Nie ma najmniejszej wątpliwości, że grochy wracają do łask co kilka sezonów.  Grochy, groszki, kropki, kropeczki nosimy na wszystkich elementach garderoby. Głównie kojarzone z dziewczęcym wdziękiem, ale odpowiednio ograne mogą również wyglądać dostojne.

stylizacje w grochy z wybiegów

Jakie kolory do grochów?

Warto postawić na stonowaną kolorystykę czyli czerń-biel oraz biel i beż. W grochy mogą być nie tylko sukienki czy bluzki, ale też garnitury oraz garsonki. W 2019 roku takie grochy pojawiły się m.in. u Caroliny Herrera, Dolce & Gabbana. Postawiły na nie również takie marki jak Burberry, Escada i Mother of Pearl.

Z czym nosić ubrania w grochy?

Ubrania w grochy nosimy na wiele sposób. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Drobne Panie wybierają małe kropki, a Panie okrąglejsze – większe. Nie musimy bać się łączyć grochów na kilku elementach odzieży, ale róbmy to z umiarem, rozważnie i przede wszystkim zachowajmy przy tym proporcje. To samo tyczy się łączenia groszków z innymi printami. Sukienkę w grochy warto połączyć z jeansową kataną. To idealny outfit na co dzień. Do tego sandałki lub dla fanek sportowego stylu – trampki, które nadadzą luźny charakter. Biała koszula w czarne kropki to świetna propozycja do pracy. Dobrze komponuje się z cygaretkami czy spodniami w kant. Do tego szpilki i elegancka torebka.

Stylizacje z grochami

Kinga z bloga jointyicroissanty postawiła na spódnicę w czarno-białe kropki, do tego skórzana ramoneska i stylowe okulary. Aby przełamać kolorystyczny duet, wybrała niebieskie czółenka z kokardką. To świetne połączenie dziewczęcego i rockowego stylu. Natomiast Sandicious wybrała piękną bluzkę z odkrytymi ramionami w beżowo-czarne kropki. Do tego ołówkowa spódnica i sandały na grubszym obcasie. W takim zestawie śmiało można wybrać się na randkę czy wieczorne wyjście ze znajomymi.

letnie stylizacje z ubraniami w grochy

Grochy w wydaniu retro i nowocześnie

Grochy uwielbiamy, bo mają w sobie coś z retro i jednocześnie coś ze współczesności. Sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i na imprezy okolicznościowe. Grochy, kropeczki to klasyczny, niewątpliwie kobiecy i elegancki wzór. Broni się nawet, gdy dany sezon obfituje w paski, kwiaty czy inne desenie.

Wybierając nowoczesne dodatki, otrzymamy współczesny look. Możemy także postawić na zestawienie vintage. Grochy możemy zestawić z monochromatycznymi elementami, albo zaszaleć i postawić na neonowe dodatki! Nosimy sukienki w grochy, te mniejsze i większe, spódniczki, bluzki, koszule, spodnie. Wszystko zależy od nas. Zobaczcie propozycje blogerek: Sandicious, Kingi i Gabrieli.

blogerki w stylizacjach w kropki