Jedno jest pewne – każdy z nas z niecierpliwością czeka na urlop. Upragnione dni wolne od codziennych obowiązków pozwalają się zregenerować i naładować akumulatory. Niezależnie, czy wybierasz się nad polskie morze, czy lecisz do ciepłych krajów, jest kilka obowiązkowych rzeczy, które musisz wziąć na plażę. Przedstawiamy plażowy niezbędnik!

plażowy niezbędnik

Praktyczna lista niezbędnych rzeczy na udany odpoczynek nad wodą

Planując wycieczkę na plażę, warto dobrze przygotować się i zastanowić, co zabrać ze sobą. Odpowiednie przygotowanie może zapewnić nam pełen komfort i przyjemność podczas spędzania czasu na piasku i podczas kąpieli. Poniżej znajdują się wskazówki, które pomogą Ci stworzyć listę rzeczy niezbędnych na udane plażowanie.

Duży ręcznik plażowy

Duży i chłonny ręcznik to jedna z najważniejszych rzeczy, które warto zabrać na plażę. Ręcznik może być alternatywą dla koca. Możesz się na nim położyć i opalać się, zapewniając sobie błogie lennictwo. Natomiast po wyjściu z kąpieli, możesz się nim wytrzeć, a także ogrzać, gdy zajdzie słońce.

Torba plażowa

Torba plażowa to właśnie w niej schowasz wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak krem z filtrem, picie i jedzenie czy chusteczki higieniczne. Warto wybrać modele typowo plażowe, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Zwróć uwagę również na wielkość. Torba powinna być pojemna, a do tego posiadać kilka przegródek, w tym zapinane na zamek, aby schować tam telefon czy klucze od samochodu.

Koc lub mata

Najlepiej sprawdzą się maty plażowe, które nie chłoną wilgoci i szybko schną. Ponadto, nie zajmują zbyt dużo miejsca, ponieważ można je w prosty sposób złożyć i schować do torby lub plecaka. Ich zaleta jest również szybkie usunięcie nadmorskiego piachu, który dla wielu osób jest uciążliwy.

Namiot lub budka

Rozkładany, niewielki namiot to niezastąpiony plażowy niezbędnik podczas wakacji z dziećmi. Tworzy zacieniowane miejsce, idealne do zabawy lub drzemki. Możesz w nim również spokojnie nakarmić maluszka lub przebrać.

Parawan

Jeśli wybierasz się nad morze, rozważ zakup parawanu. I nie chodzi tu o odgradzanie się od pozostałych plażowiczów, ale przede wszystkim o ochronę przed wiatrem.  Poza tym pozwala się poczuć komfortowo, tworząc kawałek miejsca na plaży. Parawan jest bardzo prosty w rozkładaniu i składaniu, więc nie powinien stanowić dla Ciebie żadnego problemu! Zwłaszcza, gdy masz drugą osobę do pomocy.

Krem z filtrem UV

Krem z filtrem przeciw promieniowaniu UV to prawdziwy plażowy niezbędnik. Chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Należy go mieć przy sobie nawet wtedy, gdy słońce jest za chmurami. Wysokość filtra uzależnij od typu skóry. Pamiętaj jednak, że zaleca się, aby filtr miał co najmniej 30 SPF. Kremem z filtrem smaruj się co około 3 godziny i po każdej kąpieli wodnej!

Przeczytaj również nasz wpis o tym, jak mądrze korzystać ze słońca i dobierać kosmetyki ochronne do fototypu skóry.

co na plażę

Butelkę z wodą

Nie musimy chyba nikomu uświadamiać, jak bardzo ważne jest nawadnianie organizmu, zwłaszcza podczas upałów. Koniecznie zabierz ze sobą dwulitrową butelkę z wodą. Zwłaszcza, jeśli w pobliżu plaży nie ma sklepu.

Klapki lub japonki

Na plażę koniecznie weź ze sobą japonki albo klapki, które są absolutnym must have. Przede wszystkim to wygodne rozwiązanie. Nie musisz martwić się o to, czy buty się zamoczą. Możesz w nich chodzić po plaży, jak i na molo. Tym bardziej, że sklepy oferują bogaty wybór letniego obuwia, dzięki czemu dopasujesz je do swojego stylu, a nawet i stroju kąpielowego!

Nakrycie głowy

Kapelusz czy czapka z daszkiem to nie tylko stylowe nakrycie głowy, ale również ochrona przed słońcem. Chroni przed przegrzaniem, które może prowadzić do udaru.

Strój kąpielowy na zmianę

Na plażę koniecznie zaopatrz się w co najmniej dwa stroje kąpielowe. Po pierwsze, w stroju jednoczęściowym łatwiej pływać. A po drugie, w dwuczęściowym pięknie eksponujesz ciało. Jeśli nie wiesz, jaki wybrać, koniecznie przeczytaj jak dobrać kostium kąpielowy do figury.

Parasol

Absolutnym must have jest parasol. Zapewnia cień, w którym można się schować, gdy słońce jest zbyt ostre. Pamiętaj, że od godziny 10.00 do 14.00 słońce mocno opala, łatwo wtedy o poparzenia. Pod parasolem też możesz się opalić.

plaża niezbędnik

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne, tak jak i nakrycie głowy, są ciekawym dodatkiem do każdej stylizacji, a do tego pełnią funkcję ochronną. Pamiętaj jednak, aby kupić dobre okulary, które posiadają odpowiednie filtry. Te ze straganu za niecałe 20 złotych nie posiadają ich, a więc nie chronią oczu.

Torba termiczna na żywność

Jeżeli wybierasz się na plażę, gdzie w pobliżu nie ma żadnych sklepów ani restauracji, koniecznie weź ze sobą torbę termiczną na żywność. Posiadają one warstwę termoizolacyjną, która sprawia, że produkty zachowują temperaturę oraz świeżość. Na rynku dostaniesz je w formie torebek piknikowych, a nawet i w formie wygodnego plecaka. Schować w niej możesz kanapki, owoce, warzywa, a nawet i sałatki.