Body cieszyło się niezwykłą popularnością w latach 90. Zapewne pamiętacie, że nosiła je (do również uwielbianych na dzień dzisiejszy – mom jeans) Baby z „Dirty Dancing” i bohaterki kultowego serialu Beverly Hills 90210. Body to element garderoby, który na stałe wpisał się do codziennej mody. Jak nosić body, by wyglądać stylowo? Dziś podpowiadamy!

Body: Sposoby noszenia, które dodadzą Ci stylu

Jeszcze jakiś czas temu, body noszone były jako bielizna. Obecnie stanowią element codziennego ubioru. Śmiało można je nosić na co dzień, na randkę, wieczorne wyjście ze znajomymi, a nawet i różne okoliczności. Ale od początku… czym są body? To element garderoby, który kształtem przypomina strój kąpielowy. Zapinane na zatrzaski albo zapięcie w kroku, inne zakłada się przez głowę, a następnie łączy dolne części za pomocą danego rodzaju zapięcia.

jak nosić body damskie

Z czym nosić body?

Body to dość uniwersalny element ubioru, który stanowi doskonałą bazę do stworzenia wielu ciekawych stylizacji. Projektanci co roku zasypują nas różnymi modelami, fasonami, kolorami i wzorami. Dzięki temu każda z kobiet znajdzie model odpowiedni dla siebie. Body świetnie komponują się ze spódnicami, spodniami czy szortami. Możemy postawić na total look i wybrać np. czarne cygaretki, do tego czarne body z falbanką. Uwierz, że w takim zestawie będziesz wyglądać zachwycająco!

Czarne oraz białe body pasują zarówno co codziennych, jak i wyjściowych stylizacji, dlatego warto mieć je w swojej szafie.

Jaka spódnica do body?

Jaki model spódnicy wybrać? To już kwestia gustu. Może być ołówkowa, rozkloszowana. Body dopasujesz do każdego typu spódnicy. Na randkę idealnie sprawdza się body koronkowe, najlepiej w formie gorsetu. Pięknie wymodelują i podkreślą piersi. Do tego ołówkowa spódnica oraz buty na obcasie. W takim zestawie żaden mężczyzna nie spuści z Ciebie wzroku!

Body świetnie eksponują atuty i ukrywają drobne mankamenty, np. lekko wystający brzuszek. Stanowią świetną alternatywę dla bluzek. Ich elastyczne materiały pięknie podkreślają kobiecą talię.

Stylizacje z body – nasze propozycje

Na wieczorne wyjście ze znajomymi postaw na białe body z seksownym wycięciem na plecach. Do tego jeansy oraz buty na cienkiej i wysokiej szpilce. Całość dopełnij kopertówką. Na imprezę genialnie sprawdzą się modele z cekinami czy seksownym sznurowaniem na biuście oraz mini spódnica. Wolisz bardziej eleganckie zestawy? Postaw na koszulowe body, które doskonale będą komponować się ze spodniami w kant! Taki zestaw śmiało możesz założyć do pracy. A jak nosić body na co dzień? Latem zestaw je z szortami jeansowymi i sportowym obuwiem. Natomiast jesienią wybierz do nich jeansy oraz botki.

body jak nosić - stylizacja z białym body

Dlaczego warto nosić body?

Body to bardzo wdzięczny element garderoby. Dlaczego warto je nosić? Oto kilka powodów:

  • pięknie podkreśla sylwetkę – odpowiednio dobrane body, uwydatnią atuty figury i ukryją ewentualne mankamenty
  • modeluje sylwetkę,
  • jest bardzo seksi i kobiece,
  • zawsze znajduje się na swoim miejscu – gdy się schylimy, bluzka może nam się podciągnąć – tutaj nie musimy się oto martwić 🙂

W sklepach znajdziemy wiele odpowiednich modeli – sportowe, koronkowe, z falbankami, wycięte czy zabudowane, a także udające koszule. Wybór jest tak ogromny, że każda z Pań znajdzie coś dla siebie.