Len jest jednym z najstarszych i jednocześnie najlepszych włókien naturalnych, z jakich produkowane są tkaniny odzieżowe. Choć istnieją osoby, które jeszcze nie doceniły lnu, to cieszy się on coraz większą popularnością. Nosimy go przede wszystkim w  sezonie wiosna-lato. Jak? Dziś Wam podpowiadamy!

Historia lnu

Historia lnu jest bardzo odległa. Uznaje się, że tkanina lniana miała swój początek już w starożytnym Egipcie – była cienka i delikatna. Zaczęto produkować różna rodzaje tkanin lnianych, w zależności od przeznaczenia. Co więcej, prawdopodobnie Jezus okryty był szatą wykonaną właśnie z tego materiału. Postęp w wytwarzaniu tkanin lnianych nastąpił w IX wieku, kiedy odkryto metody przędzenia włókna lnianego na mokro.

Jak nosić lniane ubrania? Stylizacja z lnianą sukienką

Tkaniny lniane cenimy przede wszystkim za to że są naturalne, przewiewne i dobrze wyglądają w każdym wydaniu. Nosimy je przede wszystkim latem. W tworzeniu wakacyjnych stylizacji panuje dowolność. Świetnie będzie się komponować lniany top z lnianymi spodniami. Natomiast idealnym wyborem na wyjście na randkę czy wieczór z koleżankami będzie lniana sukienka – taka, którą dziś prezentujemy. Sandra z boga Sandicious postawiła na sukienkę z modnymi wiązaniami, a do tego sandałki Bonprix. Dodatek stanowi mała torebka.

Jak pielęgnować lniane ubrania?

Jego zaletą jest łatwość w pielęgnacji. Lniane ubrania możemy prać w pralce. Suszymy go klasycznie i prasujemy, gdy są lekko wilgotne.

lniana sukienka

Lniana sukienka z https://lnianamoda.pl/lniana-sukienka-Jula-kolor-naturalnego-lnu

buty do lnianej sukienki

stylizacja z lnianą sukienką