Czy eleganckie stylizacje damskie w upalne dni mogą być wygodne? Oczywiście, że tak! Jak stworzyć letnią, komfortową szafę? I czym charakteryzuje się elegancka moda damska? Dziś podpowiadamy!

moda damska na lato

Jak ubrać się do pracy w upalne dni?

Moda damska na lato do pracy nie jest wcale ograniczona. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie zasady dress code panują w danej firmie. W niektórych miejscach prasy są tak rygorystyczne zasady ubioru, ze dopuszczalne są tylko klasyczne czółenka w stonowanych barwach, garnitur lub szykowna, biurowa sukienka. Z kolei w innych firmach można pozwolić sobie na większą swobodę zarówno w kwestii ubrań, jak i obuwia.

Klasyczny strój biznesowy składa się z garnituru, garsonki albo sukienki z marynarką. Wybierając sukienkę, musisz zwrócić uwagę na jej długość, dekolt, a także ramiączka. Sukienka powinna sięgać do kolan. Jeżeli ma krótki rękaw, obowiązkowo dobierz do niej żakiet, dzięki któremu przykryjesz ramiona. Optymalny dekolt to karo lub łódka, byleby nie był za głęboki. Latem stawiaj przede wszystkim na jasne barwy, które odbijają światło.  Staraj się wybieraj ubrania z naturalnych materiałów, ponieważ będzie Ci w nich znaczniej mniej ciepło niż w przypadku ubrań ze sztucznych materiałów.

W niektórych firmach wymagane jest noszenie rajstop. Nie musisz się martwić, bo to dotyczy zazwyczaj tych miejsc pracy, które są klimatyzowane. Także nie będziesz się w nich gotować. Jeżeli takiego obowiązku nie ma, to po prostu zadbaj o to, aby sukienka albo spódnica miała odpowiednią długość i nie podwijała czy się zawijała.

Eleganckie stylizacje damskie w upalne dni – jak je skomponować?

Latem najlepszym wyborem będzie elegancka odzież damska z lnu. Len to materiał, który z roku na rok zyskuje na popularności. trudno się dziwić! Len zapewnia przewiewność, chłonność i jest lekki. Co więcej, ma właściwości antybakteryjne oraz hipoalergiczne, a więc ani nie uczula, ani nie podrażnia. Jedyną wadą jest to, że łatwo się gniecie.

Do pracy doskonale sprawdzi się lniana koszula, którą możesz założyć również do lnianych spodni. To bardzo fajny zestaw! Mile widziany również lniany garnitur, który będzie strzałem w 10. Co więcej, taki garnitur sprawdzi się nie tylko do pracy, ale również na randkę czy wieczorne wyjścia. Wtedy pod żakiet ubierz sobie krótki, bandażowy top, który doda imprezowego charakteru, a na nogi modne w tym sezonie neonowe szpilki. Całość uzupełnij kopertówką do ręki albo na złotym łańcuszku.

Jeśli zależy Ci na wygodnie, ale jednocześnie kobiecym looku, to postaw na szykowną sukienkę. Możesz do niej założyć sandałki na słupku albo eleganckie baleriny, które zapewnią Ci wygodę. Do tego stylowy kapelusz damski, który ochroni Cię przed słońcem.

modna odzież na lato

Moda letnia damska – jak ubrać się w eleganckim stylu?

O ile skomponowanie luźnych zestawów na lato nie sprawia problemu, o tyle stworzenie eleganckiego outfitu to już nie lada wyzwanie. Szczególnie wtedy, gdy z nieba leje się żar, a Ty chcesz wyglądać szykownie, a jednocześnie zapewnić sobie komfort. Jak się wtedy ubrać? Elegancka odzież damska to przede wszystkim lekkie, zwiewne sukienki, które dostępne są w różnorodnych modelach. To z kolei sprawia, ze z powodzeniem wybierzesz taką, która sprawdzi się do pracy, na randkę, na spacer, na uczelnię, a także na imprezę okolicznościową.

Na randkę możesz pokusić się o sukienkę w czerwonym kolorze. Twój partner z pewnością nie oderwie od Ciebie wzroku! Do tego szpilki ecru oraz subtelna, złota biżuteria. Na wesele przyjaciółki czy siostry możesz poszaleć z kolorami. Mile widziane modne w tym sezonie neony, pastele. Z kolei jeśli lubisz na co dzień wyglądać elegancko, wybierz sukienkę w kwiaty zakończoną falbanką. Bardzo fajnie będzie prezentować się również czarna sukienka w białe groszki. Stworzy idealny duet z sandałkami na słupku.

eleganckie stylizacje w upalne dni

Każdą ze stylizacji zawsze uzupełniaj torebkami. Mogą być to kopertówki, eleganckie listonoszki albo klasyczne modele ze skóry. Wybór zależy od Twojego indywidualnego gustu, a także od wydarzenia, na które się wybierasz.