Aloes ma wiele dobroczynnych właściwości, które docenił przemysł kosmetyczny. Cenne substancje w nim zawarte, potrafią głęboko wniknąć w skórę i ją odpowiednio pielęgnować i odżywić. Jego właściwości wykorzystuje polska marka YUMI, która cieszy się popularnością ze względu na naturalny skład kosmetyków. Co czyni ją wyjątkową? I czy warto używać kosmetyki z aloesem YUMI?

Kosmetyki z aloesem – marka Yumi

YUMI to marka kosmetyków, które w sposób szczególny dbają o skórę kobiet i mężczyzn. Bazę stanowi aloes w dużym stężeniu, bo aż 99%, a dodatkowo ponad 97% składu to składniki pochodzenia naturalnego. Warto zaznaczyć, że oprócz aloesu, w kosmetykach YUMI znajdziemy inne substancje aktywne: witaminy, masła, oleje czy roślinny kolagen. YUMI to odżywcze koktajle dla skóry! Marka YUMI posiada kilka serii Aloe:

 • Fresh – bazuje przede wszystkim na soku z aloesu,
 • Ananas – stanowi połączenie ekstraktu z ananasa z innymi naturalnymi składnikami,
 • Winogrono – w składzie znajdziemy ekstrakt z winogron,
 • Borówka – tutaj mamy ekstrakt z borówki,
 • Arbuz – w której znajdziemy ekstrakt z arbuza.

Każda z serii posiada aloes + owoc + inne składniki.

kosmetyki aloes

Jak działają kosmetyki z aloesem?

Właściwości aloesu zostały już dawno docenione. Wykorzystywane nie tylko w przemyśle medycznym, ale również i kosmetycznym. Kosmetyki z aloesem w ekspresowym tempie zyskały wiele zwolenniczek. Nic dziwnego! Ta roślina jest naprawdę wyjątkowa. Aloes ma prawie 200 składników aktywnych, co sprawia, że jest to jedna z najbardziej bogatych w składniki odżywcze roślina. Podobno stosowała go już Kleopatra:-)  W roślinie znajdziemy witaminę:

 • A, która m.in. zwiększa produkcję kwasu hialuronowego,
 • C, dzięki której ścianki naczyń włosowatych są bardziej elastyczne,
 • E, która doskonale nawilża i wygładza skórę.

aloes w kosmetykach

Jakie są zalety kosmetyków z aloesem?

Nie ma wątpliwości, że główną zaletą aloesu jest głębokie i szybkie wnikanie w tkanki. Co ciekawe, wchłania się szybciej niż woda i gwarantuje utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Dodatkowo ujędrnia oraz regeneruje naskórek. Aloes doceniamy również ze względu na to, że dostarcza antyoksydanty, które pomagają zwalczać wolne rodniki, odpowiedzialne za proces starzenia się skóry. Jego atutem jest posiadanie filtrów, a ochrona przed szkodliwym działaniem promieniowania UV to podstawa zdrowia. Ponadto aloes:

 • posiada zdolność do syntezy elastyny oraz kolagenu. Dzięki temu poprawia elastyczność skóry i sprawia, że jest ona bardziej jędrna,
 • wzmacnia budowę włosów, dzięki czemu stają się one mocniejsze i bardziej lśniące. Dodatkowo zapobiega rozdwajaniu się końcówek, dlatego wykorzystuje się go w szamponach, maseczkach czy odżywkach,
 • chroni usta przed wysuszeniem spowodowanym wiatrem, mrozem czy słońcem,
 • przyśpiesza gojenie, dlatego doskonale sprawdza się w przypadku zadrapań, a także przy ukąszeniach owadów,
 • łagodzi stany zapalne. Dzięki temu sprawdza się przy atopowym zapaleniu skóry (AZS).

kosmetyki i aloes

Czy wszystkie produkty z aloesem w składzie działają tak samo?

Bez wątpienia kosmetyki z aloesem cieszą się ogromną popularnością. Na rynku kosmetycznym mamy naprawdę spory wybór w postaci aloesowego żelu, maseczki na twarz, balsamu do skóry czy szamponu. Niestety nie wszystkie kosmetyki z aloesem działają tak samo. W takim razie czym się kierować, wybierając aloesowe kosmetyki? Przede wszystkim składem. Oto kilka rad:

 1. Zobacz, na którym miejscu jest aloes. Niektóre produkty „z aloesem” mają go na samym końcu. W przypadku produktów YUMI, aloes zajmuje 2 miejsce!
 2. Sprawdź resztę składu. Niestety wiele produktów z aloesem, ma mnóstwo innych składników, które nie mają korzystnego wpływu na skórę. W przypadku produktów YUMI, mamy ponad 97% składników naturalnego pochodzenia. Ponadto ich produkty pozbawione są parabenów, barwników, parafiny, SLS i silikonów.
 3. Zwróć uwagę na stężenie aloesu – im jest wyższe, tym lepsze działanie produktów. W przypadku kosmetyków YUMI mamy aż 99% stężenia!

Produkty YUMI wyróżniają się tym, że zawarty w nich jest sok z aloesu, a nie puder aloesowy. Warto dodać, że w produktach mamy sok z aloesu i ekstrakt (sproszkowany). Sproszkowanie odbywa się przez podgrzanie aloesu, przez co traci on część właściwości – jak każdy owoc, który się gotuje i traci przez to witaminy – lepszy jest świeży aloes w formie soku, który zachowuje wszystkie właściwości. Niestety nie wszystkie produkty na rynku mają sok z aloesu.

W YUMI zawsze używa się soku, który zapewnia najlepszą jakość. W ten sposób marka stawia na jakość, która przekłada się na efekt na skórze. Co więcej, kosmetyki YUMI nie są testowane na zwierzętach.

Kosmetyki z aloesem YUMI- które warto wybrać?

Przebywając w domu, wiele z nas zauważyło u siebie suchą skórę. Przyczynia się do tego częste mycie dłoni czy stosowanie środków do dezynfekcji. A także inne kosmetyki. Często właśnie mydła i żele pod prysznic mają właściwości ściągające. Wśród oferty YUMI możemy znaleźć::

 • Krem do rąk – to doskonała opcja dla tych, którzy mają problemy z suchą skórą dłoni. Intensywnie nawilża, regeneruje, a dodatkowo łagodzi podrażnienia i szybko się wchłania. Stanowi absolutny must have.
 • Balsam do ciała – w jego składzie znajdziemy składniki, które intensywnie nawilżą nawet najbardziej wymagającą skórę. Nasz ulubieniec to balsam do ciała Aloe Arbuz, który pachnie obłędnie! Mamy tutaj witaminę E, czyli eliksir młodości, mocznik, który głęboko nawilża oraz alantoinę, które regeneruje skórę.
 • Mydło do rąk – razem z kremem tworzą idealny duet w pielęgnacji suchych dłoni. Składniki w nim zawarte wzmacniają działanie aloesu, regenerując suchą i podrażnioną skórę.

Żel pod prysznic – sprawi, że nawet szybki prysznic będzie ucztą dla ciała. Zawarty w nim aloes odświeża, głęboko nawilża i łagodzi wszelkie podrażnienia skóry. Daje poczucie świeżości oraz orzeźwia – idealna propozycja na nadchodzące lato . Ponadto produkty YUMI są dostępne w przystępnej i atrakcyjnej cenie. Ceny są między 14-24 z,ł a często są też w promocjach w drogeriach online. Aktualnie także w atrakcyjnych cenach w Lidlu.

kosmetyki