Jesień to idealna pora roku na wykonanie zabiegów medycyny estetycznej. Ich wybór jest ogromny. W związku z tym dziś przedstawiamy zabiegi idealne na jesień – top 7.

Zabiegi idealne na jesień

Zabiegi idealne na jesień – top 7

Rozwój medycyny estetycznej sprawił, że coraz więcej kobiet korzysta z oferty gabinetów kosmetycznych. Nic dziwnego. Zabiegi pozwalają opóźnić procesy starzenia się skóry, zniwelować ewentualne niedoskonałości, a tym samym pozbyć się kompleksów. Jakie wybrać? Dziś przedstawiamy zabiegi idealne na jesień, które dostępne są w ofercie kliniki Dr Beata Dethloff.

1.Laser CO2

Laser CO2 to innowacyjna metoda, która cechuje się spektakularnymi, szybkimi, a przede wszystkim długotrwałymi efektami. W związki z tym, z roku na rok zyskuje na popularności. Jego głównym celem jest regeneracja skóry, a także stymulacja do wytwarzania kolagenu. Laser ma za zadanie wygładzić skórę, jednocześnie redukując zmarszczki i poprawiając teksturę naszej skóry. Polecany w przypadku nie tylko drobnych zmarszczek, ale i wiotkości skóry, przy plamach starczych, widocznych bliznach czy przebarwieniach skóry. Do przeciwskazań wykonania zabiegu należy m.in. ciąża, nowotwory, infekcje w miejscu zabiegu. Zabieg laserem CO2 wymaga posmarowania miejsca poddanego zabiegowi kremem znieczulającym. Następnie specjalny skaner wypuszcza wiązkę laserową, wykonująca w skórze mikroskopijne nakłucia.

2.Laser frakcyjny

Laser frakcyjny używany jest w celu redukcji blizn, rozstępów, powiększonych porów, a także ujędrnienia skóry. Jego największą zaleta jest bardzo wysoka skuteczność przy minimalnym procesie rekonwalescencji. Co więcej, efekty widoczne są już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Aby uzyskać w pełni satysfakcjonujący efekt, zaleca się liczbę powtórzeń od 3 do 6. Czas zabiegu to około 60 minut Sam zabieg należy do dość komfortowych. Najpierw należy oczyścić skórę, a następnie przykłada się do niej głowicę. Głowica wprowadza do skóry mikrowiązki światła, które emitowane są w ułamku sekundy. W efekcie dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia wybranych obszarów naskórka oraz skóry właściwej. Zaś w miejscu uszkodzonych komórek, tworzy się nowa i zdrowa tkanka. Efekty po zabiegu:

 • Redukcja blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych, potrądzikowych i po cesarskim cięciu,
 • Likwidacja przebarwień,
 • Redukcja rozstępów,
 • Odmłodzenie skóry,
 • Poprawia jędrności skóry,
 • Zmniejszenie porów.

 

3.BBL

BBL to nowoczesna technologia, która leczy dolegliwości skóry spowodowane starzeniem się, nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne, a także aktywnym system życia. Zabieg fotoodmładzania BBL dostosowuje się indywidualnie do potrzeb pacjenta, a także jego typu skóry i efektów, jakie pacjent chce osiągnąć. Zabieg dedykowany jest przede wszystkim:

 • w celu zatrzymania procesu starzenia się skóry,
 • w przypadku przebarwień, piegów,
 • przy nierównej strukturze skóry,
 • przy trądziku różowatym.

Zabieg BBL w klinice Dr Beata Dethloff wykonywany jest przy pomocy najnowocześniejszej wersji urządzenia IPL, które wykorzystuje światło różnej długości. Cały zabieg trwa od kilku minut do pół godziny.

4.Attiva

Attiva to zabieg, który bazuje na nowatorskiej technologii, która wykorzystuje falę radiową monopolarną oraz biopolarną wprowadzaną pod skórę za pomocą kaniuli. W kontrolowany sposób następuje podgrzanie tkanki podskórnej przez radiofrekwencję. W efekcie obkurczają się włókna kolagenowe, a skóra staje się wygładzona. Rozpuszcza się tłuszcz i zmniejsza napięcie mięśni, a uszkodzeniu ulegają nawet gruczoły potowe. Zabieg dedykowany jest w przypadku:

 • wiotkiej skóry twarzy i ciała,
 • rozstępów,
 • zmarszczek,
 • blizn,
 • miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej.

 

5.Dermapen  

Dermapen to zabieg, którego celem jest stymulacja naturalnych procesów regenerujących zachodzących w naszej skórze. Sam zabieg polega najpierw na znieczuleniu miejscowym dokładnej dezynfekcji, a następnie  na wykonaniu kilku tysięcy mikronakłuć specjalną głowicą. W efekcie powstają mikrourazy, które wykorzystują wrodzoną zdolność skóry do regeneracji, a także produkcji kolagenu i elastyny. Co więcej, w mikrokanaliki, które powstają podczas całego zabiegu, wprowadza się specjalne preparaty odżywcze, nawilżające i napinające. Docierają one do głębszych warstw skóry. Dzięki temu mikromezoterapia dermapen jest bardzo efektowna. Efekty po zabiegu to przede wszystkim:

 • redukcja rozstępów,
 • redukcja blizn potrądzikowych,
 • zmniejszenie widoczności ,
 • stymulacja produkcji kolagenu,
 • spłycenie zmarszczek.

 

6.RF mikroigłowy

RF mikroigłowy to zabieg, który działa poprzez wytworzenie energii cieplnej w głębokich partiach skóry. Podczas zabiegu, wybrany obszar jest zasycany i nakłuwany mikroigłami. Za pomocą igieł przesyła się w głąb skóry falę monopolarną i równomiernie podgrzewa. Zabieg ten przede wszystkim:

 • zmniejsza zasinienia i obrzęki pod oczami,
 • obkurcza pory i gruczoły łojowe,
 • powoduje napięcie skóry,
 • modeluje ciało,
 • ujędrnia ciało,
 • niweluje blizny oraz rozstępy,
 • wyrównuje koloryt skóry i sprawia, że jest ona gładsza, młodsza i bardziej napięta.

 

7.Dye-VL

Technologia Alma Harmony Dye-VL stosowana jest w terapii wąskopasmowym światłem pulsacyjnym lasera, które doprowadza do termicznego uszkodzenia komórek z nadmiernie nagromadzonym barwnikiem. Laser Dye VL emituje światło z zakresu 500-600 nm, wykazując się wysoką absorpcją w melaninie i oksyhemoglobinie. Zakres ten obejmuje długości najpopularniejszych laserów naczyniowych i pozwala na efektywne usuwanie zmian naczyniowych i pigmentacyjnych, położonych na różnych głębokościach skóry. Urządzenie zapewnia jednolity rozkład impulsu, dzięki czemu zabieg  jest bezpieczny i niezwykle skuteczny. Alma Harmony Dye-VL to zabieg bezbolesny, nie wymagający rekonwalescencji.  Cały zabieg:

 • poprawia kształt owalu twarzy,
 • spłyca zmarszczki ujednolica koloryt skóry,
 • redukuje przebarwienia,
 • ujędrnia skórę.

Sprawdź również top zabiegi top zabiegi w klinice Dr Beata Dethloff.