Agnieszka Świst-Kamińska miała przyjemność prowadzić zajęcia z podstaw makijażu dla uczennic Szkoły Zawodowej nr 2 w Jeleniej Górze.

zajęcia z podstaw makijażu dla uczennic szkoły jelenia góra
Założycielka Szkoły Damskiego i Męskiego Stylu, Agnieszka Świst-Kamińska, po raz kolejny wcieliła się w rolę wykładowcy. Tym razem prowadziła zajęcia z podstaw makijażu dla uczennic Szkoły Zawodowej nr 2 w Jeleniej Górze. Zajęcia są realizowane w ramach projektów unikalnych finansowane przez Miasto. Zajęcia obejmowały:

1. Makijaż biznesowy

Makijaż biznesowy jest nieodłącznym elementem biznesowego dress code’u. Wbrew pozorom wykonanie go nie należy do najłatwiejszych zadań. Powinien być bardzo subtelny, naturalny, ale jednocześnie schludny. Jego zadaniem jest delikatne podkreślenie urody. Kluczem do sukcesu jest umiejętność zachowania umiaru, wybory odpowiednich kolorów, a także postawienie na trwałość.

2. Makijaż dzienny

Makijaż dzienny pozwala na więcej swobody niż make up biznesowy. Doskonale nadaje się na co dzień, zarówno na uczelnię, spacer czy zakupy z przyjaciółką. Jego głównym zadaniem jest nadanie świeżego i naturalnego wyglądy. Powinien maskować ewentualne niedoskonałości i podkreślić kobiece piękno. Nauka podstaw makijażu dziennego opiera się na umiejętności dobrania odpowiednich kosmetyków do odcienia skóry oraz typu urody.

3. Makijaż ślubny

Makijaż ślubny jest subtelny oraz gustowny. Wybór odpowiedniego podkładu pozwala zatuszować niedoskonałości cery. Natomiast kolor cieni do powiek musi współgrać z odcieniem biżuterii oraz bukiety, aby całość była spójna. Nie bez znaczenia jest również kolor pomadki lub błyszczyka. Za pomocą korektorów, oświetlaczy i bronzerów, można wymodelować twarz, aby pięknie prezentowała się w tym szczególnym dniu. Zajęcia z makijażu ślubnego przede wszystkim pozwalają zdobyć umiejętność dobrania makijażu do typu urody klientki.

4. Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy to makijaż okolicznościowy, który wykonywany jest na specjalne okazje. Cechuje się trwałością, co pozwala na utrzymanie go przez wiele godzin, w tym w tańcu. Wymaga umiejętności dostosowania makijażu do typu urody i odpowiedniego wyboru kosmetyków. Make up wieczorowy pozwala na szaleństwo w postaci intensywnych kolorów, mocniejszego oka czy ust.

5. Makijaż foto sceniczny

Makijaż fotosceniczny cechuje się przede wszystkim wyrazistością.

zajęcia z podstaw makijażu

Zajęcia odbywały się w trybie stacjonarnym. Składały się z części teoretycznie oraz praktycznej. W części teoretycznej uczennice zdobyły podstawową wiedzę z zakresu makijażu, poznały techniki i rodzaje makijaży. Natomiast w części praktyczniej miały możliwość stworzenia makijażu w oparciu o zdobytą wiedzę.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie! I zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

zajęcia z podstaw makijażu dla uczennic szkoły zawodowej