Nie ma najmniejszej wątpliwości, że długie włosy u mężczyzn wzbudzają wiele emocji. Jednak Panowie coraz chętniej zapuszczają bujną czuprynę. Jak pielęgnować długie włosy męskie? Dziś przedstawiamy najważniejsze porady, dzięki którym Twoje włosy będą się pięknie prezentować!

pielęgnacja włosów męskich

Długie włosy  – modne fryzury

Wbrew pozorom długie włosy nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla kobiet. Choć większość mężczyzn stawia na krótkie fryzury, to coraz więcej Panów decyduje się je zapuścić. Nic dziwnego! Męskie fryzury z długimi włosami już dawno przestały szokować. Obecnie są coraz bardziej popularne i podkreślają indywidualny styl mężczyzn. Docenili to również fryzjerzy oraz styliści, których głowa jest pełna ciekawych i nietuzinkowych interpretacji długich włosów, w tym męski bob, uczesanie w stylu surfera, długie włosy z wygolonymi bokami, a także włosy sięgająca nie tylko do ramion, ale i za łopatki.

długie włosy męskie

Niezależnie, czy masz włosy kręcone, czy proste, masz całą gamę możliwości stworzenia fajnych fryzur. Wśród najchętniej wybieranych fryzur wymienia się :

  • męski kucyk – jak go wykonać?  W pierwszej kolejności musisz dokładnie rozczesać włosy. Jeżeli nosisz przedziałek to wydziel go na jedną stronę według uznania lub zaczesz wszystkie włosy do tyłu. Następnie złap je na długości, która Ci najbardziej odpowiada i zwiąż gumką. Najlepiej sprawdzą się gumki elastyczne. Unikaj modeli z metalowymi elementami. Zaczepiają one włosy i je przy tym niszczą,
  • fryzura na samuraja – to wygodna propozycja dla mężczyzn, którzy lubią wyróżniać się z tłumu. Nawiązuje do uczesania japońskich wojowników. Co ciekawe, taka fryzura oznaczała odwagę, a także gotowość do walki. To nic innego, jak wysokie upięcie włosów na czubku głowy w postaci kucyka albo koka.,
  • styl surfera – to idealne rozwiązanie dla Panów, którzy cenią sobie artystyczny nieład. Sprawdzi się u mężczyzn o naturalnie falujących włosach,
  • męski bob – najlepiej sprawdzi się u Panów o prostych włosach.

Innym rozwiązaniem są roztrzepane włosy i odgarnięcie końcówek do tyłu. Włosy możesz zaczesać po obu stronach lekko w tył. W ten sposób odsłonisz twarz.

długie włosy męskie jak dbać

Długie włosy męskie – wszystko co musisz wiedzieć o ich pielęgnacji

Długie włosy męskie prezentują się bardzo ładnie, jeżeli odpowiednio się o nie dba. Jak powinna wyglądać ich pielęgnacja? Oto najważniejsze punkty:

1. Wybierz odpowiednie kosmetyki

Pielęgnacja włosów męskich wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków. Warto stosować tu zasadę im mniej, tym lepiej. Nie trzeba kilkunastu specyfików, aby zagwarantować włosom świeży i lśniący wygląd. Wystarczy kupić dobrej jakości szampon oraz odżywkę. Najlepiej sprawdzi się szampon, który bazuje na naturalnych składnikach. Dobierz go do rodzaju swoich włosów i ewentualnych problemów np. w przypadku łupieżu zastosuj szampon przeciwłupieżowy. Jeżeli nie wiesz, jaki masz rodzaj włosów, zapytaj swojego fryzjera. Określi typ, a także doradzi, które produkty warto stosować. Świetnie sprawdzają się kosmetyki z aloesem, które wzmacniają strukturę włosa. Drugim obowiązkowym produktem jest odżywka do włosów, które nakłada się na oczyszczone i umyte włosy. Również wybierz kosmetyk z naturalnym składem. Odżywka ułatwia rozczesywanie włosów, a także sprawi, ze będą one się lepiej układać.

pielęgnacja włosy

2. Używaj dobrych akcesoriów

Oprócz kosmetyków koniecznie postaw na dobre akcesoria do włosów, czyli szczotkę i grzebień. Najlepiej wybrać grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami. Powinny być one lekko zaokrąglone. Ułatwia on rozczesywanie włosów po umyciu. Dzięki niemu włosy nie będą się plątać. Grzebień doskonale sprawdzi się podczas układania fryzury. Natomiast szczotka przeznaczona jest dla mężczyzn, którzy mają dłuższe włosy. Świetnie poradzi sobie z grubymi, kręconymi włosami.

3. Zadbaj o włosy od środka!

Dbając o długie włosy męskie, nie ograniczaj się do ich pielęgnacji o zewnątrz. Niezwykle ważne jest dbanie również od wewnątrz. W tym celu pamiętaj pić co najmniej 2 litry wody dziennie. Staraj się jeść zdrowo. Niech w Twoim menu nie zabraknie niezbędnych składników odżywczych. Szczególnie ważna jest biotyna, czyli witamina B7, która wzmacnia strukturę włosa, zapobiega ich wypadaniu i korzystnie wpływa na ich kondycję. Znajdziesz ją w awokado, orzechach oraz łososiu.

mężczyzna pielęgnacja włosów

 

Sprawdź również nasz wpis:

Zakola u mężczyzn – męski problem wypadania włosów. Jak zapobiegać?