Po ciężkich miesiącach pracy, każdy zasługuje na odpoczynek. Wraz z przywitaniem lata, rozpoczyna się sezon na wakacyjne wyjazdy. Gdy mamy już wszystko zaplanowane, zostaje problem: jak się spakować? Od czego zacząć? Co zabrać? Dzisiaj zaproponujemy kilka rozwiązań, które ułatwią organizację wyjazdu oraz pomogą utrzymać dobrą kondycję podróżującego mężczyzny.

Dobre samopoczucie w trakcie podróży zależy od przygotowania. Już sam etap pakowania wpływa na nasze myślenie. Zaczynamy zastanawiać się, co będzie nam potrzebne na miejscu i co należy zabrać w drogę.

Podstawą jest określenie miejsca i czasu wyjazdu. Od tego zależy lista rzeczy, które ze sobą zabierzemy, a które zostawimy w domu. Przed wyjazdem sprawdź jaka jest na miejscu pogoda, a będzie Ci łatwiej zaplanować odpowiednią garderobę. Wybierając się nad morze czy do ciepłych krajów, warto wziąć kilka t-shirtów i koszulek na ramiączkach. Liczba zależy od czasu wyjazdu. Dwie pary spodni wystarczą. Wybierając urlop w Polsce weź dodatkowo długą parę. Buty ogranicz do dwóch par. Jeśli planujesz wychodzić wieczorami na miasto do klubów, spakuj koszulę. Przed włożeniem jej do walizki pamiętaj, aby była zapięta na guziki i złożona. Wybierając się na wakacje, podczas których będzie potrzebny Ci garnitur, zaopatrz się w specjalny, zabezpieczający przed zabrudzeniami i zgnieceniami pokrowiec. Każdy rodzaj ubioru, buty, kosmetyki spakuj do osobnej torby foliowej lub bawełnianego worka.

Odpowiednio wyposażona powinna być także kosmetyczka.  Zabierz krem do rąk, małe opakowanie pasty do zębów, szczoteczkę, mini wersję szamponu i żelu pod prysznic (2 w 1) i przede wszystkim krem z filtrem. Warto również wziąć ze sobą nawilżające chusteczki, które z pewnością będą niezbędne podczas podróży.