Szkoła Damskiego i Męskiego Stylu przeprowadziła kolejne szkolenie dla kadry Uniwersytetu Jagielońskiego. Tym razem była to emisja głosu, czyli szkolenie praca z głosem, wystąpienia publiczne oraz autoprezentacja.

emisja głosu

Szkolenie emisja głosu

Szkolenie dla kadry Uniwersytetu Jagielońskiego składa się z sześciu części. O pierwszej części pisaliśmy w artykule „Cechy dobrego wykładowcy„. Z kolei w drugiej części skupiliśmy się na szkoleniu z trzech modułów:

1. Emisja głosu

Podczas szkolenia Style Coach poruszyła takie zagadnienia, jak:

 • co daje prawidłową emisją głosu?
 • natężenie i modulacja głosu,
 • w jaki sposób zainteresować studentów swoimi wykładami?
 • jak utrzymać uwagę studenta na całe zajęcia?

2. Autoprezentacja

Autoprezentacja to zachowanie, mające na celu ukształtowanie sposobu, w jaki postrzegają Cię inni ludzie. Na autoprezentację składa się:

 • sposób wyrażania się,
 • ubiór,
 • kontekst.

3. Wystąpienia publiczne

Umiejętność wystąpień publicznych, tego, jak się zachować, co i jak mówić, jest bardzo ważna i niesie za sobą wiele korzyści niemal w każdej dziedzinie życia. W przypadku wykładowców dobre wystąpienie pozwala zainteresować studenta, a także utrzymać jego uwagę przez całe zajęcia.

Wszystkie wyżej wymienione moduły stanowią spójną całość i mają wpływ na osiągnięcie sukcesu.

Dlaczego praca z głosem jest tak ważna?

Świadoma praca nad głosem jest niezwykle ważna w zawodzie wykładowcy. Pozwala na poznanie budowy, a także funkcjonowania narządów mowy. Mając wiedzę na temat funkcjonowania aparaty mowy, można go wykorzystać w swojej pracy. Dlaczego więc warto pracować z głosem?

 1. Wzmocnisz głos. Świadoma i regularna praca z głosem pozwoli Ci nad nim panować, co z kolei przełoży się na większą możliwość intonacji. W efekcie głos stanie się znacznie mocniejszy.
 2. Nie odczujesz zmęczenia. Nie ukrywajmy, ale mówienie przez ponad godzinę bywa męczące. Im więcej pracujesz z głosem, tym odczuwasz mniejsze zmęczenie.
 3. Większa pewność siebie. Praca z głosem to także świetny sposób na wzrost pewności siebie. Będzie Ci znacznie łatwiej wyrażać swoje komunikaty, jak i potrzeby.
 4. Zwiększysz charyzmę. Poprzez pracę z głosem zwiększysz swoją charyzmę, a tym samym autorytet

szkolenie emisja głosu