymiary. Świetnie sprawdzi się kilka rozmiarów plakatów, które stworzą galerię. Desenio oferuje możliwość stworzenia poglądowej galerii obrazów, co znacznie ułatwia wybór konkretnych plakatów.

pomysł na dekorację do sypialni

Sprawdź również nasz wpis o tym, jaki plakat do salonu wybrać.