Okres świąteczny to nie tylko czas spędzony w rodzinnym gronie, ale również wigilia firmowa. Jaki powinien być strój na wigilię firmową? Jak się ubrać, aby wyglądać elegancko, ale inaczej niż na co dzień w pracy? Przedstawiamy nasze porady dla Pań i Panów.

stylizacja na wigilię firmową

Wigilia firmowa strój — podstawowe zasady

Wigilia firmowa rządzi się swoimi prawami. Musisz pamiętać, że wydarzenie jest nadal w miejscu pracy i stanowi spotkanie z szefostwem. Z tego względu stylizacja na wigilię firmową powinna być elegancka. Warto stosować się do kilku podstawowych zasad, które dotyczą zarówno Panów, jak i Panie. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że popełnisz modowe faux pax.

  1. Panie powinny zrezygnować z wyzywających elementów garderoby takich jak bluzki z głębokim dekoltem, krótkie spódniczki.
  2. Pamiętaj, że ubiór na wigilię firmowy powinien być zgodny z firmowym dress codem, który obowiązuje na co dzień.

Zamiast sukienki możesz pokusić się o damski garnitur. Idealnie dopasowana marynarka i spodnie w kant to wyjątkowo zgrany duet. Jeśli Twojej firmie nie ma rygorystycznych zasad ubioru, z powodzeniem możesz postawić na kolor. Doskonale sprawdzi się ciemny niebieski, bordo. Oczywiście nie przesadza. Neonowe i intensywne barwy nie będą dobrym wyborem.

Jeśli zależy Ci na tym, aby podkreślić świąteczny charakter tego dnia, wybierz szykowną sukienkę. Idealnym wyborem będzie elegancka tuba, sięgająca do kolan albo modna szmizjerka.

Zdarza się, że wigilia firmowa jest organizowania nie w biurze, w godzinach pracy, ale po pracy i poza biurem. W takiej sytuacji strój na wigilię firmową należy dopasować do miejsca, w którym będziecie. W przypadku eventu możesz pokusić się o koktajlową sukienkę w kształcie litery A czy tuby. Pamiętaj jednak, aby sukienka była odpowiedniej długości, najlepiej nie krótsza niż 5 cm przed kolano. Zadbaj również o odpowiedni dekolt, który nie powinien być zbyt wycięty, ponieważ nadal jesteś w pracy. Na sukienkę możesz włożyć szykowną marynarkę albo eleganckie bolerko. Alternatywą dla sukienki jest garnitur damski albo elegancki kombinezon.

jak się ubrać na wigilię firmową

Wigilia w pracy jak się ubrać 2023 — porady dla Pań

Wybór stroju na wigilię firmową zależy od dress code, jaki panuje w Twojej firmie. Ubierz się zgodnie z jego zasadami. Jeśli w Twojej firmie dress code jest dość luźny, masz więcej możliwości!

Udana stylizacja na wigilię firmową to także granatowa sukienka, będąca alternatywą dla małej czarnej. Może być gładka lub wzorzysta.

Świetnym wyborem będzie rozkloszowana czarna sukienka. Jeśli ma odkryte ramiona, koniecznie dobierz do niej bolerko lub marynarkę. Dobry wybór będzie stanowiła aksamitna sukienka w kolorze czerwonego wina o długości midi.

Dobry wybór będzie stanowiła również szara sukienka z modnym w tym sezonie rozszerzanym rękawem. Nie lubisz sukienek? Postaw na zestawienie bluzki i spodni. Ciekawe i świeże połączenie uzyskasz, łącząc szerokie spodni w jasnym kolorze z białym topem. W tym przypadku również zadbaj o marynarkę lub bolerko, aby ramiona nie były odkryte.  Dla Pań, które lubią błyszczeć, polecamy bluzkę z cekinami i czarne, szerokie spodnie. Do tego elegancka torebka.

Wigilia firmowa stylizacje dla Pań 2023

Wbrew pozorom skomponowanie stroju na wigilię firmową nie jest trudnym zadaniem. Co prawda, należy pamiętać o wyżej wymienionych zasadach, ale możliwości jest wiele! Nasza pierwsza propozycja to piękna, granatowa sukienka midi z ozdobnym paskiem, który pięknie uwidoczni talię, a tym samym optycznie wydłuży i wyszczupli sylwetkę. Drugi outfit to biała koszula oraz eleganckie spodnie w odcieniu butelkowej zieleni. Możesz śmiało wybrać również czerwone! A ostatni zestaw to rozwiązanie dla miłośniczek minimalizmu — biała koszula z ozdobnym wiązaniem oraz spódnica z koronką.

strój na wigilię firmową

Wigilia firmowa strój dla Panów 2023

Zastanawiasz się, jak ubrać się na wigilię firmową? Przygotowałyśmy dla Ciebie kilka propozycji, którymi możesz się zainspirować. Jeśli wigilia firmowa jest organizowana w wąskim gronie, a w pracy panuje swobodna i koleżeńska atmosfera, najlepiej wybrać opcję smart casual. Dobrze sprawdzi się elegancka koszula, nie koniecznie z krawatem, a do tego marynarka. Pamiętaj jednak, aby nie zakładać koszuli z krótkim rękawem!

W sytuacji, gdy przyjęcie wigilijne ma charakter oficjalny, strój musi być dostosowany do okoliczności. W takiej sytuacji najlepszy strój na wigilię firmową to klasyczny zestaw, czyli trzyczęściowy ciemny garnitur, jasna koszula, krawat i eleganckie buty – Oksfordy. Nie musicie specjalnie kupować garnituru na tę okazję. Wystarczy wyjąć z szafy już ten, co już macie. Najważniejsze, aby był dopasowany do Waszej sylwetki. Warto, aby już przed taką imprezą oddać go do czyszczenia.

ubiór na wigilię firmową