Męskie okulary przeciwsłoneczne to świetny dodatek do stylizacji. Jak je dopasować? Dziś podpowiadamy!

okulary męskie przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne męskie – jak je dopasować do kształtu twarzy?

Męskie okulary przeciwsłoneczne nie tylko chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale również są elementem outfitu. Potrafią go podkreślić lub nadać określonego charakteru. Powinny być dobrane do kształtu twarzy, aby uwydatnić atuty i ukryć ewentualne mankamenty. Za ich pomocą w prosty i szybki sposób wydłużysz twarz czy złagodzisz rysy.

Dobieranie okularów do kształtu twarzy to nie lada wyzwanie. Oczywiście możesz to robić na wyczucie, ale o wiele lepiej jest znać podstawowe zasady dobierania akcesorium, o których dziś piszemy. W pierwszej kolejności musisz określić kształt swojej twarzy. Jeżeli nie wiesz, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem: jaki mam kształt twarzy, w którym wyróżniamy kształty i je opisujemy.

Aby określić kształt swojej twarzy, zrób sobie zdjęcie twarzy. Najlepiej, aby było wykonane dokładnie na wprost obiektywu. Nie odchylaj ani nie przechylaj głowy. Dzięki temu łatwiej zobaczysz zarys twarzy. Następnie weź flamaster albo ołówek i obrysuj linię twarzy. W ten sposób możesz przypisać twarz do odpowiedniej grupy.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa charakteryzuje się ostrymi rysami. Aby je złagodzić, wybieraj zaokrąglone okulary. Wyznaje się zasadę, że im bardziej zaokrąglone oprawki, tym lepiej. Najlepiej sprawdzą modne aviatory.

męskie okulary przeciwsłoneczne

Twarz okrągła

Panowie o okrągłej twarzy mają zaokrągloną brodę oraz uwydatnione policzki. Z kolegi proporcja między szerokością a długością twarzy jest bardzo zbliżona. Bardzo często odbierana jest jako młoda, a nawet i dziecięca. Zadaniem okularów jest nadanie twarzy męskich rysów. Zaokrąglona buzia dobrze prezentuje się w prostokątnych oprawkach, które uwydatnią rysy, a jednocześnie sprawią, że żuchwa będzie mniej opływowa.

Najlepiej sprawdzą okulary przeciwsłoneczne męskie markowe typu Wayfarery. Unikaj modeli o okrągłych oprawkach, ponieważ niepotrzebne podkreślą krągłości. W tym przypadku im mniej zaokrągleń, tym lepiej.

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna charakteryzuje się szerokim czołem, bardzo wąskim podbródkiem, a także wysoko osadzonymi, mocno zarysowanymi kośćmi policzkowymi. Panowie o tym kształcie twarzy powinni sięgnąć po okulary przeciwsłoneczne męskie o zaokrąglonych kształtach, które nadadzą owalnego kształtu. Natomiast zrezygnuj z kanciastych i ostrych oprawek.

Twarz owalna

Panowie o owalnej twarzy to prawdziwi szczęściarze! Kształt ten jest najbardziej pożądany, ponieważ twarz owalna ma symetryczne proporcje. Dzięki temu pasują do niej niemal wszystkie rodzaje oprawek. Z powodzeniem możesz założyć kwadratowe okulary, które dodadzą kontrastu czy okulary przeciwsłoneczne męskie lustrzanki.

Jak dopasować męskie okulary?

Oprócz dopasowania okularów do kształtu twarzy weź pod uwagę również indywidualny gust, a także elementy ubioru, jakie masz w szafie. Zastanów się, co chcesz pokazać za pomocą dodatku. Okulary to integralna część wizerunku, dlatego już przed zakupem konkretnego modelu, musisz ustalić, jak chcesz być postrzegany. Zależy Ci na podkreśleniu elegancji, profesjonalizmu, a może luźnego stylu? Postaraj się dopasować okulary przeciwsłoneczne męskie do swojego stylu, charakteru i za ich pomocą stwórz jasny przekaz!

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

Wybór okularów przeciwsłoneczny jest niezwykle istotny. I nie chodzi tylko o dobór ich do kształtu twarzy, ale również oto, aby zapewniamy ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dlatego wybieraj okulary przeciwsłoneczne męskie markowe z filtrem UV. Dzięki temu masz pewność, że chronią Twoje oczy. Warto zwrócić na oznaczenie UV 400, informujące o filtrze blokującym szkodliwe promieniowanie. Z kolei oznaczenia takie jak m.in. CE, EN 166:2001, EN 1836+A1:2009, 89/686/EWG lub ISO 9001:2000 informują o spełnieniu określonych norm.

Co prawda, takie okulary są droższe, ale w takiej sytuacji zdecydowanie warto wydać nieco więcej. W końcu chodzi o zdrowie i zapewnienie bezpieczeństwa oczom.