Na zakończenie roku szkolnego szkoły organizują uroczystość, podczas której uczniowie otrzymują świadectwa lub dyplomy. To ważne wydarzenie, dlatego warto zadbać o odpowiedni wizerunek. Jak powinien wyglądać  strój na zakończenie roku szkolnego? Zobacz stylizacje na zakończenie roku szkolnego.

stylizacje na zakończenie roku szkolnego męskie

Ubiór na zakończenie roku szkolnego dla chłopców — dress code

Początek czerwca dla dzieci kojarzy się przede wszystkim ze zbliżającymi się wakacjami. W szkole nauki jest mniej, a maluchy powoli przygotowują się do zakończenia roku i odebrania świadectw. To jedna z okazji, aby zaprezentować się w szkole w eleganckim strony. W co się ubrać na zakończenie roku szkolnego?

  1. Strój na zakończenie roku szkolnego powinien być schludny i elegancki. Co prawda, nie istnieje ścisły dress code, a normy ubioru są dość luźne. Mimo to uroczystość ta jest ważna i warto prezentować się szykownie.
  2. Najpopularniejszy zestaw to biała koszula i ciemne spodnie.
  3. Dopasuj strój na koniec roku szkolnego do wieku ucznia. Nieco inaczej ubierze się chłopiec w 1 klasie podstawówki, a inaczej w ostatniej klasie.
  4. Wybierz strój odpowiedni do warunków pogodowych. Nie bez znaczenia jest pogoda, którą trzeba wziąć pod uwagę. W upalne dni liczy się komfort i wygoda, więc np. garnitur nie będzie odpowiedni, ponieważ będzie za gorąco. W takiej sytuacji sprawdzi się np. koszulka polo.
  5. Zadbaj o wygodę. Ubiór na zakończenie roku szkolnego ma być elegancki, ale jednocześnie wygodny.

strój galowy zakończenie roku

Outfit na zakończenie roku — inspiracje

Klasyczny garnitur

Strój galowy zakończenie roku to ciemny garnitur w kolorze granatu lub czerni. Do tego biała koszula oraz eleganckie buty.

Marynarka i spodnie

Jeśli nie chcesz nosić garnituru, możesz postawić na marynarkę i spodnie w kolorze granatu lub szarości. Połącz je z białą koszulą i ciemnymi, szykownymi butami. Ten look jest nieco mniej formalny niż garnitur, ale wciąż elegancki.

Styl smart-casual

Nasza kolejna propozycja to granatowa marynarka, spodnie typu chino np. w odcieniach szarości i do tego biała koszula.

Luźny outfit na upalne dni

Jak skomponować Stylizacje na zakończenie roku szkolnego w upalne dni? Odpowiednia będzie bawełniana polo, najlepiej w białym lub niebieskim kolorze i bez nadruku.

w czym na zakończenie roku