Zakończenie liceum to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego ucznia. To moment, który kończy pewien etap w życiu, ale też otwiera nowe drzwi. Właściwy wybór stroju na taką okazję jest zawsze ważny, ponieważ pozwala uczniowi poczuć się pewnie i wyjątkowo w tym szczególnym dniu. Warto jednak pamiętać, że stylizacja powinna być adekwatna do charakteru wydarzenia. W co się ubrać na zakończenie liceum? Przedstawiamy stylizacje dla absolwentek i absolwentów.

w co się ubrać na zakończenie liceum

Strój na zakończenie roku szkolnego – dress code

Dress code na zakończenie liceum może się różnić w zależności od szkoły i ustaleń wewnętrznych. Jednak zazwyczaj obowiązuje elegancki, formalny strój, który odzwierciedla uroczysty charakter tego wydarzenia. W co się ubrać na zakończenie liceum? Oto kilka sugestii dotyczących dress code’u na zakończenie liceum:

  1. Sukienka lub garnitur. Dla dziewcząt odpowiednim wyborem będzie elegancka sukienka, która nie jest zbyt krótka ani zbyt obcisła. Możesz wybrać klasyczną o długości tuż przed kolana, za kolana, midi, ewentualnie maxi. Dla chłopców idealnym wyborem będzie dobrze skrojony garnitur, który pasuje do sylwetki i jest odpowiednio dopasowany. Jeżeli po raz pierwszy kupujesz garnitur, przeczytaj nasz artykuł: Jak wybrać idealny garnitur męski? Znajdziesz tam porady, na co zwracać uwagę przy zakupie.
  2. Odpowiednia kolorystyka. Wybierając strój na zakończenie liceum, warto zwrócić uwagę na stonowane kolory. Czerń, granat, odcienie szarości czy beżu są bezpiecznym wyborem. Dopuszczalne są eleganckie pastele. Jeśli jednak preferujesz bardziej odważne kolory, możesz wybrać delikatne odcienie różu, fioletu czy niebieskiego w formie dodatków np. krawata, torebki.
  3. Odpowiednie dodatki i akcesoria. Dodatki mogą dodać elegancji i wyrazić Twój indywidualny styl. Dziewczyny mogą postawić na subtelną biżuterię, a także torebkę. Z kolei chłopcy mogą dodać elegancji za pomocą krawata, muszki czy zegarka.
  4. Makijaż i fryzura. Dziewczęta mogą zdecydować się na naturalny makijaż, który podkreśli ich naturalne piękno. Jeśli chodzi o fryzurę, warto wybrać eleganckie upięcie lub delikatne fale. Chłopcy mogą zadbać o schludne włosy i wygolone lub odpowiednio przystrzyżone brody.

Ważne jest, aby dostosować strój do własnego stylu i preferencji, jednocześnie zachowując odpowiednią elegancję i szacunek dla uroczystości. Warto pamiętać, że na zakończeniu liceum jest się reprezentantem swojej klasy i szkoły, dlatego należy odpowiednio zadbać o wygląd i dostosować się do ustalonych wytycznych dotyczących dress code’u.

Stylizacje na zakończenie liceum dla dziewcząt

Nie wiesz, w co się ubrać na zakończenie liceum? Wbrew pozorom masz całkiem sporo możliwości. Najważniejsze jest dobranie ubrań adekwatnie do uroczystości. Nie musi to być wizytowy strój, ale z pewnością elegancki.

Idealny outfit na zakończenie roku to sukienka o długości do kolana lub dłuższą, która jest elegancka i kobieca. Możesz zdecydować się na klasyczną małą czarną lub wybrać jasne, pastelowe kolory. Sprawdzi się także biała sukienka na zakończenie roku. Unikaj sukienek zbyt krótkich lub zbyt obcisłych, aby zachować odpowiednią elegancję.

Doskonałą alternatywą dla sukienki będzie damski garnitur w neutralnych barwach. Możesz również założyć szykowne spodnia, a do tego koszulę lub białą, elegancką bluzkę, a na to marynarkę.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz sukienkę, czy garnitur, uzupełnij swój strój o odpowiednie dodatki i akcesoria. Wybierz delikatną biżuterię, taką jak subtelne kolczyki, bransoletki lub naszyjniki. Dobierz eleganckie buty na niewysokim obcasie, które będą wygodne do noszenia przez dłuższy czas. Możesz także dodać stylową kopertówkę lub małą torebkę, która będzie pasować do reszty stroju.

Pamiętaj, aby dostosować strój do swojego indywidualnego stylu i preferencji. Ważne jest, aby czuć się pewnie i komfortowo w wybranym stroju. Dobrze dopasowany strój oraz odpowiednio dobrane dodatki sprawią, że będziesz wyglądać elegancko i stylowo na zakończeniu liceum.

W co się ubrać na zakończenie liceum? Stylizacje dla chłopców

Chłopcy mają nieco mniejszy wybór. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie dobrze skrojony garnitur, dopasowany do twojej sylwetki. Postaw na klasyczny model w jednolitym kolorze. Optymalny będzie granatowy garnitur, który posłuży Ci na inne uroczystości. Może być również czarny lub w odcieniach szarości. Do garnituru obowiązkowo koszula. Możesz również dodać krawat i muszkę, aby podkreślić formalny charakter stroju.

W co się ubrać na zakończenie roku, jeśli nie chcę garnituru? Możesz pokusić się o zestaw w stylu smart casual. Tu odpowiedni będzie zestaw koordynowany, składający się z marynarki i spodni, ale w innych kolorach np. granatowe spodnie, szara marynarka. Nasza kolejna propozycja to klasyczna biała koszula i spodnie w kant lub chinosy.

stylizacje na zakończenie liceum