Każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie przynajmniej jeden garnitur. Zakup tego odpowiedniego spędza sen z powiek nie jednego Pana. Jak dobrać idealny garnitur męski, w którym będziesz prezentować się dobrze, a jednocześnie posłuży Ci przez lata?

Jak dobrać marynarkę do garnituru?

Marynarka powinna być symetryczna. Ścieg, który biegnie wzdłuż pleców marynarki musi zgrywać się z linią kręgosłupa, a guziki z przodu mają dzielić klatkę piersiową na pół. Nie może być zbyt mała, bo pojawi się problem z jej zapięciem. Natomiast zbyt obszerna sprawi, że garnitur będzie źle wisiał i tym samym źle się układał. Ważnym aspektem jest także długość.

Prawidłowa i uniwersalna długość to ta, która zakrywa pośladki bądź ich większą część. Z krótszymi długościami można się pobawić, ale tylko wybierając marynarki w stylu casualowym. Ważne jest także rozmieszczenie guzików. Po ich zapięciu ma się tworzyć gładka, przednia część okrycia oraz proporcjonalna litera „V”, powstająca wzdłuż linii klap, które przylegają do powierzchni klapy. – podpowiada Style Coach i Cool hunter Agnieszka Świst-Kamińska

Jak dobrać spodnie do garnituru?

Spodnie nie mogą być zbyt szerokie. Powinny być delikatnie zwężane poniżej kolana. Bardzo ważny jest kant spodni, który stanowi pionową linię. Kluczową kwestią jest ich odpowiednia długość. Nie mogą być zbyt długie, ponieważ będą opadać na przyszwę butów. W ten sposób stworzą nieestetyczną harmonijkę.

jak dobrać garnitur - prawidłowy, za mały i za duży

Kamizelka do garnituru – czy jest konieczna?

Kamizelka to element, który zakłada się na specjalne okazje i przyjęcia. Nie ma konieczności noszenia jej na spotkania biznesowe. Jednak śmiało możesz ją kupić. Dostępna w wersjach na cztery, pięć lub sześć guzików.

Jakie dodatki do garnituru?

Kolejna istotna kwestia to dodatki, które stanowią dopełnienie garnituru. Postaw na trzy krawaty o różnym stopniu formalności. Nie zapomnij o poszetkach.

Jak dobrać rozmiar garnituru?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że wybór garnituru to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że jest ich mnóstwo! Na całe szczęście, redukuje się ich do 3 styli (sprawdź nasz wpis 3 style garniturów ), co znacznie ułatwia wybór. Idealny garnitur męski to taki, który wyeksponuje zalety sylwetki, a jednocześnie ukryje jej mankamenty. Najważniejszą kwestią jest odpowiedni rozmiar garnituru. Nie może być zbyt mały, ani zbyt duży. Najlepszy wybór to ten szyty na miarę. Decydując się jednak na zakup, pamiętaj o omówionych powyżej istotnych kwestiach, dotyczących poszczególnych elementów: marynarki, spodni.