Jak nosić marynarkę damską? Na wiele sposobów! Ten element garderoby jest bardzo uniwersalną bazą do stworzenia wielu outfitów.

Jak nosić marynarkę damską?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że na przestrzeni lat marynarka ewoluowała. Kiedyś noszona jako element damskiego garnituru, dziś spotykana w modzie codziennej i noszona nawet ze sportowymi ubraniami! Marynarka damska jest tak uniwersalnym ubiorem, że można z nią stworzyć wiele, bardzo ciekawych stylizacji. Ponadto, dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych, wzorach oraz fasonach. Do biura stawiamy na klasyczne modele. Natomiast na co dzień możemy poszaleć! Lubisz wyróżniać się z tłumu? Wybierz kolorową marynarkę albo postaw na taką w mocnej barwie np. soczysta czerwień czy pomarańcz. Nie bój się zaszaleć! Pamiętaj tylko o tym, aby reszta ubrań była w stonowanych odcieniach. To marynarka ma grać pierwsze skrzypce i przyciągać uwagę. Świetnie sprawdzą się także wzorzyste modele m.in. w paski, ponadczasowa pepitka czy grochy, które są niezwykle popularne. Wiosną nie może zabraknąć marynarki w kwiaty. Ten wzór to absolutny must have!

marynarki damskie jak je nosić

Marynarka w wersji klasycznej

Jesienią koniecznie zaopatrz się w marynarkę w kratę. Fenomenalnie będzie wyglądać z białą koszulą, spodniami w kant oraz czółenkami. Zamiast spodni świetnie sprawdzi się również spódnica. Wiosna i latem stawiamy na kolory. Mogą to być pastele, ale również i mocne akcenty kolorystyczne. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest różowa marynarka damska, a do tego różowe szorty, biały top i białe czółenka!  Taki zestaw od niedoskonala-mama.pl jest niezwykle subtelny i dodaje uroku! Kolejna stylizacja to marynarka, rozszerzane spodnie oraz sandałki na szpilce. Do ręki kopertówka, która dopełni stylizację. Nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych. Dodadzą Ci stylu! Inna propozycja to marynarka w pepitkę, ołówkowa, biała sukienka oraz białe botki za kostkę. To doskonały look dla tych pań, które cenią sobie minimalizm, ale jednocześnie stawiają na niebanalne rozwiązania.

 


marynarka damska

Jak nosić marynarkę damską w sportowym stylu?

Jak nosić marynarkę damską na co dzień? Możliwości mamy wiele! Marynarka od dawna przestała kojarzyć się tylko i wyłącznie z elementem stroju biurowego. Dziś nosimy ją w wersji casualowej i sportowej. Projektanci i gwiazdy popularyzują taki styl. Sportowa elegancja na stałe wpisała się do świata mody. Zatem jak połączyć marynarkę ze sportowymi ubraniami?

Nasza pierwsza propozycja to granatowa marynarka, jeansy, a do tego obuwie sportowe i t-shirt. Taki zestaw przygotowała jedna z naszych ulubionych blogerek – Magda z bloga minimalissmo.pl. Fajnie prezentuje się również marynarka damska w kolorze, do tego crop top, boyfriendy oraz sandałki na szpilce. taki zestaw doskonale sprawdzi się na wieczorne wyjście ze znajomymi. Będziesz wyglądać obłędnie! Marynarka może stanowić alternatywę dla bluzy w chłodniejsze, letnie wieczory. Do szortów jeansowych i t-shirtu w paski załóż ulubioną marynarkę. Najlepiej o sportowym kroju. A na nogi espadryle – stylowe, a jednocześnie bardzo wygodne obuwie! Kolejne rozwiązanie to marynarka w odcieniu baby blue, biały, aksamitny top, szorty jeansowe oraz białe adidasy. To stylizacja na co dzień, gdy na dworze jest ciepło. Do tego plecak, który nada miejskiego charakteru.

 

damskie marynarki

A Wy macie w swojej szafie marynarki? Dajcie koniecznie znać – jesteśmy ciekawe 🙂