Nie ulega wątpliwości, że krawat to niezwykle ważny element męskiej stylizacji. Nie każdy mężczyzna wie, że wyróżnia się rodzaje wiązania krawata. Dzisiaj omówimy Węzeł podwójny windsorski, idealny do szeroko rozstawionych kołnierzyków.

węzeł podwójny windsor

Węzeł podwójny windsorski – jaki jest

Jeśli masz już opanowany węzeł prosty do perfekcji, możesz zacząć uczyć się wykonywać inne rodzaje krawata. To przydatna umiejętność, ponieważ każdy sposób wiązania pasuje do określonego typu koszuli, kołnierza itd. Znając wszystkie, masz ogromne pole do popisu!

Warto nauczyć się węzła podwójnego windsorskiego, który w Polsce jest najpopularniejszym wiązaniem. Jego nazwa pochodzi od księcia Windsor, który go spopularyzował. Przy czym ówczesny władca Wielkiej Brytanii nosił go na grubym krawacie. Było to dość odważnym krokiem, ale książę słynął z wyprzedzania mody. Swoim kształtem przypomina trójkąt równoboczny. Jest symetryczny, geometryczny i prezentuje się niebywale elegancko. Z tego względu idealnie sprawdzi się na różne formalne okazje, takie jak rozmowa kwalifikacyjna, ślub, egzamin.

Węzeł podwójny windsorski – do szeroko rozstawionych kołnierzyków

Węzeł podwójny windsorski jest bardzo elegancki, a więc będzie idealnym uzupełnieniem szykownych kreacji na ważne uroczystości. Z powodzeniem możesz go założyć na prezentację, spotkanie biznesowe, do pracy.

Jakie krawaty będą dobrze wyglądały w wiązaniu windsorskim? Standardowe, cienkie modele. Ze względu na dużą ilość ruchów zaleca się, aby krawat był dość długi. Pamiętaj, że węzeł ten jest dość obfity, a więc dobrze wygląda na kołnierzykach o szeroko rozstawionych rogach. Doskonale sprawdzi się tu m.in. kołnierz włoski.

W tym sposobie wiązania najkorzystniej prezentują się Panowie o stosunkowo szerokiej twarzy oraz mocnym podbródku. Pamiętaj, że węzeł ten optycznie skraca szyję.

węzeł podwójny windsorski

Węzeł windsorski – jak wiązać? Krok po kroku

Wbrew pozorom węzeł podwójny Windsorski nie jest taki trudny, jak się wydaje. Tym bardziej, gdy masz opanowany wspomniany węzeł prosty. Aby Ci to ułatwić, przedstawiamy instrukcję krok po kroku.

  1. W pierwszej kolejności załóż krawat na szyję w taki sposób, aby cieńszy koniec był po prawej stronie, a szerszy po lewej. Ten szerszy powinien być dłuższy o około 30 centymetrów.
  2. Końcówki należy skrzyżować w identyczny sposób jak w przypadku węzła prostego. Szerszą końcówkę włóż w wiązanie od góry, tuż pod brodą, chwyć ją od dołu i naciągnij. Przełóż krawat od dołu na lewą stronę.
  3. Ponownie przełóż krawat od góry i naciągnij o lewej stronie.
  4. Szerszy koniec krawata przełóż z przodu na prawą stronę, a następnie wyciągnij go od spodu.
  5. W powstałą pętelkę włóż szerszy koniec.
  6. Naciągnij dobrze węzeł i uformuj, aby prezentował się estetycznie.

węzeł windsor

Źródło: realmenrealstyle.com