Latem wiele z Nas wybiera się na zasłużony odpoczynek. Kiedy już wybierzemy miejsce naszej wycieczki i zarezerwujemy termin, przyjdzie czas na pakowanie. Co kobieta powinna zabrać na wyjazd? Jak się najlepiej spakować na wakacje? Jak zabrać to, co użyteczne w jednej niedużej walizce?

Zanim przystąpimy do pakowania, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim czas na jaki wyjeżdżamy, miejsce i rodzaj wypoczynku. Wyjeżdżając na tygodniowy urlop w kraju, bazę będą stanowić dwie pary spodni, długie oraz krótkie, około 6 topów lub bluzek na krótki rękaw. Jeśli jedziesz nad morze, możesz zabrać zwiewne sukienki, które sprawdzą się na plażę. Nie zapomnij o stroju kąpielowym! Dwa wystarczą. Pamiętaj, aby zabrać jedną bluzę/kardigan i kurtkę. Mimo wysokich temperatur, wieczory są chłodne. Zabierz dwie, maksymalnie 3 pary butów: sandały/japonki na plażę oraz drugie na spacery i wyjścia. Jeśli wybierasz się w góry, zabierz koniecznie trapery. Wyjeżdżając na tygodniowy urlop do ciepłych krajów, postaw na letnie rzeczy: zwiewne sukienki, krótkie szorty, spódniczki. Staraj się wybierać uniwersalne ubrania, aby pasowały na wiele sytuacji np. na miasto, do klubu.

Przy pakowaniu musisz wziąć również pod uwagę tkaniny, z jakich uszyta jest odzież. Najlepiej, aby rzeczy były uszyte z tkanin z włókien naturalnych takich jak bawełna, jedwab czy len. Naturalne tkaniny utrzymują dłużej świeżość.

Dodatki ogranicz do minimum. Weź dwie torebki: większą i mniejszą, najlepiej w klasycznych kolorach, aby pasowały zarówno do stylizacji causalowych jak i wyjściowych. Koniecznie zabierz coś na głowę: apaszkę, kapelusz lub czapkę z daszkiem. Biżuterię również postaraj się zabrać uniwersalną, aby pasowała do większości rzeczy.

Pakując kosmetyczkę, zabierz  kosmetyki w wersji mini po 10-20 ml, które dostaniesz w każdej drogerii.  Takie kosmetyki spokojnie starczą na wyjazd na 2-3 tygodnie. Koniecznie zaopatrz się w nawilżające chusteczki do oczyszczania twarzy i do higieny intymniej.

walizka1

Odpowiednie przygotowanie i odrobina wyobraźni sprawi, że będziecie w stanie tak się zorganizować, by w jednej torbie zmieścić to, co naprawdę potrzebne. Nie musicie zabierać połowy szafy. Wiele rzeczy jest po prostu zbędnych.