Nie masz zielonego pojęcia, gdzie zabrać swoją rodzinę na weekend? Nie martw się! Przygotowałyśmy dla Ciebie 5 najlepszych pomysłów na wakacyjny weekend z rodziną! Sprawdź, gdzie warto się wybrać.

na wakacje z rodziną

Jak zaplanować wyjazd z rodziną na weekend?

Planując rodzinny wyjazd, należy się do niego odpowiednio przygotować. Kilka cennych rad znajdziesz we wpisie Mężczyzna w podróży. Jednakże podróż z dziećmi wygląda nieco inaczej. Wybierając cel podróży, koniecznie weź pod uwagę:

  • atrakcje dla dzieci -wszelkie muzea, katedry, aquaparki, place zabaw, parki miniatur to obowiązkowe cele Waszej podróży. Przede wszystkim zainteresują pociechę i pozwolą na spędzenie miłego czasu. W muzeum dzieci o wiele chętniej uczą się historii niż w szkolnej ławce,
  • plan wycieczki – dostosuj plan wyjazdu do możliwości swoich dzieci. Jeśli wybieracie się pierwszy raz w góry, wybierz szlaki dla początkujących,
  • zarezerwuj czas na odpoczynek – pamiętaj, aby znaleźć chwilę na relaks. Może to być odpoczynek na basenie lub piknik w parku,
  • pamiętaj o nosidle lub wózku – małe dzieci mogą być zmęczone długimi spacerami. Miej w pogotowiu wózek albo nosidło. To o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż noszenie malucha na rękach!

Mężczyzno zaplanuj weekend z rodziną – 5 najlepszych pomysłów na wakacyjny weekend

Urlop to idealny czas, aby na chwilę porzucić wszelkie obowiązki i oddać się przyjemności. Niestety wciąż wielu Polaków spędza dni wolne w domu. Powodem jest nie tylko brak pieniędzy czy chęci wyjazdu, ale również brak planu, gdzie wyjechać. A przecież dobry pomysł to podstawa! Odpowiednie miejsce i organizacja sprawi to klucz do niezapomnianych wrażeń nie tylko dla najmłodszych, ale również całej rodziny! W takim razie, gdzie warto udać się na wakacyjny weekend? Oto nasze propozycje!

1. Energylandia

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że dzieciaki uwielbiają parki rozrywki. To w końcu jedno z dziecięcych pragnień. Dlatego spełnij marzenie swojego dziecka i zabierz je do parku rozrywki. Wbrew pozorom wcale nie musisz wyjeżdżać z kraju! W 2014 roku w Polsce powstał pierwszy Park Rozrywki – Energylandia, położony niedaleko Krakowa. To wyjątkowy park rozrywki, stworzony z myślą o dzieciach w każdym wieku. Do wyboru są kolejki górskie, idealne dla osób lubiących adrenalinę. Nie brakuje legendarnych Wikingów, karykaturalnych potworów w Monster Attack. Możecie skorzystać również z atrakcji wodnych! Jednak to nie wszystko. W Energylandii odbywają się również ciekawe spektakle. Możecie udać się na przedstawienie dla najmłodszych lub zobaczyć magiczne sztuczki, które wykonują dla Was prawdziwi magicy! Energylandia Zator podzielona jest kilka stref:

  1. Bajkolandia – to magiczna kraina dla najmłodszych. nie brakuje tu bajkowych dekoracji. Dzieci mogą spotkać również ulubionych bohaterów!
  2. Strefa Familijna – idealna dla całych rodzin. Ze wszystkich atrakcji mogą korzystać dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Warto wybrać się na spływy wodne, takie jak Atliantis czy Splash Battle. Ta druga umożliwia strzelanie do innych za pomocą armatek wodnych.
  3. Strefa ekstremalna – stworzona z myślą o tych, którzy lubią dreszczyk emocji. To właśnie tu znajdują się wszystkie rollcoastery. Strefa przypomina krainę starożytnych Azteków oraz Majów.
  4. Big Milk Water Park & Tropical Fun – to wodna strefa, która przypomina tropikalną wyspę.

wakacyjny weekend z rodziną

2. Karpacz

Kolejną świetną propozycją na urlop z rodziną w kraju jest Karpacz. To miasto, które posiada wiele atrakcji turystycznych. Znajdziecie tu trasy dla początkujących zdobywców gór. Po górskiej wycieczce możecie odprężyć się i popływać w basenie. Jeśli cenicie swoje zdrowie, wybierzcie się na spacer ścieżką zdrowia. Odwiedźcie wyjątkowe miejsca na mapie, takie jak np. Zapora na Łomnicy oraz Świątynie Wang, miejscowe muzea oraz wystawy. Z dzieckiem warto wybrać się do Centrum Rekreacji i Sporty „Kolorowa”, gdzie można pojeździć na torze saneczkowym. Daje mnóstwo frajdy i to niezależnie od pory roku i dnia. Saneczki są dwuosobowe, więc pomieszczą zarówno jednego z rodziców, jak i dziecko. Brzmi fantastycznie, prawda?

urlop z rodziną

Nie można ominąć Muzeum Karkonoskie Tajemnice, czyli podziemnej multimedialnej ekspozycji. Prezentuje ona Karkonoskie Tajemnice, wykorzystując światło, dźwięk oraz zapach. Zobaczycie m.in. Ducha Gór, poszukiwaczy bogactw naturalnych, karkonoskich zielarzy, alchemiczną komnatę czterech żywiołów, smoczą szarfę z niewidzialnymi strunami, a także korzeń mandragory. Warto odwiedzić również Miejskie Muzeum Zabawek, które gromadzi ponad 2000 zabawek!

3. Morze Bałtyckie

Szukasz pomysłu wakacyjny weekend z rodziną? Pojedźcie nad morze! Piaszczysta plaża, słońce i szum fal – czego chcieć więcej? Gdzie dokładnie się wybrać? Opcji masz naprawdę wiele. Świetnym pomysłem będzie wycieczka wzdłuż brzegu morza. Jeżeli chcecie się zatrzymać w jednym miejscu, to warto odwiedzić Półwysep Helski, na którym znajduje się mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych dzieci. Koniecznie odwiedźcie Ocean Park we Władysławowie, w którym możecie zobaczyć naturalnej wielkości modele zwierząt morskich. Zabierz swoją rodzinę również do fokarium. Maluchy kochają takie miejsca! Będąc w okolicach trójmiasta i półwyspu Helskiego, wstąpcie do aquaparku w Redzie, którego największą atrakcją jest zjeżdżalnia z rekinami! Wybierając zachodnie wybrzeże, warto zatrzymać się w Kołobrzeg, które rocznie odwiedza tysiące turystów oraz kuracjuszy.

wakacje z rodziną weekend

Obowiązkowym punktem do zwiedzenia jest molo oraz latarnia morska. Warto odwiedzić aquapark, Skansen Morski z oryginalnymi historycznymi statkami. Miłośnikom historii polecamy również Muzeum Oręża Polskiego, zaś najmłodsze dzieciaki koniecznie zabierz do Ukrytej Krainy, pełnej magii! Niedaleko Kołobrzegu, dokładnie w Zieleniewie, znajduje się Dziki Zachód. Przeszyjecie tam niezapomniane przygody, w tym napad na bank. Brzmi fantastycznie!

wyjazd na wakacje

4. Mazury

Mazury to raj dla osób, ceniących sobie relaks nad wodą. Można również popłynąć rekreacyjnie kajakiem, łódką czy rowerem wodnym. Ten malowniczy punkt na mapie Polski, co roku przyciąga do siebie całe rodziny z dziećmi. Nic dziwnego! Na Mazurach jest pełno atrakcji dla pociech. Oprócz wodnych zabaw nad jeziorem Mazury oferują o wiele więcej. W deszczowe dni można odwiedzić aquaparki, które znajdują się m.in. w Olsztynie oraz Mikołajkach. Lekcję historii warto poprowadzić, zwiedzając skansen w Olsztynku. Koniecznie należy odwiedzić Mazurolandię w Gierłoży. Na dzieci i rodziców czeka tam plac zabaw, park miniatur, średniowieczne grodzisko oraz przejażdżka kolejką. Starsze dzieci koniecznie zabierz do planetarium w Olsztynie, które oferuje seanse filmów. Zobaczycie odległe planety oraz galaktykę.

wyjazd wakacyjny

5. Wrocław idealny na weekend z rodziną

Stolica Dolnego Śląska to doskonała propozycja na weekend z rodziną. Klimatyczne uliczki zachęcają do spacerowania i podziwiania. Tym bardziej że na drodze można spotkać kamienne figurki, małe krasnale. Warto odwiedzić takie miejsca jak: Archikatedra św. Jana Chrzciciela, Ostrów Tumski. Co więcej, we Wrocławiu znajduje się jeden z najpiękniejszych rynków miejskich w Polsce, który otaczają przepiękne kamienice.  Z dzieckiem warto wybrać się do Afrykarium, które mieści się na terenie wrocławskiego zoo. Kompleks jest ogromny. Dzieci będą mogły podziwiać ponad 200 gatunków zwierząt, w tym hipopotamy, pingwiny, a także zobaczą rekina oraz płaszczki.

urlop rodzinny