Szorty to nieodłączny element letnich stylizacji. Jak nosić szorty, aby dobrze w nich wyglądać? Oto kilka ważnych wskazówek, o których warto pamiętać.

jak nosić szorty

Jak nosić szorty?

krótkie spodenki są na tyle uniwersalne, że stanowią bazę do stworzenia wielu stylizacji. Można je nosić zarówno w wersji eleganckiej, ja i sportowej. Wszystko zależy od modelu, na który się ostatecznie zdecydujesz oraz dodatków. W wersji casualowej najlepiej prezentują się jeansowe szorty z t-shirtem oraz trampkami lub sneakersami. Taki look jest nie tylko stylowy, ale zapewnia przede wszystkim komfort oraz wygodę. W kwestii kolorystyki masz tutaj pole do wyboru. Możesz postawić na stonowane barwy albo bawić się kolorami i wzorami. Doskonale sprawdzą się kwieciste i tropikalne wzory. A jak nosić szorty w eleganckiej odsłonie? Świetnie sprawdzą się materiałowe. Możesz je połączyć z elegancką koszulą, marynarką, a do tego sandałki lub czółenka na wyższym obcasie. Jakie wybrać? Sprawdź w naszym artykule modne szorty na lato.

szorty jak nosić

O czym warto pamiętać, kupując krótkie spodenki?

Zanim kupisz szorty, warto stosować/ się do kilku wskazówek:

  • pamiętaj, aby zadać o nogi. Depilacja, peeling to podstawa!
  • kupuj modele dopasowane do twojej sylwetki – pamiętaj, że główną zasadą podczas zakupu jakiegokolwiek elementu odzieży, jest znalezienie fasonu, który pasuje do figury. Dzięki temu podkreślisz swoje atuty i ukryjesz ewentualne mankamenty,
  • podczas zakupu, obejrzyj się z każdej strony – przymierzając szorty sprawdź jak leżą nie tyko z przodu, ale również z boku oraz z tyłu,
  • jeśli jesteś dość niska, postaw na wysokie obcasy, które optycznie wydłużą Ci nogi,
  • masz zamiar nosić szorty jesienią i zimą? Postaw na nieco grubsze materiały. Te z lekkich tkanin zostaw na lato!

jak nosić szorty