Nie ma najmniejszej wątpliwości, że krata to wzór, który od lat nie wychodzi z mody. Jak nosić kratę jesienią?

jak nosić kratę jesienią

Jak nosić kratę jesienią?

Krata to trend, który bez wątpienia dominuje jesienią. Choć oczywiście nosimy go również podczas innych pór roku. Co roku pojawia się w kolekcjach największych domów mody i w popularnych sieciówek. Ten deseń od lat cieszy się ogromnym uznaniem nie tylko projektantów, ale i miłośniczek mody na całym świecie! A jak nosić kratę jesienią? Tak naprawdę na wiele sposobów! Krata, wbrew pozorom, to bardzo wdzięczny wzór.

Krata w garderobie – co musisz mieć?

Krata pojawia się niemalże na każdym elemencie garderoby damskiej. Co musi znaleźć się w Twojej szafie tej jesieni? Przede wszystkim:

  • szal w kratę – to doskonały dodatek, który ożywi nawet najnudniejszą stylizację. Efektowny i do tego duży szal warto łączyć ze stonowanymi elementami ubioru. Zestaw go z czarnymi spodniami oraz dopasowanym golfem,
  • koszula w kratę – nie może jej zabraknąć w Twojej szafie! Warto postawić na dwa modele. Jeden elegancki, który śmiało założysz do pracy, o ile nie masz ściśle określonego dress code. Drugi, nieco luźniejszy np. flanelowa koszula w kratę. To doskonały wybór! Tą do pracy zestaw z ołówkową spódnicą oraz czarnymi szpilkami.
  • płaszcz w kratę – kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć, jest płaszcz w kratę. Możemy postawić na modele w neutralnych barwach albo postawić na bardziej wyraziste kolory. Zwłaszcza jeśli lubimy nietuzinkowe zestawienia!

krata jesienią jak nosić

Jak nosić kratę jesienią? – modne stylizacje

Jak nosić kratę jesienią? Wybór masz ogromny! Do pracy możesz postawić na garnitur w kratę w odcieniach bieli i czerni. Będziesz wyglądać elegancko, a do tego niezwykle stylowo. Na co dzień świetnie sprawdzi się kraciasta sukienka np. czarno-czerwona. Do tego kowbojki oraz ramoneska. Nie zapomnij o szalu. Możesz również postawić na nakrycie głowy np. kapelusz, który doda całości szyku. Kolejną ciekawą stylizację utworzysz, zakładając spodnie w kratę w odcieniach beżu. Do tego bluza, sportowe obuwie oraz długi płaszcz w odcieniach brązu. Bardziej elegancki look uzyskasz łącząc czarne spodnie w kant, białą koszulę, botki na obcasie, a do tego niezwykle elegancki płaszcz w kratę, dodatkowo wiązany w talii. Pas pięknie ją podkreśli!

jak nosić kratkę

Koniecznie sprawdź nasz wpis jak nosić kratę Burberry.