Krata to ponadczasowy wzór, który na stałe wpisał się do świata mody. Jak nosić kratkę, by wyglądać modnie i stylowo? Dziś podpowiadamy.

Jak nosić kratkę

Jak nosić kratkę w wersji eleganckiej?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że krata to wzór, który nigdy nie wychodzi z mody. Nosimy ją nie tylko jesienią (sprawdź jak nosić kratę jesienią) i zima, ale również wiosną i latem. Pojawia się wszędzie: na kurtkach, płaszczach, spodniach, spódniczkach, sukienkach, a nawet i butach! Nie ma co się dziwić. To bardzo wdzięczny wzór. W ostatnim czasie modne stały się spodnie w kratę. To niezwykle uniwersalny element garderoby, który sprawdzi się na wiele okazji. Kraciaste spodnie w kant to idealna propozycja do pracy. Warto połączyć je wtedy z elegancką koszulą w stonowanych odcieniach m.in. bieli, czerni, szarościach czy beżach. Bardzo fajnie będzie prezentować się koszula np. z fantazyjnym wiązaniem pod szyją. Trochę odświeży biurowy uniform. Do tego koniecznie eleganckie czółenka i torba, która podkreśli całą stylizację. Na siebie można założyć marynarką, również neutralnych kolorach lub w kratę – do kompletu. Spodnie w kratę śmiało można nosić na wyjścia ze znajomymi. Wtedy warto wybrać model z wysokim stanem i zestawić z krótką bluzką oraz sandałkami czy czółenkami na wyższym obcasie. Do tego biżuteria i kopertówka, która dopełni look. Na randkę można je połączyć z bluzką z dekoltem lub koronkową.

krata jak nosić

Jak nosić spodnie w kratę na co dzień?

Spodnie w kratę nosimy nie tylko w wersji eleganckiej, ale również i na co dzień. Najbardziej uniwersalny zestaw o połączenie ich z trampkami orz t-shirtem. Możemy sobie tu pozwolić na kolorowe szaleństwo. Zamiast stonowanych barw, postawmy na mocniejsze np. różowo-niebieską Gingham czy czerwoną kratę szkocką. W sportowej wersji śmiało możemy łączyć kraciaste spodnie z jednolitymi bluzami sportowymi oraz sneakersami na grubszej podeszwie, które wpisują się w modowe trendy w tym sezonie. Podczas upałów sprawdzą się szorty w kraciasty wzór, które pasują zarówno do zwykłych t-shirtów, jak i bardziej eleganckich bluzek.