Jeszcze do niedawna wszystko to, co pochodziło zza oceanu, budziło w Polsce duże zainteresowanie. Dziś, aby kupić buty Nike, spodnie GAP czy sweter Ralph Lauren wystarczy wybrać się do galerii. Te produkty są ogólnodostępne, co więcej – ich ceny również nie przerażają Polaków. W sklepach zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych znaleźć można nie tylko kolekcje odzieżowe amerykańskich marek, ale także i perfumy rodem z USA. Czym one się charakteryzują? Jakie są najpiękniejsze zapachy z USA dla mężczyzn?

Amerykański gust perfumeryjny – co on oznacza?

Znani perfumiarze wskazują, że istnieje znaczna różnica między zapachami lubianymi przez Europejczyków a tymi cenionymi przez Amerykanów. O ile ci piersi lubią mocne, aromatyczne wonie, o tyle ci drudzy chętniej sięgają po zachowawcze perfumy. W USA moda jest na pachnidła lekkie, niewyróżniające się o delikatnych akordach. Takie preferują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W odpowiedzi na ich potrzeby amerykańskie marki tworzą pachnidła oparte na wodnych, zielonych i cytrusowych woniach. Panowie sięgają po te zapachy zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia.

Amerykańskie perfumy męskie – Thomas Hilfiger

Niewątpliwie królem zapachów w stylu amerykańskim jest marka Tommy Hilfiger. Jej historia to typowy amerykański sen. Thomas Hilfiger jest człowiekiem, który zaczynał od zera. Dziś jego kolekcje cieszą się ogólnoświatowym zainteresowaniem. Modne są zarówno tworzone przez niego ubrania, jak i dostępne na perfumeria.pl/collections/tommy-hilfiger perfumy Tommy Hilfiger. Zapachy w pełni oddają styl i klimat USA. Są lekkie, świeże, pełne pasji i energii. Perfumy Tommy Hilfiger idealnie sprawdzą się więc w kosmetyczce mężczyzn pewnych siebie, aktywnych, optymistycznie patrzących na świat. Pokochają oni aromaty dzikich traw, ziół, kaktusów, cytrusów i słodkich owoców leśnych. Mieszanki tworzone przez Thomas Hilfiger przywodzą na myśl słoneczną Kalifornie, a także nieznany i dziki Teksas.

Amerykańskie perfumy męskie – Calvin Klei

O perfumach w amerykańskim stylu nie można mówić, bez wspomnienia o Calvinie Kleinie. Marka ta pojawiła się na rynku w końcówce lat 60.XX wieku. Na początku proponowała ubrania, a także bieliznę. Swoje kolekcje syn węgierskich imigrantów promował coraz odważniej i śmielej, przez co zyskał sobie duże grono sympatyków. Oprócz kultowych kolekcji Calvin Klein stworzył też uwielbiane na całym świecie perfumy. Tworząc je, inspirował się naturą oraz orientem. To, dlatego obok lekkich nut zapachowych wyczuć można w nich przyprawy czy tropikalne kwiaty.

Amerykańskie perfumy męskie – Tom Ford

Perfumy utrzymane w amerykańskim stylu proponuje również Tom Ford. Wśród jego pachnideł można odnaleźć zarówno te czyste i lekkie, jak i bardziej orientalne. Tom Ford bowiem zrywa z amerykańską tradycją perfumeryjną i proponuje zapachy nieoczywiste, charakterne i intensywne. Przykładem takich jest mesie Tobacco Vanille, które swoją premierę miały w 2007 roku. Kompozycja ta jest mieszanką akordów orientalnych oraz przyprawowych nut. Wyczuwalne aromaty to tytoń, fasola tonka, wanilia, kakao, suszone owoce.