Kapelusz damski letni to bez wątpienia idealne rozwiązanie na upalne dni. Jak go nosić? I na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

kapelusz damskie na letnie dni

Kapelusz damski stylizacje

Kapelusz to obowiązkowy element letniej garderoby i must have na plażę! Przede wszystkim skutecznie zabezpiecza przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz udarem. Do tego chroni włosy, a jednocześnie stanowi niezwykle stylowy dodatek, który fenomenalnie uzupełnia każdy. Ze względu na to, że w sklepach znajdują się różne fasony, z powodzeniem dobierzesz kapelusz zarówno do plażowego stroju, jak i stylizacji na rower czy spacer. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na elegancką kreację czy sportowy zestaw, kapelusz będzie pasował do wszystkiego!

Świetnie wygląda w towarzystwie szortów i topu sukienki mini, midi i maxi, a także z dresowymi spodniami i klasycznym t-shirtem.

Jaki kapelusz damski letni wybrać?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, warto poznać fasony i dobrać je do swojego gustu oraz okazji. Najpopularniejsze typy kapeluszy to:

Kapelusz damski z dużym rondem

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że niekwestionowanym hitem letnich outfitów jest kapelusz damski słomkowy z dużym rondem. ten wyjątkowo kobiecy dodatek doda szyku każdej stylizacji. Możesz postawić na model z czarną wstążką, który idealnie komponuje się z eleganckimi elementami garderoby.

Z czym go nosić? Tak naprawdę z wieloma rzeczami! Stworzy niezwykle zgrany duet z białą, zwiewną sukienką i espadrylami na koturnie. Możesz założyć go na plaże, ponieważ ciekawie wygląda w towarzystwie stroju kąpielowego. Na siebie zarzuć tunikę plażową. Wolisz nieco bardziej kobiece outfity? W takim razie wybierz sukienkę maxi z głębokim dekoltem i seksownym rozcięciem z boku, sandały na wygodnym słupku i do tego kapelusz. Całość uzupełnij okularami przeciwsłonecznymi oraz modną kopertówką. To idealny zestaw na randkę lub wieczorne wyjście ze znajomymi.

Panama

Na lato idealnie sprawdzi się kapelusz panama. Fenomenalnie komponuje się ze zwiewnymi sukienkami. Z powodzeniem założysz go również do stroju kąpielowego.

Nasz pierwszy pomysł na stylizację z kapeluszem panama to t-shirt w paski, materiałowe szorty i sandałki. Jako dodatek włóż nie tylko kapelusz, ale i okulary przeciwsłoneczne oraz naszyjnik celebrytkę. Czarny kapelusz zestaw z dopasowaną sukienką na ramiączkach i sandałami na płaskiej podeszwie. Do tego duża torba. To idealny zestaw na weekendowe szaleństwo zakupowe z przyjaciółką.

Fedora

Jednym z najbardziej popularnych kapeluszy jest kapelusz fedora, który kojarzy się głównie z męskim okryciem głowy. Jego cechą charakterystyczną jest wklęsła fałda wzdłuż główki oraz dwie, symetryczne fałdy na przodzie.

Fedora występuje w różnych wariantach kolorystycznych, z ozdobami oraz bez, także bez problemu wybierzesz model, który spełni Twoje oczekiwania.

Kapelusz fedora jest bardzo uniwersalny i w zależności od tego, z jakiego materiału jest wykonany, sprawdzi się o każdej porze roku. Latem postaw na model w odcieniu beżu. Do tego aksamitny top, plisowana spódniczka oraz wygodne sandały na koturnie. Na siebie zarzuć katanę jeansową, która przyda się, gdy zrobi się nieco chłodniej. Bardzo fajny zestaw otrzymasz, łącząc kapelusz damski elegancki fedora z letnim garniturem i klasycznymi czółenkami.

kapelusz damski

Jak dobrać kapelusz damski na lato?

Kapelusze damskie stanowią świetny dodatek. Aby się dobrze prezentowały, powinny być odpowiednio dobrane. na co zwrócić uwagę, przy zakupie kapelusza?

Rozmiar

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na rozmiar. Kapelusz nie może być za mały, ponieważ będzie uciskał, a tym samym powodował dyskomfort. Nie może zbyt duży, ponieważ spadnie z głowy, co na pewno będzie dla Ciebie uciążliwe. Jeśli kupujesz go w sklepie stacjonarnym, wystarczy przymierzyć. Jeżeli zamawiasz przez Internet, zmierz obwód głowy.

Kolor

Nie bez znaczenia jest również kolor kapelusza. Ze względu na to, że dodatek ten znajduje się blisko twarzy, kolor dobiera się do typu urody. Oczywiście weź pod uwagę swój gust oraz pozostałe elementy ubioru, aby całość dobrze ze sobą się prezentowała i tworzyła spójną całość.

Sylwetka

Choć kapelusz to tylko dodatek, to warto wziąć pod uwagę również swój typ sylwetki. Niskie i szczupłe panie powinny zrezygnować z ozdobnych kapeluszy z dużym rondem. lepiej sprawdzą się modele z nieco mniejszym rondem. Natomiast kobiety o pełniejszych kształtach powinny unikać bardzo małych kapeluszy, które sprawią, że sylwetka będzie wydawać się nieproporcjonalna.

damski kapelusz na lato