Zegarki szwajcarskie od lat uznawane są jedne z najlepszych. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim jakością i dbaniem o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Na czym polega ich fenomen?

zegarek szwajcarski

Zegarki szwajcarskie i ich fenomen

O tym, że Szwajcaria jest stolicą zegarków, nikogo nie trzeba przekonywać. Od dawna słynną ze swojej niezawodności i są niedoścignione pod względem dokładnego działania. Wynika to z mechanizmów, które są w nich wykorzystywane. W efekcie stworzenie konstrukcji to nie lada wyzwanie. Wymaga poświecenia sporej ilości czasu zarówno na wykonanie, poskładanie, jak i dopasowanie wszystkich elementów. Już na samym wstępnie warto dodać, że zegarki szwajcarskie produkuje się w oparciu o bogate tradycje, przekazywane z pokolenia na pokolenie. W czym tkwi ich fenomen?

Wysoka jakość

Zegarki szwajcarskie wyróżnia przede wszystkim wysoka jakość produktów. Wszystkie zegarki męskie i damskie produkuje się tylko i wyłącznie z wysokiej klasy materiałów. Nie ma tu miejsca na kompromisy, o czym świadczy cena, jaką trzeba za nie zapłacić. Jednak są one warte wydania każdej złotówki. W zegarkach szwajcarskich do bransolet i kopert wykorzystuje się stal szlachetną, która cechuje się wysoką trwałością oraz odpornością. Tak samo, jak i szkło szafirowe, zapobiegające mechanicznym uszkodzeniom takich jak zarysowanie tarczy. Wykorzystuje się również złoto, karbon oraz tytan, które nadają wyjątkowych walorów estetycznych. Dzięki zastosowaniu tak dobrych materiałów zegarki są mniej podatne na zużycia, a tym samym posłużą nam przez lata.

Ponadczasowa estetyka

Kupując zegarek, zwracamy uwagę nie tylko na jego wykonanie, ale estetykę. W końcu poza odmierzaniem czasu stanowi dodatek do stylizacji. Firmy produkujące szwajcarskie zegarki dołożyły wszelkich starań, aby wygląd szedł w parze z jakością. Dzięki temu kupujemy produkt, który nie dość, że jest wykonany z dbałością o każdy detal, to prezentuje się bardzo elegancko. Do wyboru mamy modele na skórzanym pasku oraz designerskiej bransolecie, co pozwala dopasować produkt do naszego gustu oraz okazji. Jeśli nie wiesz, jak wybrać zegarek, sprawdź nasz artykuł, w którym doradzamy, który model będzie odpowiedni do konkretnego ubioru.

fenomen zegarków szwajcarskich

zegarki szwajcarskie i ich niezawodne działanie

Podstawową funkcją każdego zegarka jest odmierzaniem czasu. Im jest dokładniejszy, tym lepiej. To sprawia, że zegarki szwajcarskie są pionierskie. To niedościgniony wzór pod względem punktualnego działania. Zegarki odmierzają czas jak najdokładniej, ponieważ zadbano już w trakcie ich produkcji. Precyzyjne wytworzenie mechanizmów kwarcowych i automatycznych, a następnie poddanie ich rygorystycznym testom, pozwala stworzyć niebywale punktualny zegarek.

zegarki szwajcarskie