Boże narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Jak się ubrać na święta? W co można ubrać się na wigilię, a z czego lepiej zrezygnować? Dziś odpowiadamy na te pytania oraz przedstawiamy najmodniejsze stylizacje na wigilię dla niej i dla niego.

elegancki strój na wigilię

Jak się ubrać na wigilię – uniwersalne zasady

Wybór odpowiedniej stylizacji świątecznej to nie lada wyzwanie zarówno dla Pań, jak i dla Panów. Wiele osób zastanawia się, czy taka okazja wymaga garnituru? A może wystarczy elegancka koszula lub bluzka, a do tego spodnie? Czy można sobie pozwolić na połączenie jeansów oraz sweterka w świąteczny motyw np. z wizerunkiem Świętego Mikołaja? Choć stylizacja na wigilię nie wymaga stosowania się do sztywnych zasad i pozwala na sporą swobodę, to warto stosować się do kilku wskazówek:

  1. Wybierz ubrania na wigilię wcześniej. Dzięki temu unikniesz stresu.
  2. Imprezowe, cekinowe sukienki mini zostaw na sylwestra lub karnawał. To samo tyczy się głębokich dekoltów.
  3. Zrezygnuj z oversize’owych ubrań i dresów, które nosisz na co dzień. Masz okazję się wystroić, więc skorzystaj z tego!
  4. Pamiętaj, że elementy garderoby muszą być ze sobą spójne.
  5. Postaw na ubrania, które są odpowiednie dla typu twojej sylwetki i w których dobrze się czujesz. Nie wkładaj rzeczy, których nie lubisz, ponieważ możesz odczuwać dyskomfort.

Stopień formalności — czy strój na wigilię musi być elegancki?

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim spotkanie z najbliższą rodziną, przyjaciółmi. I choć jest to doniosłe wydarzenie, wcale nie wymaga ubrania przez Panów garnituru, a przez kobiety szykownej, białej bluzki i spódnicy midi. Ubiór na święta ma być elegancki, ale jednocześnie swobodny. Panowie z powodzeniem mogą postawić na spodnie chino oraz koszulę, a także inne kombinacje, czerpiąc inspiracje ze stylu smart casual.

Elegancki strój na wigilię dla Pań to sukienka, koniecznie w stonowanych kolorach. Możesz pokusić się o modele w kolorze butelkowej zieleni, bordo, a nawet i ognistą czerwień. Najważniejsze, aby sukienka nie była zbyt wyzywająca. Ciekawie będzie prezentował się zestaw spódniczki oraz szykownej bluzki.

Nieco inne zasady obowiązują, gdy jest to wigilia firmowa. Tutaj strój musi być elegancki. A jeżeli w Twojej pracy stosuje się ściśle określone zasady dress code, Panowie powinni sięgnąć po garnitur, a Panie po strój, składający się z koszuli, ołówkowej spódnicy i żakietu.

Fasony

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Panie najchętniej wybierają na wigilię sukienki. Nic dziwnego! Sukienka to atrybut kobiecości i każda kobieta poczuje się w niej niezwykle kobieco. Co więcej, ten element garderoby sprawdzi się bez względu na typ figury czy wiek. Podstawę stanowi wybór odpowiedniego fasonu. Co ważne, fason zawsze dobieramy do typu swojej sylwetki, aby podkreślić jej atuty, a ukryć ewentualne mankamenty.

Kolory i wzory

Stylizacja na święta składa się przede wszystkim z elementów garderoby w kolorze czerwonym, białym, odcieniu butelkowej zieleni. Nie brakuje również złota, ewentualnie srebrna. To barwy, które doskonale sprawdzą się na świąteczny zestaw. Możesz również przemycić neutralne beże, szarości, granat oraz czerń. Warto połączyć wyraziste barwy z tymi stonowanymi, aby uzyskać harmonię. Z kolei złoto lub srebro najlepiej sprawdzi się w formie dodatków.

Zarówno Panie, jak i Panowie, mogą wybrać na ubrania ze świątecznym akcentem. Sweter w renifera z czerwonym noskiem? Jesteśmy na tak! W domu, w gronie rodzinnym będzie to super pomysł. Na pewno będziesz wyróżniać się wśród wszystkich! Nie masz na tyle odwagi? Przemyć akcent świąteczny w dodatkach. Mężczyźni mogą założyć krawat czy muchę np. w choinki lub mikołaje. W ten sposób strój nabierze swobody i wprowadzisz luz do stylizacji.

Jakie damskie ubrania będą odpowiednie na rodzinną wigilię?

Jaka sukienka na wigilię?

W czym na wigilie, jeśli chodzi o sukienkę? Stylizacje na święta Bożego narodzenia powinny być dostosowane do okazji. Z tego względu zrezygnuj z kusych sukienek. Dobrym wyborem modą modele o eleganckim, ołówkowym kroju, rozkloszowane sukienki przed kolano lub midi, modele wiązane w pasie, kopertowe sukienki.

Jaka spódnica na wigilię?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą plisowane spódnice w kolorze czarnym, butelkowej zieleni, a nawet i złota.

stylizacje na wigilię dla niej

Jakie obuwie na wigilię?

Pamiętaj, że buty dopełniają outfit. Dlatego powinny być dopasowane do całości. Najlepiej sprawdzą się klasyczne, czarne czółenka.

Jakie męskie ubrania nałożyć na Święta 2024?

Jaka marynarka na święta?

Marynarka męska to zawsze dobry wybór. Na wigilijny wieczór postaw na model w czarnym lub granatowym kolorze. Z powodzeniem możesz sięgnąć również po bordo lub odcienie beżu.

Jaka koszula na święta?

W co się ubrać na święta, jeżeli chodzi o koszulę? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest założenie białej lub jasnoniebieskiej. A co ze wzorami? Jak najbardziej możesz postawić na kratę np. krata księcia Walii. Ten ponadczasowy wzór będzie strzałem w 10!

Jakie obuwie do świątecznej stylizacji?

Męskie buty powinny być eleganckie. Postaw na modele wizytowe takie jak brogsy czy oxfordy.

ubiór na święta

Czego nie zakładać na święta Bożego Narodzenia?

Dzięki naszym poradom wiesz, jak się ubrać w święta bożego narodzenia. A czego nie zakładać? Zrezygnuj ze:

  • zbyt krótkich spódniczek,
  • głębokich dekoltów,
  • ubrań, które zbyt mocno krępują ruchy.

Jakie dodatki na wieczór wigilijny?

Jeśli wybierasz się na wigilię do rodziny, koniecznie weź ze sobą torebkę. Najlepiej kopertówkę albo elegancki kuferek, w którym pomieścisz wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Dodatkowo torebka ozdobi Twój strój na wigilię.

Co ubrać na święta bożego narodzenia, jeśli chodzi o biżuterię? Możesz pokusić się o naszyjnik, kolczyki oraz bransoletkę. Pamiętaj jednak, aby biżuteria stanowiła dopełnienie świątecznego outfitu.

W czym na wigilię 2024 – gotowe stylizacje dla kobiet i mężczyzn

Zastanawiacie się jak się ubrać na wigilię, aby nie było zbyt wyzywająco? Możliwości jest mnóstwo!  Nasza pierwsza propozycja to piękna wzorzysta sukienka. Do tego szpilki ecru. Nie zapomnijcie o subtelnych dodatkach w postaci bransoletki i zegarka. I oczywiście – kopertówka!

Jak się ubrać na święta oprócz sukienki? Doskonale sprawdzi się duet, składający się z eleganckiej bluzki oraz spodni albo spódnicy. Macie tutaj aż trzy różne outfity. Pierwszy to białe spodnie z szerokimi nogawkami i czerwony sweterek. Zwieńczeniem całej stylizacji są buty, torebka oraz kolczyki, które rzucają się w oczy, ale absolutnie nie są w stanie przyćmić całej stylizacji.

Kolejna stylizacja na święta to odwrotność tej pierwsze. Tu mamy czerwone spodnie i białą koszulę. Na nogi czółenka beżowe z ozdobnym paskiem. Dla nas to strzał w 10! Niezwykle kobieco, wygodnie i z klasą.

Ostatnia propozycja jest dla miłośniczek minimalizmu. Piękna, bordowa spódnica midi i czarny golf tworzą wyjątkowo zgrany duet, a czarne szpilki dodają nuty elegancji i klasy.

jak się ubrać na święta

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć męskich propozycji. Bardzo fajny zestaw stworzysz, łącząc spodnie w kant, białą koszulę, a na to bordo sweterek. Kolejna propozycja jest nieco bardziej casualowe. Jeansy, t-shirt oraz koszula w kratę. Na siebie zarzuć sweterek, który przyda się, gdy będzie zimno. Ciekawie będzie prezentował się także czerwony sweterek, założony na koszulę.

stylizacje na wigilię dla niego