Pozbycie się zbędnych kilogramów to nie lada wyzwanie. Wymaga od nas wielu wyrzeczeń, zaangażowania i przede wszystkim systematyczności. Nie zawsze mamy czas na aktywność fizyczną czy przygotowanie zdrowych posiłków. Co wtedy? Z pomocą przychodzą zabiegi wyszczuplające na brzuch, które przynoszą spektakularne efekty w zakasująco szybkim tempie!

zabiegi na brzuch

Zabiegi wyszczuplające na brzuch – top zabiegi w klinice Dr Beata Dethloff

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że każda kobieta marzy o płaskim brzuchu. Wbrew pozorom same ćwiczenia „brzuszki” nie wystarczą. Idealna sylwetka to nie miesiące, a lata ciężkiej pracy nad figurą, a także  stosowanie odpowiedniej diety. Wciąż wiele osób decyduje się na restrykcyjne diety z nadzieją, że dadzą efekt. Nic bardziej mylnego. Niskokaloryczne diety niosą za sobą wiele konsekwencji, w tym efekt jojo, o którym pisałyśmy we wpisie „Jak schudnąć bez efektu jojo?”. W takim razie czy istnieje sposób na płaski brzuch? Oczywiście! Przede wszystkim należy prowadzić zdrowy styl życia, który oparty jest na racjonalnym żywieniu i aktywności fizycznej. Warto również skorzystać z zabiegów, jakie proponuje klinice Dr Beata Dethloff. Aby ułatwić Wam wybór, przygotowałyśmy 4 najlepsze zabiegi wyszczuplające na brzuch.

Kriolipoliza

Kriolipoliza to zabieg, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego! To bezinwazyjny zabieg, oparty na nowatorskiej technologii.  Co więcej, gwarantuje spektakularne efekty. Kriolipoliza polega na „zamrażaniu” komórek tłuszczowych. Do miejsca zabiegowego przykłada się głowicę chłodzącą, która zasysa oraz chłodzi i pozostawia się na 60 min. W tym czasie następuje emisja intensywnego zimna, co prowadzi do wykazania reakcji zapalnej, a to z kolei do naturalnego rozpadu komórek tłuszczowych oraz usunięcie ich z organizmu. Efekty zabiegu to m.in.:

 • zmniejszenie obwodu ciała,
 • wzmocnienie skóry,
 • ujędrnienie skóry,
 • redukcja cellulitu.

Natomiast do przeciwskazań należą:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • rozrusznik serca,
 • metalowe implanty w miejscu poddanym zabiegowi,
 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • zaburzenia onkologiczne.

zabiegi wyszczuplajace na brzuch

Lipoliza

Opisują zabiegi wyszczuplające na brzuch, nie można nie wspomnieć o lipolizie iniekcyjnej. To niezwykle skuteczna metoda trwałej redukcji tkanki tłuszczowej. I to nie tylko z brzucha, ale również nóg, pośladków i innych partii ciała. Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji czynnych za pomocą cienkiej igły, które powodują stan zapalny tkanki tłuszczowej, co z kolei prowadzi do jej rozpadu, a następnie wydaleniu z organizmu. Największym atutem lipolizy jest to, że jest bezpieczna, mało inwazyjna i daje świetne efekty. Przede wszystkim zmniejsza obwód danej partii ciała nawet o kilka centymetrów! Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu:

 • choroby nerek i wątroby;
 • cukrzyca,
 • zaburzenia krzepliwości,
 • stosowanie aspiryny i leków przeciwzakrzepowych,
 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • znaczna otyłość( BMI>35);
 • choroby tarczycy.

płaski brzuch zabiegi

Duoshape

Duoshape to nowatorski zabieg, który wykonuje dwie zaawansowane technologiczne metody po to, aby efekt modelowania sylwetki i ujędrniania skóry był jeszcze lepszy. Doskonale sprawdzi się u osób, które marzą o idealnej figurze. W skład pakietu wchodzi:

 • emisja ultradźwięków niskiej częstotliwości, która wytwarza mikrodrgania mechaniczne. Te z kolei zwalczają komórki tłuszczowe oraz zwłóknienia tkanek,
 • fale radiowe, których energia generuje równomierne nagrzanie struktur głębokich skóry. W efekcie fibroblasty zostają pobudzone i inicjowana jest produkcja nowych włókien kolagenowych.

Efekty po zabiegu to przede wszystkim:

 • jędrna skóra,
 • redukcja cellulitu,
 • wymodelowana sylwetka,
 • redukcja otyłości skórnej.

płaski brzuch

Schwarzy

W naszym rankingu skuteczne zabiegi wyszczuplające na brzuch jest również miejsce na Schwarzy, który znalazł się także na liście „najlepsze zabiegi na cellulit„. Nie ma się co dziwić. Zabieg ten docenia coraz więcej pań. A to wszystko za sprawą spektakularnych efektów, widocznych w bardzo szybkim tempie bez konieczności chodzenia na siłownie. Jak wygląda zabieg Schwarzy? Na ciele pacjenta mocuje się elektrody, wytwarzające energię magnetyczną, która agituje do pracy głębsze warstwy mięśni. Do pracy pobudzone są mięśnie wierzchnie, a także te, które są położone głęboko. Cały zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie 30 minut. Nie wymaga rekonwalescencji. Efekty Schwarzy to przede wszystkim:

 • jędrna skóra,
 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • wymodelowana sylwetka,
 • redukcja cellulitu,
 • zarysowanie i wzmocnienie mięśni.

Najlepsze efekty widoczne są po serii około 8-10 zabiegów.