Zakończenie roku szkolnego to ważne wydarzenie, na które warto się odpowiednio przygotować i ubrać. Stylizacje na zakończenie roku szkolnego powinny być eleganckie i jednocześnie wygodne, aby zapewnić swobodę m.in. podczas odbioru świadectwa. Jak się ubrać na zakończenie roku szkolnego? Dziś przedstawiamy kilka propozycji na stylizacje damskie.

jak się ubrać na zakończenie roku szkolnego?

Strój na zakończenie roku szkolnego — savoir vivre

Zakończenie roku szkolnego to ważne wydarzenie dla uczniów, nauczycieli i rodziców. To czas, kiedy uczniowie mogą pożegnać się ze swoimi kolegami i nauczycielami, ale także okazja do podziękowań i refleksji. Warto zatem zadbać o odpowiedni strój na tę okazję, który będzie elegancki, ale jednocześnie skromny i odpowiedni do sytuacji. Co prawda, dress code nie jest tak sztywny, jak kiedyś, ale my uważamy, że warto zadbać o odpowiedni wygląd w tak ważny dzień. Aby dobrze się prezentować, stosuj się do kilku zasad.

1. Ubierz się stosownie do okazji. Pamiętaj, że zakończenie roku szkolnego to uroczystość, więc należy ubrać się stosownie do okazji. Dla dziewczyn dobrym wyborem będą eleganckie sukienki, spódnice lub spodnie w klasycznych krojach i stonowanych kolorach. Nie powinny być one zbyt krótkie, obcisłe ani zbyt odważne. Dobrym rozwiązaniem jest także zestawienie prostej bluzki z elegancką marynarką lub żakietem.
  2. Strój ma być wygodny. Zadbaj o to, aby strój nie krępował Ci ruchów.
  3. Postaw na klasyczne buty w stonowanych kolorach. Jakie buty wybrać na zakończenie roku szkolnego? Damskie buty na zakończenie roku to przede wszystkim szykowne baleriny oraz mokasyny. Dla starszych dziewczyn odpowiednie będą również sandały na niskim obcasie lub koturnie, a także czółenka.

Dress code mówi również o tym, aby unikać niektórych elementów garderoby, takich jak:

• zbyt krótkich spódniczek,
  • bluzek ze zbyt głębokim dekoltem,
  • jeansowych szortów, spódniczek, a także długich jeansów z przetarciami i dziurami,
  • kolorowych  i wyrazistych dodatków.

Stylizacje na zakończenie roku szkolnego

Nie wiesz, jakie ubranie na zakończenie roku szkolnego będzie dobrym rozwiązaniem? Nie przejmuj się! Specjalnie dla ciebie przygotowałyśmy kilka ciekawych propozycji.

Elegancka sukienka

Sukienka to zawsze dobry wybór na uroczyste okazje, a szykowne modele będą idealnym wyborem na zakończenie roku szkolnego. Można postawić na klasykę w postaci małej czarnej lub granat. Odpowiednie będą również sukienki w odcieniach szarości.

Garnitur

Jeśli nie lubisz sukienek, a jednocześnie chcesz wyglądać elegancko, postaw na garnitur. Możesz wybrać klasyczną, czarną marynarkę i spodnie, lub postawić na odważniejsze kolory.

Spódnica i koszula

Strój galowy to najczęściej połączenie białej koszuli czy eleganckiej bluzki/koszuli i czarnego lub granatowego dołu (spódnica lub spodnie) Klasyczna spódnica ołówkowa w połączeniu z białą lub pastelową koszulą to idealna propozycja dla tych, które chcą wyglądać elegancko, ale jednocześnie nie przesadzać z formalnym stylem.

Kombinezon

Jeśli nie chcesz się bawić w łączenie różnych elementów garderoby, postaw na kombinezon. Będziesz wyglądać elegancko i modnie jednocześnie. Pamiętaj, tylko aby dół był odpowiedniej długości. Najlepiej postawić na modele z długim dołem. Jeżeli góra jest na ramiączkach, to dodatkowo zarzuć na siebie marynarkę albo kardigan.

Spódniczka w kratkę, koszula i sweterek

Nasza kolejna propozycja to spódnica w kratkę, biała koszula, a na to sweterek. Ciekawym dodatkiem będzie krawat!

Przeczytaj także nasz poradnik o tym, co ubrać na zakończenie liceum.

stylizacje na zakończenie roku szkolnego