Elegancka moda męska w upalne dni to  ubrania, które nie tylko dobre się prezentują, ale przede wszystkim zapewniają wygodę i są przewiewne. Jak stworzyć letnią, szykowną garderobę? Dziś podpowiadamy!

moda męska elegancka

Moda męska elegancka w ciepłe dni

Męska moda elegancka na upalne dni to elementy garderoby, za pomocą których można stworzyć wiele ciekawych i różnorodnych outfitów. Zanim jednak przedstawimy obowiązkowe ubrania, musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach. Jeżeli wybierasz się na zakupy, to zwróć uwagę na poniższe kwestie:

Kolory

Moda elegancka męska to przede wszystkim neutralne kolory, takie jak czerń, odcienie szarości i beżu, granat, biel. Dopuszczalne są również klasyczne wzory, w tym głównie krata. Przy wyborze kolorystyki istotne znaczenie ma przede wszystkim to, gdzie pracujesz. Jeżeli w Twojej firmie obowiązują rygorystyczne zasady dress code’u, to musisz się do nich stosować. Na nieco więcej swobody możesz pozwolić sobie w miejscu pracy, gdzie zasady ubioru są nieco luźniejsze. Co wcale nie oznacza, ze od razu możesz nosić kolorowe t-shirty czy hawajskie koszule. Wybieraj ubrania w stonowanych barwach, ponieważ pasują one do wszystkiego.

Fason

Elegancka moda męska to elementy ubioru, które nie zmieniają się wraz z nowymi trendami i cały czas są w modzie. Dzięki temu stworzysz garderobę nie na lato, a na lata, co zaleca każdy stylista męski.

Jakość materiałów i wykonania

Zawsze wybieraj wysokiej jakości materiały. Latem najlepszym rozwiązaniem będzie len, który jest przewiewny i zapewni maksymalny komfort nawet w upalne dni. Warto również wybrać odzież, wykonaną z bawełny. Pamiętaj, że lepiej jest kupić jedną, porządną rzecz i mieć ją na lata niż kilka złej jakości ubrań, które po pierwszym praniu będą nadawały się do kosza.

Męska moda elegancka – o czym pamiętać?

Moda elegancka męska rządzi się swoimi prawami. Strój należy skomponować, mając na uwadze okazję. Jeżeli chcesz ubrać się elegancko na spotkanie rodzinne, randkę z ukochaną czy wyjście ze znajomymi, to masz znaczne szersze pole do popisu. Możesz sobie pozwolić na połączenie koszuli w kolorze ze spodniami typu chino. Na obiad w restauracji z powodzeniem założysz wzorzystą koszulę i to niekoniecznie w stylową kratę.

Natomiast do pracy albo biznesowe spotkania, gdzie jest wymagany formalny strój, masz już ograniczone możliwości i nie możesz sobie pozwolić na swobodę. Pamiętaj, że męska moda elegancka w ciepłe dni wyklucza noszenie krótki spodenek, koszul na krótki rękaw, a także butów z odkrytymi palcami. Co prawda, te elementy garderoby zapewniają maksymalny komfort, gdy temperatura jest wysoka, ale niestety nie wpisują się w biurowy dress code. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie garnitur z lnu, który zapewni Ci wygodę, a jednocześnie prezentują się elegancko.

Moda elegancka męska – co warto mieć w swojej szafie?

Nie musisz mieć pełnej szafy, aby stworzyć eleganckie outfity. Wystarczy kilka ubrań, które są bazą do skomponowania różnorodnych stylizacji. Jakie są podstawy męskiej garderoby na lato?

Lniane ubrania

Podstawą letniej garderoby są  lniane ubrania. Ten naturalny materiał cechuje się przede wszystkim przewiewnością, lekkością. Dodatkowo świetnie chłonie wilgoć i jest hipoalergiczny. Nie uczula ani nie podrażnia skóry. Warto zainwestować w jeden garnitur męski z lnu, a także koszulę lnianą.

męska moda elegancka

Buty na lato

Absolutny must have stanowią eleganckie letnie obuwie np. mokasyny oraz loafersy, które doskonale wpisują się w styl smart casual.

 

Jeżeli nadal nie wiesz, jak skomponować garderobę na upalne dni, możesz skorzystać z porad stylisty dla mężczyzn. Zapoznaj się z naszą ofertą. Szkoła Damskiego i Męskiego stylu gwarantuje profesjonalne doradztwo w modowych kwestiach, a także indywidualne podejście do każdego klienta. Nasza oferta jest szyta na miarę.

Style Coach i Cool hunter, Agnieszka Świst-Kamińska przekaże wiedzę dotyczącą podstaw męskiego stylu. Podpowie, jak dobrać fasony, kolory, jak połączyć ze sobą różne elementy garderoby, aby zamaskować mankamenty sylwetki i uwydatnić jej atuty.

Niezwykle ważnym aspektem pracy stylistki, a jednocześnie największą zaletą, jest umiejętność wsłuchania się w potrzeby klienta i nienarzucanie własnej wizji. Pozwala to na stworzenie garderoby, zgodnej z oczekiwaniami klienta.

elegancka moda męska