Wesele to ważna uroczystość, która wymaga odpowiedniego, formalnego stroju. A co w przypadku dzieci? Jak ubrać chłopca na wesele,a by dobrze się prezentował, a jednocześnie miał swobodę ruchów? Dziś podpowiadamy!

jak ubrać chłopca na wesele

Strój na wesele dla chłopca — dress code

Strój na wesele dla chłopaka może być nieco mniej formalny niż w przypadku dorosłych mężczyzn. Im mniejsze dziecko, tym mniej rygorystyczne zasady obowiązują. W końcu dziecku ma być przede wszystkim wygodnie. Warto jednak starać się, aby stylizacja była schludna i szykowna. Jak ubrać chłopca na wesele? Możesz postawić na:

 1. Strój formalny. Ubranie na wesele dla chłopca w stylu formalnym to dobrze skrojony garnitur lub smoking, zależnie od formalności. Ważne jest, aby stroje były wygodne dla dziecka i dobrze dopasowane do ich rozmiaru.
 2. Kreacja półformalna. Chłopiec może włożyć eleganckie spodnie, takie jak chinosy lub eleganckie spodnie, wraz z koszulą i krawatem lub muchą. Unikaj zbyt casualowych ubrań, takich jak dżinsy.
 3. Strój nieformalny. Jeśli weselny dress code jest bardziej casualowy, chłopiec może nosić eleganckie spodnie, takie jak chinosy lub szorty, wraz z koszulą lub polo. Ważne jest, aby stroje były wygodne i przystosowane do aktywności, które dziecko może podjąć podczas wesela.

Elegancki strój na wesele dla chłopca to oczywiście klasyczny garnitur, odpowiednio dopasowany do sylwetki i w dobrym rozmiarze. Tutaj optymalne są stonowane barwy, takie jak granatowy, szary, bezowy, a także czarny. Pod marynarkę załóż dziecku koszulę — najlepiej białą albo pastelową. Całą kreację możesz uzupełnić krawatem lub muchą. Buty powinny być szykowne, ale też zapewniać maksymalny komfort. W końcu chłopiec będzie tańczył i się dobrze bawił!

strój na wesele dla chłopaka

Pamiętaj, że ostateczny wybór stroju zależy od preferencji rodziców, dress code’u wesela i wieku chłopca. Ważne jest, aby chłopiec czuł się komfortowo i pewnie we swoim stroju, dlatego warto uwzględnić jego indywidualne preferencje i wygodę.

Jak modnie ubrać chłopca na wesele?

Zastanawiasz się, jak ubrać chłopca na wesele? Przygotowałyśmy dla Ciebie kilka gotowych stylizacji, które mogą pomóc Ci modnie ubrać dziecko na uroczystość ślubną

Zestaw 1: Klasyczna i elegancka

 • Granatowy, dobrze dopasowany garnitur
 • Biała koszula o eleganckim kroju
 • Czerwony krawat lub mucha, pasujący do akcentów w sukience partnerki młodej
 • Czarne lakierowane buty
 • Czarne skarpetki.

strój na wesele dla chłopca

Stylizacja 2: Styl vintage

 • Beżowy garnitur z delikatnym wzorem kraty
 • Biała koszula z kołnierzykiem
 • Brązowa mucha lub krawat
 • Brązowe skórzane buty
 • Brązowy pasek.

Zestaw 3: Casual i stylowo

 • Granatowe, dobrze dopasowane chinosy
 • Jasnoniebieska koszula o subtelnych wzorach
 • Brązowy skórzany pasek
 • Beżowe sneakersy

Stylizacja 4: Styl boho

 • Beżowa, luźna marynarka z lekkiego materiału
 • Biała koszula z kołnierzykiem
 • Spodnie w kolorze khaki
 • Brązowe sandały lub mokasyny
 • Brązowe skarpetki w kontrastowym kolorze
 • Dodatki: Brązowy pasek, kolorowe bransoletki