Damskie akcesoria stanowią niezwykle ważny element stylizacji. Nadają jej określonego charakteru i ją podkreślają. Jak je wybrać? Przedstawiamy damskie dodatki, których nie może zabraknąć w upalne dni!

damskie dodatki

Damskie dodatki na lato

Dodatki i akcesoria damskie stanowią zwieńczenie każdej stylizacji. W prosty sposób potrafią podkreslić outfit, a takze nadać pożądanego charakteru. Za ich pomocą jesteś w stanie określić swój styl.

Kapelusz damski

Absolutnym must have jest kapelusz damski, przede wszystkim chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także udarem. Jednak to nie wszystko! Zakładając kapelusz, chronisz również włosy. Jednocześnie kapelusz jest bardzo stylowym dodatkiem, który świetnie uzupełni look. W sklepach znajdziesz różne modele kapeluszy, dzięki czemu bez problemu dopasujesz go do swojego indywidualnego gustu. Najbardziej popularne to kapelusze:

• z dużym rondem, które od lat święcą triumfy w letniej modzie. Słomkowy kapelusz z kokardką to elegancki dodatek damski, który stworzy zgrany duet ze zwiewną sukienką,
  • panama, który tworzy zgrany duet ze strojem kąpielowym,
  • fedora, kojarzony z męskim stylem, doskonale sprawdza się w kobiecych stylizacjach.  kapelusz fedora jest uniwersalny. Latem stawiaj po modele z przewiewnych materiałów w jasnych odcieniach.

Kapelusze damskie możesz nosić do sukienek, zestawów, składających się z szortów i topu, a nawet i dresowych spodni!

dodatki damskie

Okulary przeciwsłoneczne

Kompletując akcesoria i dodatki damskie na upalne dni, nie można zapomnieć o okularach, które stanowią uzupełnienie letniego stroju. Nie dośc, że potrafią by wisienką na torcie, to pełnią funkcję praktyczną, a mianowicie chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Przy ich zakupie kieruj się tym, aby posiadały odpowiedni filtr, który skutecznie ochroni nasze oczy. Dobre szkła to inwestycja w nasze zdrowie, dlatego nie oszczędzaj! Aby dobrze czuć się w okularach i dobrze w nich wyglądac, dopasuj je do kształtu swojej twarzy:

• kwadratowa – postaw na modne aviatory oraz okulary w kocich oprawkach. Wybieraj modele w jaśniejszych kolorach, które sprawią, ze twarz będzie wydawać się łagodniejsza,
  • owalna – tak naprawdę pasuje Ci każdy fason. Dobrze, aby okulary były szerokie. Idealnie sprawdzą się kocie modele,
  • okrągła – wybieraj okulary, które optycznie wydłużą oraz wyszczuplą twarz. Świetnym wyborem będą modele prostokątne, kwadratowe, o prostym kształcie oraz grubych zausznikach. Zrezygnuj z okularów owalnych i okrągłych, ponieważ niepotrzebnie podkreślą krągłość twarzy,
  • prostokątna – tu najlepszym rozwiązaniem będą modele owalne i kocie,
  • trójkątna – dobrze będziesz wyglądać w lenonkach i kocich okularach, które zmniejszą szerokość skroni. Unikaj modeli z szerokimi oprawkami i kwadratowych.

Apaszka

Niekwestionowanym hitem, o czym pisałyśmy w artykule moda damska 2022, jest apaszka. Jej największą zaleta jest to, ze można ją nosić na wiele sposobów. Możesz ją założyć na głowę, owinąć wokół czapki z daszkiem albo przywiązać do torebki. A w upalne dni założyć ją jako bluzkę.

dodatki i akcesoria damskie

Torebka damska

Omawiając dodatki damskie nie możemy zapomnieć o torebkach.  Jaką torebkę wybrać? O tym, jak dobrać torebkę do stylizacji, już pisałyśmy, więc zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem i wskazówkami.

Absolutne must have stanowi wiklinowy koszyk, który jest obowiązkowym elementem stroju plażowego. Latem warto postawić na torebki w rozmiarze XXL. Tak duży i pojemny dodatek damski to najlepszy wybór dla kobiet, które lubią mieć przy sobie wszystkie najważniejsze przedmioty – telefon, portfel, klucze, kosmetyki, a nawet i pudełka z jedzeniem. Shopperka świetnie sprawdzi się także na plażę! Z kolei eleganckie stylizacje w upalne dni uzupełnij kopertówką, szykownym kuferkiem lub listonoszką.