Kozaki za kolano to trend, który niełatwo okiełznać. Mimo to, od kilku sezonów robią furorę wśród miłośniczek mody. Początkowo uważane za ekstrawaganckie, dziś podbijają światowe wybiegi mody. Stawiają na nie celebrytki, stylistki oraz znane blogerki. Od kilku sezonów stały się obowiązkowym elementem  kobiecej garderoby. Jednak pojawia się pytanie – jak je nosić, żeby wyglądać dobrze, ale z klasą? Wystarczy zastosować się do kilku zasad. Jeśli lubicie taką długość, ale przychodzi Wam na myśl zadane pytanie, przygotowałyśmy specjalnie dla Was kilka wskazówek.

Kozaki za kolano – do czego nosić?

Kozaki za kolano są uniwersalne. W związku z tym stanowią bazę do wielu stylizacji. Można je nosić do sukienek zarówno przed kolano, jak i długości mini. Przy tej drugiej wersji uważajcie, abyście nie wyglądały wulgarnie. Ma być z klasą! Dlatego warto zdecydować się wtedy na elegancką i dłuższą marynarkę, narzutkę, kamizelkę lub płaszczyk.

Kozaki za kolano dobrze komponują się z dłuższymi swetrami – golfami lub typu oversize. Jeśli lubicie bawić się modą, postawcie dodatkowo w takich zestawach na wełniane zakolanówki – będzie oryginalnie, stylowo i ciepło. Pamiętajcie jednak, aby nie eksperymentować z górną częścią garderoby ani dodatkami (mają być delikatne). Kozaki tak mocno przyciągające wzrok najlepiej prezentują się w stonowanych, minimalistycznych stylizacjach bez zbędnych aplikacji czy masywnych akcesoriów. Dla fanek stylu country, polecamy kozaki w kolorze brązowym z wszelkimi zdobieniami rodem z Dzikiego Zachodu. Idealnie komponować się będą z klasycznymi jeansami. Do tego modna katana jeansowa i barwna chusta na szyję. Natomiast na co dzień sprawdzą się klasyczne jeansy rurki lub legginsy z luźną bluzką albo grube, ciepłe rajstopy i na nie szorty.

kozaki za kolano

Dla kobiet, które są w ciągłym biegu polecamy płaskie kozaki za kolano. Najlepiej wybrać klasyczne, czarne lub granatowe, bowiem klasykę zawsze łatwiej okiełznać. W ten sposób będziecie mogły stworzyć wiele ciekawych kompozycji. Dla fanek obcasów, proponujemy kozaki na szpilce lub grubszym obcasie. Ta druga opcja jest nieco wygodniejsza, bowiem obcas jest stabilniejszy.

Decydując się na zakup tego fasonu, należy także zwrócić uwagę na jakość wykonania. Najczęściej kozaki są wykonane (materiał zewnętrzny) ze skóry lub zamszu. Buty ze skóry mogą być praktycznie używane przez cały rok. Jednakże zamsz nie lubi się zarówno z wilgocią i śniegiem (a także solą, która jest rozsypywana podczas ślizgawicy). Dlatego zamszowe wybierać najlepiej na wiosnę, a zimą skórzane.

Czy kozaki za kolano są modne?

Kozaki za kolano to wyjątkowe obuwie, które przez wiele lat królowało na modowych wybiegach i ulicach miast, zaczęło budzić wątpliwości wśród miłośników mody. Mimo to, kozaki za kolano nadal pozostają popularnym wyborem w sezonie jesień-zima. Wiele znanych marek mody wciąż prezentuje stylowe i nowoczesne modele kozaków za kolano, które przyciągają uwagę klientów. To obuwie doskonale chroni przed zimnem, idealnie komponując się z dłuższymi płaszczami czy sukienkami. Pomimo ewolucji trendów, kozaki za kolano są nadal postrzegane jako klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody. Coraz więcej influencerów modowych decyduje się na zestawienia z kozakami za kolano, udowadniając, że można nosić je w różnorodny sposób, tworząc oryginalne i stylowe outfit’y.

Przeczytaj również: Jakie buty do czerwonej sukienki?