Lato to czas plażowania, kąpieli w basenie i relaksu na słońcu. Warto pomyśleć o idealnym kostiumie kąpielowym, który podkreśli nasze atuty i sprawi, że będziemy czuć się pewnie i komfortowo podczas letnich wakacji. Jednakże, wybór odpowiedniego kostiumu kąpielowego może być czasami trudny i zaskakująco skomplikowany. Jak zatem dobrać strój kąpielowy do figury, aby wyeksponować swoje zalety i ukryć ewentualne mankamenty? Dziś podpowiadamy!

Jaki wybrać fason stroju kąpielowego do danego typu sylwetki?

Wraz z nadejściem lata rozpoczyna się sezon bikini. Wyjazd nad jezioro, basen czy opalanie się na plaży to bez wątpienia doskonały sposób na zrelaksowanie się i oderwanie od codziennych obowiązków. Oprócz kwestii bezpieczeństwa, bardzo istotny jest wybór kostiumu. Strój kąpielowy powinien być dopasowany do rodzaju sylwetki. W związku z tym warto znać swój typ sylwetki, wiedzieć czym się charakteryzuje, co nosić, a czego nie. Pamiętaj, że wybierając kostium kąpielowy, ogromną rolę odgrywa nie tylko krój, ale również kolory, wzory, a także zdobienia. Podczas zakupu weź pod uwagę kilka istotnych kwestii:

  • Równowagę – najważniejszą zasadą jest utrzymanie równowagi. Góra oraz dół powinny być wybierane w taki sposób, aby zapewnić sylwetce odpowiednie proporcje. To bardzo ważne zwłaszcza, jeśli figura posiada takie cechy, jak szerokie biodra lub ramiona.
  • Rozmiar – decydując się na strój kąpielowy dwuczęściowy, osobno wybierasz rozmiar góry i osobno dołu. Dzięki temu unikniesz za małego/dużego biustonosza lub wbijających się/za luźnych fig.
  • Inne cechy charakterystyczne – takie jak mały/duży biust, szerokie/wąskie biodra.
  • Typ kostiumu – zastanów się, czy wybierasz strój kąpielowy jednoczęściowy, czy dwuczęściowy.

Strój kąpielowy dla klepsydry

Klepsydra to najbardziej pożądany typ sylwetki, określany idealnym. Charakteryzuje się równej szerokości biodrami i ramionami oraz mocno zaznaczoną talią. Kostium kąpielowy ma podkreślić Twoje atuty. Do tej sylwetki pasuje większość strojów. Doskonale sprawdzi się bikini. Panie o mniejszym biuście mogą wybrać bikini push up, które pięknie wyeksponuje piersi. Pamiętaj tylko o zachowaniu proporcji! Unikaj zestawiania ciężkiej góry z lekkim dołem. Nie będzie się to dobrze prezentować.

Wolisz strój kąpielowy jednoczęściowy? W takim razie postaw na modele z wycięciami w talii tzw. monokini. Będziesz się w nim prezentować niezwykle kobieco! Jako klepsydra możesz szaleć również kolorami, wzorami oraz detalami. Mile widziany ozdobny pasek z klamerką w talii, który ją pięknie podkreśli. Dla Pań, które lubią eksperymentować z modą, polecamy kostium kąpielowy w zwierzęce printy.

Jak dobrać kostium kąpielowy do figury

Kostium kąpielowy dla gruszki

Panie o figurze gruszki cechują się szerokimi biodrami, masywnymi udami oraz niewielkim biustem. W efekcie powstaje dysproporcja pomiędzy góra, a dołem. Kostium kąpielowy dla gruszki ma optycznie zmniejszyć dół, a powiększyć górę. Wybierając strój kąpielowy dwuczęściowy, pamiętaj, aby majteczki nie były zbyt mocno wycięte. Najlepiej sprawdzą się majtki z wysokim stanem,  które wydłużą nogi, zakryją brzuszek lub szorty. Unikaj modeli z wiązaniami po bokach, ponieważ podkreślą szerokie biodra.

Wybierając górę, masz o wiele szersze pole do popisu. Biust ma przyciągać wzrok. Dlatego nie bój się kolorów, wzorów ani zdobień! Góra z falbankami, cekinami jest jak najbardziej pożądana. Bardzo dobrze prezentują się biustonosze bez ramiączek tzw. bandeau. Inna propozycja to bikini ze wzorzystą górą oraz gładkimi, najlepiej ciemnymi majteczkami. Możesz również wybrać strój jednoczęściowy. Dobrze, aby miał miseczki push up, które podniosą i pięknie wyeksponują biust. Jeśli nie lubisz odsłaniać zbyt wiele, postaw na tankini, składające się z koszulki oraz majtek.

jak dobrać strój kąpielowy do figury

Strój kąpielowy dla figury jabłko

Jabłuszko charakteryzuje się brzuszkiem, brakiem wcięcia w talii, płaską pupą oraz szczupłymi ramionami i nogami. Panie o tym typie sylwetki powinny wybrać kostium kąpielowy, który podkreśli ich piękny biust oraz szczupłe nogi. Jak dobrać kostium kąpielowy do figury jabłko? Perfekcyjnie sprawdzi się strój kąpielowy jednoczęściowy, ponieważ ukryje mankamenty w postaci brzuszka. Kostium kąpielowy może mieć mocno wycięty dekolt, który jeszcze bardziej wyeksponuje krągły biust. Możesz również wybrać tankini, które składa się z koszulki na ramiączkach oraz fig. W ten sposób wyeksponujesz piersi oraz nogi, a ukryjesz brak wcięcia w talii i brzuch. Najlepszym rozwiązaniem są kolory ciemne: czerń, granat. Unikaj mocnych, błyszczących barw. Uważaj również z wzorami. Jeśli się na nie zdecydujesz, zawsze wybieraj wzornictwo pionowe.

jak dobrać kostium kąpielowy do sylwetki

Jaki kostium kąpielowy do figury kolumna?

Panie o figurze kolumny mają wyrównane proporcje ramion, biustu, bioder oraz brzucha. W związku z tym nie posiadają wcięcia w talii.  Dobierając strój kąpielowy, należy unikać optycznego poszerzenia ramion. Unikaj biustonoszy bez ramiączek np. bandeau. Lepiej sprawdzą się klasyczne i szerokie na wprost. Możesz postawić na strój kąpielowy dwuczęściowy. Jeśli masz niewielki biust, zastosuj taką samą zasadę, jak w przypadku Pań o figurze gruszki – powiększ biust za pomocą falbanek, cekinów i innych zdobień oraz jasnych barw. Przy wąskim biodrach postaw na bikini, gdzie majtki wiązane są po bokach, które optycznie je poszerzą. Natomiast przy masywnych udach lepszym wyborem będą figi. Wolisz strój kąpielowy jednoczęściowy? Postaw na monokini, które przepięknie modeluje sylwetkę. Zwróć uwagę, aby miał drapowania w talii, paski, wiązania. Dzięki temu zaznaczysz talię. Nie bój się głębokich dekoltów, kontrastów, kolorów i wzorów!

kostium kąpielowy do figury

Figura rożek – strój kąpielowy

Figura rożek to przeciwieństwo gruszki. Sylwetka ta przypomina trójkąt. Charakteryzuje się szerokimi ramionami oraz wąskimi biodrami. Strój kąpielowy wybieramy zgodnie z trikami, które pozwolą na wyrównanie proporcji. Dół powinien być ozdobny oraz jasny, a góra gładka oraz w ciemnych barwach. Decydując się na strój kąpielowy dwuczęściowy, wybierz zabudowane figi z oryginalnymi wiązaniami, zdobieniami. Biustonosz powinien mieć wąskie ramiączka, być sznurowany na szyi, a miseczki trójkątne.

kostium kąpielowy do sylwetki

Dobór odpowiedniego kostiumu kąpielowego do figury może być wyzwaniem, ale nie jest niemożliwy. Kluczem do sukcesu jest poznanie swojej sylwetki i wybór stroju, który podkreśli nasze atuty, jednocześnie maskując obszary, z którymi czujemy się mniej pewni. Niezależnie od tego, czy mamy figurę klepsydry, gruszki, jabłka czy kolumny, istnieje kostium, który idealnie pasuje do naszego kształtu ciała.

Ważne jest, aby pamiętać, że każda sylwetka jest piękna, i kostium kąpielowy powinien być narzędziem, które pomaga nam czuć się komfortowo i pewnie w swojej skórze. Dzięki naszym praktycznym wskazówkom i poradom, znajdziemy idealny kostium kąpielowy, który sprawi, że będziemy wyglądać i czuć się świetnie na plaży czy przy basenie. Przygotujmy się na letnie przygody i odkryjmy świat kostiumów kąpielowych, które podkreślą naszą niepowtarzalną urodę.