Szkoła Damskiego i Męskiego Stylu współtworzyła kolejny projekt. To szkolenie Szkolenie dla zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu dla pracowników nauczycieli i dyrekcji.

szkolenie dla szkół gastronomicznych

Szkolenie dla zespołu szkół z Savoir Vivre

Style Coach i Cool Hunter, Agnieszka Świst-Kamińska, po raz kolejny wcieliła się w rolę wykładowczyni. Tym razem przeprowadziła szkolenie dla pracowników, nauczycieli i dyrekcji szkoły hotelarskiej gastronomicznej w Sandomierzu. Zajęcia obejmowały tematykę związaną z:

Savouvre vivre

Savoir vivre to dwa człony. Savoir oznacza potrafić, umieć, a vivre – żyć. W połączeniu te dwa słowa tworzą wyrażenie, rozumiane jako :

  • znajomość obyczajów oraz form towarzyskich,
  • umiejętność postepowania oraz radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Warto zaznaczyć, że dobre obyczaje nie sprowadzają się tylko do tego, kto pierwszy mówi „dzień dobry” czy wyciąga rękę na powitanie. To także kwestia stroju, zachowania przy stole czy kultury języka. Savoir Vivre można definiować jako spis podstawowych zasad zachowania człowieka, które ułatwiają proces komunikacji.

Zasady dobrego wychowania stanowią podstawę w każdej szkole o profilu hotelarskim. Szkolenie z zakresu savoir vivre składało się z teorii oraz ćwiczeń. Uczestnicy zdobyli podstawową wiedzę z zakresu ludzkiego zachowania, a także:

  • poznali podstawy zachowania, które wywołują dobre wrażenie,
  • zdobyli umiejętność komponowania stroju w zależności od okazji,
  • poznali sztukę prezentacji zgodną z etykietą,

Wielokulturowość

Szkolenie dla zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu obejmowało również tematykę wielokulturowości. Sandomierz to miasto turystyczne, które co roku odwiedzają przedstawiciele różnej narodowości. Dlatego uczniowie Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich powinni posiadać wiedzę, która pomoże im w komunikacji z obcokrajowcami. Szkolenie, które przeprowadziliśmy, miało na celu przede wszystkim poszerzyć wiedzę oraz możliwości poznawcze.

Dzięki zajęciom uczestnicy:

  • poznali podstawowe błędy w komunikacji z obcokrajowcami, dzięki czemu są w stanie ich więcej nie popełniać,
  • nauczyli się dostosowywać swoje zachowania do różnych kontekstów kulturowych.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie i możliwość poprowadzenia szkolenia.

szkolenie dla zespołu szkół

Nasza oferta obejmuje szeroki wachlarz zagadnień, nie tylko związanych z savoir vivre, ale również etykietą biznesy czy techniką sprzedaży. Dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów, tworzą ofertę szytą na miarę. Współpracujemy z rożnymi instytucjami. Wybierając nas, mają Państwo pewność, że wiedza i umiejętności, które przekazujemy, dotyczą aktualnych trendów i są wartościowe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

szkolenie dla szkół w sandomierzu