Torebka damska to obowiązkowy element w kobiecej garderobie. Jak dobrać torebkę do stylizacji? Dziś podpowiadamy!

jak dobrać torebkę do butów

Torebka do stylizacji – jak ją dobrać?

Torebka odgrywa bardzo ważną rolę w kobiecych stylizacjach. Stanowi dopełnienie stylizacji, a jednocześnie pozwala na schowanie najważniejszych rzeczy takich jak klucze, telefon, portfel czy dokumenty. Wbrew pozorom jej wybór nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak dobrać torebkę do stylizacji?


Wybierz odpowiednią wielkość

W pierwszej kolejności warto określić wielkość torebki, która jest kluczową kwestią. Wyróżniamy takie rodzaje torebek jak:

  • kopertówki – zarezerwowane są na szczególne okazje. Sięgamy po nie przede wszystkim na różne imprezy okolicznościowe m.in. wesele. Są niewielkich rozmiarów, więc pomieszczą naprawdę mało rzeczy. Za to pełnią funkcję dekoracyjną,
  • shopper bag – czyli torebka na zakupy. Ten typ jest dość sporych rozmiarów, dzięki czemu bez problemowo zmieścimy w niej większe zakupy. Spokojnie możemy ją wziąć do pracy, zwłaszcza gdy chowamy w niej dokumenty. Doskonale odnajdzie się w codziennych zestawach. Pasuje zarówno do jeansów i t-shirtu, jak i spódnicy,
  • listonoszka – swoim kształtem przypomina torbę, noszoną przez pracowników poczty. Posiada długi pasek, dzięki czemu można ją nosić przerzuconą przez ramię,
  • torebka worek – torebka ta charakteryzuje się luźną strukturą. Zamykana jest zazwyczaj za pomocą dodatkowego sznurka, pełniącego rolę ściągacza. Worki fenomenalnie odnajdą się w codziennych zestawach,
  • torby sportowe – jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do trzymania w niej ubrań sportowych i są obowiązkowym elementem stroju na siłownię. Ich zaleta jest pojemność, dzięki czemu z powodzeniem możesz je wykorzystać np. na wakacje, gdy w walizce zabrakło miejsca.

torebka do stroju jak dobrać

Dopasuj torebkę do stylu

Torebka nie musi być w tym samym kolorze, co ubrania czy pozostałe akcesoria. Natomiast powinna być w tym samym stylu. Do eleganckiej, koktajlowej sukienki nie dobierzesz plecaka w sportowym stylu. Z kolei do sportowego look’u na zakupy nie wybierzesz szykownej kopertówki. Dlatego niezwykle istotne jest wyczucie stylu.

Dopasuj torebkę do figury

Co ciekawe, torebki dobiera się również do swojej figury. Dzięki temu podkreślisz swój styl, a jednocześnie ukryjesz ewentualne mankamenty. Chodzi tu nie tylko o fason torebki, co o wielkość. Panie niskie, filigranowe powinny wybierać nieco mniejsze modele, a unikać ogromnych torebek typu shopper.

Wybierz torebkę w odpowiednim kolorze

Istotną role odkrywają kolory. Jak wspomniałyśmy wcześniej, torebka nie musi być w tym samym kolorze, co ubrania czy inne dodatki. Natomiast ma być w takim odcieniu, który pasuje. Może być dobrana na zasadzie kontrastu np. do czarnego total loku’ warto wybrać torebkę w kolorze bieli. Doskonale sprawdzi się również wyrazista barwa np. czerwień, fuksja. Taki akcent kolorystyczny ożywi całą stylizację i doda jej charakteru.

jaka torebka do stylizacji

Jak dobrać torebkę do butów?

Torebka to niezwykle ważny element ubioru. Odpowiednio dobrana nie tylko uzupełni stylizację, ale posłuży również przez wiele lat. Warto zainwestować w kilka dobrej jakości torebek, w tym na co dzień, jak i na biznesowe spotkania. Pamiętaj, aby wybrać takie, które dopasowane są zarówno do Twojego stylu, jak i potrzeb.

Przez wiele lat najważniejszą zasadą właściwego doboru torebki do ubrania był kolor butów. Przyjęło się, że torebka powinna być w tym samym kolorze. Jednak na przestrzeni lat kanony mody się zmieniły, a łamanie zasad i eksperymentowanie z modą jest jak najbardziej trendy. Z tego względu torebka nie musi być w tym samym kolorze, co buty, ale powinna być utrzymana w tej samej stylistyce.

jak dobra torebkę do stylizacji

Jak dobrać torebkę do stylizacji? Jeżeli założysz metaliczne botki w stylu glamour, to absolutnie nie łącz ich z boho torebką z frędzlami. Nie będzie to wyglądać ciekawie. Lepszym rozwiązaniem będzie pikowana torebka zdobiona kryształkami.

Z kolei do eleganckich czółenek dobieraj szykowne torebki np. skórzany kuferek czy kopertówkę. A do sportowego stylu mniej formalne modele np. stylowy plecak, shopper bag lub torebkę worek. Dzięki temu całość będzie spójna.

Do jednokolorowych butów warto dobrać wzorzystą torebkę np. w zwierzęce printy (koniecznie przeczytaj jak nosić zwierzęce printy), która doda pazura. Z kolei w towarzystwie wzorzystego obuwia najlepiej prezentują się gładkie torebki.