Mezoterapia to zabieg, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Na czym polega mezoterapia? I jak działa? Jakie daje efekty?

jak działa mezoterapia

Na czym polega mezoterapia?

Nie ulega wątpliwości, że mezoterapia to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej, który w ekspresowym tempie zyskał wielu zwolenników. W czym tkwi fenomen zabiegu? Przede wszystkim w efektach.

Mezoterpia polega na  śródskórnym podaniu substancji leczniczych m.in. witamin, aminokwasów, kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego w miejscach, które tego potrzebują. Preparat, zwany koktajlem odżywczym, dobierany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu możesz liczyć na satysfakcjonujące efekty. W tworzeniu preparaty wykorzystuje się gotowe roztworu z substancjami rewitalizującymi i regenerującymi oraz osocze bogato płytkowe z krwi pacjenta.

Mezoterpia – jak wygląda zabieg?

Zabieg mezoterapii rozpoczyna się od dokładnego wywiadu lekarskiego. Osoba, która wykona zabieg, musi zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Następnie dobiera odpowiednią substancję czynną, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Koktajl odżywczy składa się z substancji, które będą skuteczne w leczeniu konkretnego problemu medycznego. Pacjent może otrzymać znieczulenie w formie kremy znieczulającego. W kolejnym kroku lekarz dokonuje serii nakłuć igłą, wstrzykując w ten sposób przygotowany koktajl odżywczy pod skore. Mezoterapia wymaga precyzyjnych nakłuć, dlatego powinna być wykonana tylko i wyłącznie przez doświadczonego lekarza, w zaufanej klinice, takiej jak klinika Dr Beata Dethloff.

na czym polega mezoterapia

Zabieg wykonywany jest za pomocą cienkiej igły albo specjalnego pistoletu. Podczas zabiegu występuje niewielkie krwawienie, ale nie powoduje on bólu. Z kolei po mezoterapii na skórze pacjenta pojawiają się zaczerwienienia oraz krwiaki, które bardzo szybko znikają.

Wskazania do wykonania zabiegu to:

 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
 • profilaktyka przeciw oznakom starzenia,
 • redukcja cellulitu,
 • redukcja rozstępów i blizn,
 • zwiotczenie skóry,
 • ujędrnianie skóry,
 • modelowanie sylwetki,
 • pobudzenie krążenia.

 

Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest:

 • ciąża i okres laktacji,
 • alergia na preparaty stosowane w trakcie zabiegu,
 • infekcje skórne,
 • cukrzyca,
 • zła reakcja na iniekcje,
 • choroby nowotworowe,
 • stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.

Mezoterapia efekty – jak działa

Mezoterapia zalecana jest osobom, które chcą nawilżyć skórę, pozbyć się przebarwień, zredukować zmarszczki, usunąć blizny oraz rozstępy. Zabieg stosuje się również w walce z wypadaniem włosów. Jeśli zastanawiasz się, jakie wykonać zabiegi przed ślubem czy innym ważnym wydarzeniem, to z pewnością jest to mezoterapia, ponieważ daje spektakularne efekty już po pierwszym zabiegu. Zaleca się wykonywanie 2 zabiegów w miesiącu, a w późniejszym czasie raz na pół roku, aby utrzymać efekt. Mezoterapia przede wszystkim:

 • poprawia kondycję skóry,
 • ujędrnia i nawilża skórę,
 • rozjaśnia koloryt skóry,
 • zwiększa napięcia skóry,
 • usuwa drobne i spłyca głębsze zmarszczki,
 • jest skuteczna w walce z łysieniem,
 • redukuje rozstępy,
 • redukuje tkankę tłuszczową,
 • usuwa blizny.

Ponadto, zabieg mezoterapii poprawia metabolizm komórek, stymuluje fibroblasty, a także przyczynia się do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się nawilżona i świeża.

jak działa mezoterapia