Szalik to ten element garderoby, który często jest zaniedbywany przez mężczyzn. Przez niektórych uważany jest nawet za niemęski. Sporo Panów często o nim zwyczajnie zapomina albo gubi. Jednak należy pamiętać, że szalik jest ważny, ponieważ chroni zarówno przed mrozem, jak i wiatrem. Ponadto stanowi świetne uzupełnienie stylizacji. Wystarczy tylko odpowiednio go zawiązać. Przedstawiamy najmodniejsze sposoby wiązania szalika!

Sposoby wiązania szalika – sprawdź , jak go wiązać

Sposobów wiązania szalika jest co najmniej kilka.  Odpowiednio związany szalik można zamienić w chustę, komin czy opaskę na szyję. Dziś przygotowałyśmy dla Was opis kilku podstawowych węzłów. Co prawda, mają na celu ochronę przed zimnem, ale pełnią przede wszystkim funkcję ozdobną.

1.Węzeł paryski (The City slicker)

To najczęściej spotykany rodzaj wiązania szalika, który jest prosty do wykonania. Wystarczy złożyć szalik na pół i jego dwa luźne końce przeciągnąć przez powstałą pętelkę.  Można tutaj regulować stopień zaciśnięcia szalika według własnego gustu. W przypadku tego wiązania dobrze wybrać szaliki niezbyt grube.

Ten wariant najlepiej pasuje do garniturów oraz eleganckich kurtek, ale sprawdza się także w stylizacja luźniejszych – doradza Style Coach Agnieszka Świst-Kamińska

najmodniejsze wiązania szalika

2. Koneser (The Connoisseur)

Sposób wiązania, nazywany koneserem, przypomina nieco sposób wiązania krawata. W tym przypadku najlepiej wybrać nieco dłuższy szalik  i niezbyt gruby. Wtedy efekt będzie o wiele lepszy.

Dobrze komponuje się z eleganckimi, długimi płaszczami. Jeśli założycie koszulę i marynarkę, to zamiast krawatu możecie wybrać szalik i postawić na te wiązanie – podpowiada Style Coach Agnieszka Świst-Kamińska

 

jak wiązać szalik

3. Osłona klatki (The Ivy Leaguer)

Sposób ten jest banalny – wystarczy założyć szalik i lekko go skrzyżować w okolicy klatki piersiowej. Jeżeli chcecie, aby szalik był tylko i wyłącznie ozdobą, możecie wybrać te z cienkich materiałów. Natomiast jeśli jesteście zmarzlakami, polecamy długie i grube szaliki, które nie tylko będą stanowiły uzupełnienie stylizacji, ale także ochronią przed mrozem. Wariant ten sprawdza się najlepiej do garniturów oraz rozpiętych płaszczy.

 

rodzaj wiązania szalika

4. Nonszalancki (The Jet Setter)

Sposób polega na zarzuceniu jednego końca szalika na plecy. Tutaj dobrze sprawdzi się szalik długi i gruby. Najlepiej sprawdza się w stylizacjach causalowych, podkreślając luz.

rodzaje wiązania szalika

Raz wokół (the sophisticate)

Ten węzeł polega na zawiązaniu szalika raz wokół szyi. Do wykonania tego wariantu potrzebny jest długi szalik, tak aby po opleceniu szyi, dwa końce szalika opadały z przodu.

Ten rodzaj jest uniwersalny, ponieważ sprawdzi się zarówno w eleganckich, jak i causalowych stylizacjach – mówi Style Coach Agnieszka Świst-Kamińska

 

wiązania szalika

6.Weekendowo (weekender)

Sposób bardzo prosty – polega na otuleniu szyi dookoła, dopóki szalik się nie skończy. To idealne rozwiązanie na mroźne dni.

 

sposób wiązania szalika

Co jeśli nadal jest Wam zimno, nawet jeśli wybraliście długi i gruby szalik? „Sorry, taki klimat”.