Elegancka moda męska w upalne dni to  ubrania, które nie tylko dobre się prezentują, ale przede wszystkim zapewniają wygodę i są przewiewne. Jak stworzyć letnią, szykowną garderobę? 

męska garderoba na lato

Moda męska na lato – na co zwrócić uwagę?

Zanim przedstawimy obowiązkowe ubrania, musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach. Jeżeli wybierasz się na zakupy, to zwróć uwagę na poniższe kwestie:

Neutralne, letnie kolory

Moda elegancka męska to przede wszystkim neutralne kolory, takie jak czerń, odcienie szarości i beżu, granat, biel. Dopuszczalne są również klasyczne wzory, w tym głównie krata. Przy wyborze kolorystyki istotne znaczenie ma przede wszystkim to, gdzie pracujesz. Jeżeli w Twojej firmie obowiązują rygorystyczne zasady dress code’u, to musisz się do nich stosować. Na nieco więcej swobody możesz pozwolić sobie w miejscu pracy, gdzie zasady ubioru są nieco luźniejsze. Co wcale nie oznacza, ze od razu możesz nosić kolorowe t-shirty czy hawajskie koszule. Wybieraj ubrania w stonowanych barwach, ponieważ pasują one do wszystkiego.

Jeśli jesteś fanem odważniejszych kolorów, przeczytaj również:

Jakie kolory na lato? Porady dla Panów

Sprawdzone fasony

Choć lato jest idealnym momentem na eksperymentowanie modą, to inwestuj w fasony, które nie wychodzą z mody. Dzięki temu stworzysz garderobę nie na lato, a na lata. Masz problem z doborem odpowiedniej garderoby na lato i nie tylko? Świetnym pomysłem są zakupy ze stylistą, który (lub która) pokaże Ci nie tylko co konkretnie kupić, a nauczy Cię  uniwersalnych zasad komponowania garderoby z uwzględnieniem Twojej sylwetki i stylu życia.

Jakość materiałów i wykonania

Materiały na lato powinny cechować się lekkością oraz przewiewnością, co jest niezwykle istotne w upalne dni. Latem najlepszym rozwiązaniem będzie len, który jest przewiewny i zapewni maksymalny komfort nawet w upalne dni. Warto również wybrać odzież, wykonaną z bawełny. Pamiętaj, że lepiej jest kupić jedną, porządną rzecz i mieć ją na lata niż kilka złej jakości ubrań, które po pierwszym praniu będą nadawały się do kosza.

Dobierz letni outfit do okoliczności

Moda elegancka męska rządzi się swoimi prawami. Strój należy skomponować, mając na uwadze okazję.

Letni outfit na mniej formalne okazje

Jeżeli chcesz ubrać się elegancko na spotkanie rodzinne, randkę z ukochaną czy wyjście ze znajomymi, to masz znaczne szersze pole do popisu. Możesz sobie pozwolić na połączenie koszuli w kolorze ze spodniami typu chino. Na obiad w restauracji z powodzeniem założysz wzorzystą koszulę.

Letni outfit biznesowy

Natomiast do pracy albo biznesowe spotkania, gdzie jest wymagany formalny strój, masz już ograniczone możliwości i nie możesz sobie pozwolić na swobodę. Pamiętaj, że zasady męskiej elegancji nawet w ciepłe dni wykluczają noszenie krótki spodenek, koszul na krótki rękaw, a także butów z odkrytymi palcami. Co prawda, te elementy garderoby zapewniają maksymalny komfort, gdy temperatura jest wysoka, ale niestety nie wpisują się w biurowy dress code. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie garnitur z lnu, który zapewni Ci wygodę, a jednocześnie prezentują się elegancko.

Podstawy męskiej garderoby na lato – must have każdego faceta

Wbrew pozorom wcale nie musisz mieć w szafie wielu ubrań, aby stworzyć ciekawe zestawy. Wystarczy kilka elementów garderoby, które będą bazą do stworzenia wielu outfitów na różne okazje. Dziś przedstawiamy męskie elementy letniej garderoby, które musisz mieć!

Ubrania z lnu

Omawiając podstawy męskie garderoby na lato, pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim materiały, z których wykonane są ubrania. Szczególnie wtedy, gdy temperatura na dworze przekracza 25 stopni Celsjusza. Doskonale sprawdzą się lniane ubrania, po które sięgają zarówno panie, jak i panowie. Tkaninę ceni się za przewiewność, lekkość, a także chłonność wilgoci. Ponadto, to naturalny materiał, który jest hipoalergiczny. Nie podrażnia skóry ani nie uczula, dzięki czemu sprawdzi się u osób, które mają wrażliwą skórę.

męska garderoba na lato

Do tego ubrania z lnu z powodzeniem posłużą przez kilka sezonów. Jedynym minusem jest to, że len podatny jest na gniecenie. Dlatego często miesza się go z bawełną albo wełną, aby zminimalizować gniecenie się ubrania. Latem koniecznie postaw na marynarkę z lnu, która doskonale wpisze się w styl smart casual. Na wyjścia ze znajomymi lub romantyczną kolacje idealnie nadadzą się lniane szorty. Stworzą zgrany duet z mokasynami oraz koszulką polo.

Letnie obuwie

Obuwie letnie powinno cechować się lekkością, przewiewnością, a jednocześnie zapewniać maksymalny komfort. W ciepłe dni sięgnij po klapki, sandały i trampki, które doskonale wpisują się w styl casual. Natomiast styl formalny oraz smart casual wymaga nieco bardziej eleganckich modeli. Doskonale sprawdzą się mokasyny oraz loafersy, które już od wielu sezonów święcą triumfy w świecie mody.

Obowiązkowo w Twojej szafie powinny znaleźć się mokasyny. Są tak uniwersalne, że założysz je prawie do wszystkiego. Fenomenalnie wyglądają w towarzystwie zarówno jeansów i koszulki na krótki rękaw, jak i eleganckich spodni i koszuli. Z kolei na co dzień najlepszym wyborem będą trampki, które stanowi bazę casualowych outfitów.

Lekkie koszulki

Podstawowym elementem letniej garderoby są klasyczne t-shirty oraz koszulki polo. Te pierwsze idealnie wkomponują się w styl casual. Noś je z jeansami z dziurami, szortami dżinsowymi i materiałowymi. Na siebie możesz zarzucić lekką ramoneskę albo rozpięta koszulę w kratę. Na nogi wygodne trampki. Z kolei styl smart casual stworzysz, łącząc koszulkę polo ze spodniami w kant. Do tego mokasyny.

podstawy męskiej garderoby na lato

Szorty

Oprócz spodni z długimi nogawkami zainwestuj w krótkie spodenki. Najlepiej, jedne dżinsowe, a drugie materiałowe typu chino.