Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Zastanawiasz się jak udekorować dom na święta, aby wprowadzić jeszcze bardziej nastrojową atmosferę? Jak udekorować dom na święta? Oto nasze pomysły na świąteczne dodatki do domu.

Jak udekorować dom na święta?

Myślę, że każdy się zgodzi, że Święta Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych okresów w całym roku. Przede wszystkim to czas, który poświęcamy swoim najbliższych. Spędzamy z nimi czas, wspólnie celebrujemy posiłki i obdarowujemy się prezentami. Nie ma nic piękniejszego od tak radosnych chwil! Do tego wszystkiego dochodzą dekoracje świąteczne, które podkreślają ten nieziemski charakter świąt. Jak udekorować dom na święta i wprowadzić do wnętrza magii? Oto nasze sposoby!

1. Plakaty z motywem zimowym i świątecznym

Plakaty to doskonały sposób na odmienienie wnętrza bez konieczności remontu. Są tanie, nie wymagają wiercenia w ścianach i można je zmieniać do woli. Ponadto, są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach np. w sklepie Desenio. Mnogość może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy 🙂 W okresie bożonarodzeniowym postaw na plakaty świąteczne. Możesz wybrać jeden lub kilka, które do siebie pasują i stworzyć wyjątkowo ciekawą kompozycje. Świetnie komponuje się holiday tree plakat, który ukazuje choinkę. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których dominują złote dodatki. Możesz go zestawić z innymi plakatami. Pięknie będzie się prezentował z plakatami z napisami np. plakat together. W następnym tygodniu będziemy mieli dla Was specjalną super zniżkę na plakaty DESENIO – bądźcie czujni!

dekoracje do domu na święta

2. Figurki

Doskonałym sposobem na udekorowanie domu są figurki. Te niepozorne dekoracje z roku na rok zyskują na popularności. Sklepy oferują naprawdę ogromny wybór! Znajdziemy m.in. bałwany, mikołaje, renifery, szopki, ośnieżone chatki. Ozdoby można położyć na parapecie lub komodzie np. obok świątecznego plakatu. Razem będą tworzyć spójną, świąteczną kompozycję.

 

Jak udekorować dom na święta


3. Świeczniki

Święta kojarzą się nam również z zapachem m.in. mandarynek.. Ach! Czujecie to? Podczas świąt zadbajmy oto, by zawsze w nim pachniało. W tym celu perfekcyjnie sprawdzą się świece zapachowe oraz świeczniki. Możesz wybrać ozdobne świecie zapachowe lub zwykłe i włożyć je do świecznika. Zrób kącik z plakatem oraz kwiatami. Całość będzie prezentować się fenomenalnie

dekoracje świąteczne

4.Obrus

W Twoim domu nie może zabraknąć również świątecznego obrusu! Zamiast tradycyjnej bieli postaw na czerwony bieżnik ze złotymi gwiazdkami lub śnieżynkami. Doskonale sprawdzi się również zielony z motywem choinki. Poczuj magię świąt!

5.Wianki

Jak udekorować dom na święta? Koniecznie powiesić wianek na drzwiach wejściowych! Można je również zawiesić przy oknach. Będą prezentować się niezwykle stylowo, dodając świątecznej atmosfery 🙂