Wszystkie kobiety kochają kosmetyki i z dużym zainteresowaniem śledzą nowinki, które pojawiają się na rynku. Odpowiednio przygotowany make-up może odmienić twój wizerunek, a także podkreślić naturalną urodę. Jednak uzależnienie od  makijażu oraz zbyt częste stosowanie różnorodnych produktów może znacznie pogorszyć stan twojej skóry.

czy makijaż może zaszkodzić

Makijaż a kondycja skóry

Nakładanie kilku warstw makijażu powoduje zapychanie się porów. Bazy pod makijaż, fluidy, pudry i brązery to kosmetyki, które przydają się wtedy, gdy wkładamy kreację wieczorową i wybieramy się na ważną uroczystość. Stosowanie ich każdego dnia jest zbędne. Jeżeli nie pracujesz w studiu telewizyjnym jako prezenterka, wystarczy ci lekki podkład lub krem BB łączący w sobie działanie kilku kosmetyków: kremu nawilżającego, bazy pod makijaż, podkładu, korektora i filtrów UV. Czerwoną szminkę zamień na delikatny balsam do ust z witaminą E. Delikatny makijaż sprawi, że nie będziesz wyglądać komicznie w miejscu pracy. Na stanowisko konsultantki ds. sprzedaży, recepcjonistki lub księgowej nikt nie zatrudni osoby, która wygląda tak, jakby wybierała się na imprezę do klubu nocnego.

Przeczytaj również: Etykieta i moda w biznesie – dlaczego jest taka ważna?

Demakijaż rzecz święta

Zawsze pamiętaj o tym, aby zmywać makijaż przed snem. W przeciwnym razie przyczynisz się do szybszego starzenia się skóry, która w nocy najlepiej się regeneruje. Kosmetyki zawierające silikon takie jak bazy pod makijaż zapychają pory. Skóra, która nie oddycha, nie wygląda korzystnie. Zapchane pory wywołują trądzik. Substancje zawarte w szminkach powodują wysychanie ust. Natomiast skruszony tusz osłabia rzęsy. Zainwestuj w dobre mleczko do demakijażu oraz w płyn micelarny. Ten drugi kosmetyk zyskał dużą popularność ze względu na wzbogacony skład. Zawiera on m.in. kwas hialuronowy oraz D-pantenol. Kiedy jesteś bardzo zmęczona i nie czujesz się na siłach, aby zmyć makijaż, w ostateczności możesz użyć chusteczek nawilżających.

Zadbaj o jakość swojej kosmetyczki

Co jakiś czas sprawdzaj zawartość swojej kosmetyczki w celu wyeliminowania produktów, których termin ważności już się skończył. Przeterminowany tusz do rzęs może przyczynić się do zapalenia spojówek. Regularnie myj pędzle do makijażu. Brudne pędzle mogą spowodować infekcje bakteryjne.

Niezwykle ważne jest to, aby wybierać kosmetyki odpowiednie do danego typu skóry. Osoby cierpiące na trądzik powinny unikać ciężkich podkładów, które zatykają pory i nasilają łojotok. Odpowiednie bezolejowe fluidy nie tylko tuszują niedoskonałości, ale również wspomagają leczenie tej dolegliwości.

Przeczytaj również: Jak nasz wygląd i ubiór wpływa na nasz autorytet? – wizerunek jako narzędzie komunikacji

Jak Cię widzą tak się piszą

Jeżeli twoim celem jest uzyskanie gładkiej i promiennej cery, nie przesadzaj z makijażem i pozwól skórze oddychać. Zachowanie umiaru wpłynie pozytywnie na twój wizerunek. Rynek obfituje w różnorodne produkty, a firmy kosmetyczne rywalizują ze sobą, wprowadzając coraz to nowe technologie. Jeżeli nie jesteś pewna, na co powinnaś się zdecydować, zasięgnij porady style coacha. Pomoże on w wyborze właściwych kosmetyków, które spełnią twoje oczekiwania, podkreślą urodę i wspomogą regenerację skóry.