Zegarek to nie tylko narzędzie, które odmierza czas. Pełni on także funkcje typowo męskiej biżuterii. Określa zarówno status, gust, jak i klasę. Przy wyborze zegarka należy kierować się tym, do jakiego stroju będziemy go nosić, w jakich okolicznościach. Nie każdy zegarek pasuje do garnituru czy stroju sportowego. Dziś Wam podpowiemy, jaki model sprawdzi się do danego stylu.

Dress:

Zegarek garniturowy to elegancki zegarek zazwyczaj z okrągła kopertą i minimalistycznym wzorem tarczy. Cyferblat jest pozbawiony elementów graficznych. pasek wykonany jest ze skóry naturalnej. Taki zegarek sprawdza się świetnie, gdy wymagany jest strój black/white tie. Idealnie się nadaje do stroju biznesowego,  swobodnego biznesowego. Można również nosić go na co dzień, jednakże nie do sportowych rzeczy.

Diver:

 Zegarki te były pierwotne używane przez nurków. Cechują się wysoką wodoszczelnością koperty, czytelnym indeksem, wskazówkami pokrytymi solidną warstwą farby fluorescencyjnej. Pasują zarówno do zestawów biznesowych, biznesowych swobodnych,  jak i codziennego i sportowego. Nie należy go nosić, jeżeli obowiązuje strój black/white tie. Co ciekawe, zegarki tego typu trafiły do mody codziennej  dzięki filmom z agentem 007.

Chrono:

Chronografy to zegarki ze stoperami, które służą do ustawiania czasu i daty, a także do uruchamiania i zatrzymywania stopera. Zmierzone wartości odczytywane są z dodatkowych małych tarcz, które umieszczone są na powierzchni tarczy głównej. Zegarki te sprawdzą się przy zestawach biznesowych swobodnych, casualowych i sportowych.

Pilot:

Pilot to  zegarki wzorowane na czasomierzach pilotów z okresu drugiej wojny światowej. Cechują się ciemną tarczą i wyraźnymi cyframi przy indeksach. Zegarki są bardzo czytelne. Podobnie jak chrono, sprawdzą się przy zestawach biznesowych swobodnych, casualowych i sportowych.

Field:

Zegarki tego typu nawiązują do stylu wojskowego. Noszone na grubych paskach . Sprawdzą się  przy zestawach biznesowych swobodnych casualowych i sportowych.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .