Powszechnie przyjęło się, że wszystkie style garniturów można zredukować do trzech podstawowych stylów: amerykańskiego, angielskiego oraz włoskiego. Każdy z nich ma cechy charakterystyczne oraz unikalną historię. Oto 3 style garniturów!

Garnitur w stylu brytyjskim

Styl ten charakteryzuje się marynarkami, które podkreślają talię i akcentują ramiona. Garnitury w brytyjskim stylu sprawdzą się przy każdej sylwetce. Ten inspirowany wojskiem krój sprawia, ze mężczyźni wyglądają szczuplej. Garnitury w stylu brytyjskim są przede wszystkim w granacie lub ciemnej szarości.

style garniturów

źródło: https://bespokeunit.com

Garnitur w stylu amerykańskim

Niewątpliwie cechą charakterystyczną dla tego stylu jest luźny krój. Dzięki temu sylwetka amerykańska prezentuje się swobodnie, nie ma tak efektownej linii, a sam garnitur uchodzi za bardziej komfortowy.

garnitur w stylu amerykańskim

źródło: https://bespokeunit.com

Garnitur w stylu włoskim

Nie ma wątpliwości, że włoski styl jest najbardziej frywolny ze wszystkich. Garnitury w stylu włoskim charakteryzują się brakiem klap, wąską i dopasowaną talią.

włoski styl garnituru

źródło: https://bespokeunit.com

Na jaki styl garnituru postawić?

Dobierając garnitur, niezwykle ważne jest jego dopasowanie do sylwetki. Dzięki temu podkreślisz atuty swojej sylwetki i jednocześnie ukryjesz mankamenty figury. Jeśli nie wiesz, który styl będzie dla Ciebie najlepszy, skorzystaj z naszego przewodnika.

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że garnitur męski to obowiązkowy element męskiej garderoby. Każdy facet powinien mieć w swojej szafie co najmniej jeden, wyjściowy garnitur. A najlepiej jakby było ich dwa plus trzeci o nieco luźniejszym kroju, by móc nosić go na nieformalne spotkania. Na rynku znajdziecie mnóstwo garniturów. Ich mnogość potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dostępne w całej gamie kolorystycznej, od niebieskiego, przez zielony, po czerwony i odcienie, takie jak indygo, burgund czy lila. Do tego ogromna ilość wzorów do wyboru i materiałów, z których są uszyte m.in. len, wełna, bawełna. Naprawdę jest tego sporo.

Ale to nie wszystko! Dochodzą jeszcze fasony i style. Koniecznie sprawdź nasz post o tym jak wybrać idealny garnitur męski. Na pewno ułatwi Ci wybór 🙂

Tak jak wspomniałyśmy na początku, style garniturów można zredukować tylko do trzech, co znacznie ułatwia opanowanie tej modowej kwestii.