Trudno wyobrazić sobie jesienne i zimowe stylizacji bez nakrycia głowy. Zarówno czapka, jak i kapelusz nie tylko chronią przed chodem, ale również wzbogacają kreację. Jaka czapka do płaszcza damskiego, aby wyglądać stylowo? Dziś podpowiadamy!

czapka do eleganckiego płaszcza

Czapka do płaszcza — jak ją wybrać?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że wybór odpowiedniego nakrycia głowy to nie lada wyzwanie. Czapka lub kapelusz ma zapewnić komfort cieplny, ale jednocześnie każda z pań chce dobrze prezentować się w nakryciu głowy. Nic dziwnego, że wybiera fason, w którym prezentuje się najkorzystniej. Idealna czapka to taka, która jest dopasowana do kształtu twarzy, kształtu głowy i pozostałych elementów garderoby. Planując zakup czapki lub kapelusza, koniecznie weź pod uwagę:

 • kształt twarzy,
 • kształt głowy
 • fason,
 • okazję, na którą chcesz włożyć czapkę,
 • materiał, z którego wykonana jest czapka,
 • kolor lub wzór płaszcza

Dobierając czapkę do okrycia wierzchniego, możesz postawić na total look albo poszaleć z kolorami. Pamiętaj, aby tylko jedna część garderoby była kolorowa lub wzorzysta. Przykładowo, do gładkiego płaszcza możesz wybrać czapkę we wzory, ale do wzorzystego płaszcza zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie gładka czapka.

Jaka czapka pasuje do płaszcza?

Zastanawiasz się, jaka czapka do płaszcza damskiego? Masz tutaj wiele możliwości do wyboru, a wszystko zależy od okazji, a także fasonu odzieży wierzchniej. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy przewodnik po damskich czapkach, które możesz zestawić z płaszczem.

Dzianinowa czapka

Obowiązkowym elementem jesienno-zimowej garderoby jest dzianinowa czapka, która tworzy zgrany duet z płaszczami.

Beanie

Beanie to jedna z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych czapek. Potocznie nazywa się ją również smerfetką. Jest miękka, świetnie dopasowuje się do kształtu twarzy, a jej cechą charakterystyczną jest zwisający czubek. Dostępna jest w różnych fasonach, począwszy od klasycznych, przez wywijane, podłużne, z pomponem, aż po oversize’owe modele. Taki wybór sprawia, że można dopasować ją do każdego kształtu twarzy i rodzaju płaszcza. Beanie jest dość uniwersalna i dobrze będzie komponować się z różnymi okryciami wierzchnimi. Możesz ją nosić do puchowych i pikowanych płaszczy o sportowym charakterze, ale również i do szykownego trencza!

Czapka z daszkiem

To uniwersalne nakrycie głowy, które doskonale sprawdzi się w stylizacjach w miejskim stylu albo w stylu sportowej elegancji.

jaka czapka do płaszcza damskiego


Kaszkiet

Ten wyjątkowy typ czapki cieszy się ogromną popularnością zarówno u panów, jak i u pań. Nie ma się co dziwić! Kaszkiet prezentuje się fenomenalnie! Jego charakterystyczną cechą jest wysoka korona, dodatkowo zdobiona np. sznurkiem, łańcuszkiem albo skórzanymi wstawkami. Można go nosić zarówno do casualowych, jak i eleganckich outfitów. Pasuje do trencza, budrysówki, peleryny, a tajże i kopertowego płaszcza!


Beret

Beret damski wrócił do łask kilka sezonów i nic nie wskazuje na to, że odejdzie w zapomnienie! To świetny dodatek, który tworzy niezwykle zgrany duet z płaszczami, szczególnie tymi szykownymi.

jaka czapka pasuje do płaszcza

Jaka czapka do eleganckiego płaszcza

Bez wątpienia kapelusz do płaszcza, szczególnie tego eleganckiego, jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak to wcale nie oznacza, że nie możesz wybrać czapki. Aby dobrać odpowiednie nakrycie głowy do szykownego okrycia wierzchniego, musisz określić okazję. Postaw na modele bez żadnych zdobień. Klasy i szyku dodadzą Ci komplety, składające się z czapki, szalika oraz rękawiczek. Pamiętaj, że formalne kreacje mają być stonowane i nie przykuwać zbyt mocno uwagi. W związku z tym zrezygnuj z ekstrawaganckich dodatków, jak i wyrazistych barw. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie czapka do eleganckiego płaszcza, utrzymana w stonowanej kolorystyce. Tu sprawdzi się biel, czerń, odcienie szarości oraz beże.

czapka do płaszcza

Do eleganckiego płaszcza najlepiej sprawdzą się szykowne modele, takie jak np. kaszkiet. Oczywiście możesz postawić na look w stylu sportowej elegancji i do okrycia wierzchniego wybrać czapkę z daszkiem. Takie zestawienia już nikogo nie dziwią, a co więcej, cieszą się ogromną popularnością. Musisz tylko zdawać sobie sprawę, że taki outfit sprawdzi się na co dzień, na wyjście z koleżankami, ale absolutnie nie będzie dobrym wyborem na formalne okazje.

Jaka czapka do płaszcza w kolorze?

Nie od dziś wiadomo, że umiejętność łączenia kolorów, to podstawa przy kompletowaniu stylizacji i to na każdą okazję. Aby ułatwić Ci stworzenie udanego outfitu, podpowiemy Ci jak dobrać kolor czapki do konkretnego koloru płaszcza. Więcej kolorów znajdziesz w naszym artykule: Jak dobrać kolor czapki do kurtki?

 1. Beżowy płaszcz. Elegancki look otrzymasz, dobierając do płaszcza czarny kaszkiet. Możesz postawić również na beżowy total look. Jeśli lubisz ekstrawagancję, postaw na beret w odcieniu mocnej czerwieni!
 2. Szary płaszcz. Okrycia wierzchnie w odcieniach szarości dobrze prezentują się z bielą oraz czernią. Wolisz kolory? Postaw na czerwień albo róż!
 3. Karmelowy płaszcz. Najbezpieczniej jest łączyć karmelowy płaszcz z czarną czapką. Taki zestaw sprawdzi się zawsze. Karmel dobrze wygląda w towarzystwie burgundu.
 4. Granatowy płaszcz. Granat to nowa czerń. Jest tak samo elegancki i uniwersalny. Do granatowego płaszcza możesz nosić czapkę w odcieniach szarości i beżu. Świetnie sprawdzi się granatowy total look, a także czerwień czy żółty.
 5. Czarny płaszcz. Czapka do płaszcza czarnego może być praktycznie w każdym kolorze i wzorze, ponieważ do czerni pasują odcienie z całej palety barw!
 6. Czerwony płaszcz. Jaka czapka do płaszcza damskiego w czerwonym kolorze? Czerwień sama w sobie jest bardzo efektowna, dlatego warto wybrać nakryci głowy w stonowanych barwach, takich jak szary, beżowy czy czarny.
 7. Zielony płaszcz. Jaka czapka pasuje do płaszcza w kolorze zielonym? Zieleń to bardzo wdzięczny kolor, który świetnie komponuje się z wieloma barwami. Oczywiście najprostsze rozwiązanie do neutralne barwy: czerń, granat, szarości, beże. Z powodzeniem możesz pokusić się o czerwień, pomarańcz czy żółty.